ISBN

9788380170780: Wydawnictwo

Format

25.2: https://woblink.com/ebook/regulacyjny-wymiar-liberalizacji-andrzej-t-szablewski-128042u

Cena:


Maria

Autor: Frid Ingulstad

Oslo. lato roku 1064

Wyobraź sobie średniowieczną Norwegię. wąskie zaułki osad wyłożone drewnianymi balami i królewski dwór. Wyobraź sobie młodą piękną dziewczynę. Maria Haraldsdotter odziedziczyła po matce. królowej Ellisiv. nie tylko urodę. ale jej samowolną. buntowniczą naturę. Wkrótce przyjdzie jej walczyć w obronie żarliwej miłości łączącej ją z Kjetilem. jednym ze strażników dworu ojca. Tymczasem król Harald chce ją zmusić do małżeństwa ze swym lennikiem. Ellisiv z przerażeniem obserwuje. jak córka podejmuje coraz większe ryzyko. Jeśli Harald odkryje prawdę. Kjetil będzie musiał pożegnać się z życiem. zaś Maria…

Jak myślisz. dlaczego do głębi poruszy Cię jej wybór?

Wydawnictwo: NordiPress

Cena:


Żubry lubią jeżyny

Autor: Arkadiusz Szaraniec

W tej książce nic nie jest takie. jakie się na pierwszy rzut oka wydaje: bielik nie jest orłem. niedźwiedź nie jest misiem. żubry nie lubią żubrówki. a wilk jest daltonistą. Bocian zaś to nie sympatyczny Wojtek. tylko drapieżnik i wytrawny myśliwy. W dodatku bociany są dwa. Biały. dobrze wszystkim znany. który stale towarzyszy człowiekowi i do dobrego życia potrzebuje ludzkiego sąsiedztwa. oraz jego czarny kuzyn. który… wcale nie jest czarny. Ale jego. ukrytego w leśnej gęstwinie. wypatrzy tylko czujne oko. Łączy ich jedno: obu szkodzi rozwój cywilizacji. zanikanie łąk. małych pól i wycinka lasów.

Arkadiusz Szaraniec z prawdziwą pasją opowiada o naturze – tej dostępnej tylko dla wtajemniczonych i tej. która choć jest na wyciągnięcie ręki. staje się coraz mniej zrozumiała.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


Śmieciowi ludzie

Autor: Meszko Tadeusz

Na wykopaliskach w Grecji Ann Laskowski odnajduje szkielet opisanego przez Homera w Odysei centaura Eurytiona. W Nowym Jorku podczas akcji Greenpeace „Uwolnij śmieci”. zostaje porwany pewien bezdomny. Na filmie wykonanym z drona widać. że z głowy jednego z porywaczy wyrastają rogi.

Terry Mykonos. były wojskowy. a obecnie pracownik organizacji charytatywnej „Lost in Life” zauważa. że nie jest to pierwsze zniknięcie jego podopiecznego. biorącego udział w programie medycznym „Pokaż nam swój kod. a damy ci zdrowie”. Postanawia przyjrzeć się bliżej tym przypadkom. W nieoficjalnym śledztwie pomagają mu przyjaciele: miłośniczka pływania i rocka symfonicznego Subira oraz miłośnik ekspresjonizmu niemieckiego – informatyk Federico.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena:


O głoszeniu i słuchaniu słowa Bożego

Autor: bł. Humbert z Romans

O głoszeniu i słuchaniu słowa Bożego – najsłynniejsze dzieło Humberta powstało prawdopodobnie w latach 1267–1277. a do naszych czasów zachowały się dwadzieścia trzy kopie rękopiśmienne. My prezentujemy je Państwu w serii klasyki dominikańskiej. w świetnym tłumaczeniu o. Wiesława Szymony i ze wstępem o. Tomasza Gałuszki.

Tekst traktatu świadczy o tym. iż jego autor był jednym z tych dominikanów. którzy nie tylko dbali. ale wręcz „walczyli” słowem i piórem o wykształcenie świętych. dojrzałych i skutecznych kaznodziejów. Dla Humberta głoszenie słowa Bożego było najwznioślejszym dziełem miłosierdzia względem bliźniego oraz najwyższą formą uwielbienia Boga. To dość oryginalne twierdzenie stanowi klucz interpretacyjny. pozwalający zrozumieć i właściwie odczytać wszystkie nauki zawarte w prezentowanym dziele.

Oznaką wielkiej sławy i czci jest wchodzenie na królewskie komnaty z wielkim orszakiem; otóż dobry kaznodzieja nie wejdzie tam sam. lecz wprowadzi ze sobą wszystkich. których nawraca.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99


https://woblink.com/product-publication/download/130045/pdf

1:

:

Cena:


ISBN

9788380042698: Wydawnictwo

Format

17.9: https://woblink.com/ebook/ingerid-frid-ingulstad-128110u

Cena:lucyna kulinska, grupa przestępcza krzyżówka, oczko się odlepiło temu misiu, jerzy talaga, tadeusz mostowicz, ferrante czas porzucenia, pranie mozgu, test przygody tomka sawyera profesor, anna pawlikowska, dodaj mi skrzydeł jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną, gombrowicz bakakaj, mity greckie jan parandowski pdf, rehabilitacja w onkologii pdf, beata witkowska, diamentowa droga sekta, ćwiczenia ortograficzne dla klasy 6 do wydruku, star wars: empire at war: forces of corruption, jan wacław machajski…