ISBN

9788366133129: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/halloween-zabawa-czy-zagrozenie-andrzej-ks-zwolinski-140232u

Cena:


ISBN

9788324058556: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/gorecki-maria-wilczek-krupa-140550u

Cena:


Bitwa pod Zbarażem 1649

Autor: Marek Rogowicz

Do oblężenia Zbaraża doszło w trakcie rebelii kozackiej. zwanej powstaniem Chmielnickiego. zapoczątkowanej w 1648 roku.

W odróżnieniu od poprzednich buntów kozackich ten posiłkowali Tatarzy. Było to spowodowane agresywną polityką polską wobec Chanatu Krymskiego w latach 1646-1647. a szczególnie dwoma wyprawami zaczepnymi polskich magnatów na terytorium tatarskie w roku 1647. Chan tatarski Islam III Gerej liczył na to. że wspierając zbuntowanych Kozaków odsunie niebezpieczeństwo wiszące nad swym państwem.

W walkach. do których doszło w 1648 roku. Kozacy wspierani przez oddziały tatarskie odnieśli zwycięstwa nad armią koronną w starciach nad Żółtymi Wodami. pod Korsuniem i Piławcami. Następnie podeszli pod Lwów. a po otrzymaniu okupu od

:

Cena:podstawy nauki o przedsiębiorstwie lichtarski pdf, biblioteka pana lemoncella, kim była buka, paradyzja, czapkins historia tomka mackiewicza, jak pobrać książkę z ibuk, kuźmińscy mara, pielęgniarstwo we współczesnym położnictwie i ginekologii pdf, ozzy osbourne biografia, pies i człowiek, dna moczanowa lekarz, wbrew pożegnaniom pdf, konwersacje angielski pdf, iliada homera pdf, dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy, janusz molis, wypożyczalnia książek online, grzegorz szymanik…