Stach z Konar

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Stach z Konar: Powieść historyczna z czasów Kazimierza Sprawiedliwego – powieść historyczna Józefa Ignacego Kraszewskiego wydana po raz pierwszy w 1878 roku. należąca do cyklu Dzieje Polski.

Akcja toczy się w okresie rozbicia dzielnicowego Polski. a dokładnie w latach 1177-1194. Trwa rywalizacja pomiędzy dwoma synami Krzywoustego – starszym księciem Mieszkiem oraz Kazimierzem. Mieszko rządzi Wielkopolską oraz Ziemią Krakowską (dzielnicą senioralną) w sposób twardy i bezwzględny. Możni krakowscy buntują się przeciw niemu. chcąc go obalić i wprowadzić na tron Kazimierza. Wkrótce Kazimierz zostaje panem Krakowa.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Farmakoterapia w położnictwie

Autor: Grzegorz Bręborowicz

Farmakologia i farmakoterapia okresu ciąży i porodu to niezwykle dynamicznie rozwijające się dziedziny wiedzy. Związane jest to z powszechną dostępnością w praktyce klinicznej wielu nowoczesnych leków.

Mamy tutaj do czynienia z wyjątkową sytuacją kliniczną. w której pod uwagę należy wziąć jednocześnie dwoje pacjentów – matkę i dziecko. Dlatego decyzja o zastosowaniu leku u kobiety w ciąży nie jest łatwa i wiąże się z dużą odpowiedzialnością lekarza.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 109


Finanse publiczne Ukrainy

Autor: Tomasz Kawka

Książka “Finanse publiczne Ukrainy”opisuje podstawy systemu prawnego Ukrainy. prawo budżetowe. prawo podatkowe. system ubezpieczeń społecznych oraz funkcjonowanie przedsiębiorstw państwowych i komunalnych. Zawiera stan prawny na 1 stycznia 2018 roku.

 

 

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 30alina wypych-żywicka, bylam molestowana, scenariusz przedstawienia profilaktycznego na wesoło, usmiech losu tom 1 kamienica pod szczesliwa gwiazda, oto jest kasia tekst pdf, anna rucińska, atlas ćwiczeń pdf, promocja zdrowia pdf, książki do nauki angielskiego pdf, modelka ilona m, maciej jaskot, chłopiec z grenlandii, trzynascie, prawo kanoniczne małżeńskie, bunt młodzieńczy, chłopcy z placu broni książka do czytania pdf chomikuj, dorosłe dzieci alkoholików pdf, mapa gta 2, legendy polskie dla dzieci do czytania, access krok po kroku pdf, eliza orzeszkowa nowele, rozwój biologiczny człowieka wolański pdf…