Twarz pokerzysty

Autor: Józef Hen

Niezwykła powieść z sensacyjną fabułą. w którą wpisany został dramat sumienia. Akcja rozgrywa się w dwóch zmieniających się planach czasowych: w październiku 1945 roku i pod koniec lat sześćdziesiątych. kiedy to bohater opowiada swoją niezwykłą historię powojenną. W scenerii niewielkiej nadmorskiej miejscowości (domyślamy się w niej Sopotu) stara się on znaleźć odpowiedź na pytanie o sens kilku lat walki z okupantem. Prosto z więzienia. gdzie trafił za działalność partyzancką. zostaje wysłany do kurortu pełnego kasyn. blichtru i szemranych interesów. by pomóc w złapaniu gestapowskiego kapusia. który ukrył się pod powierzchownością jednej z najważniejszych postaci nowej rzeczywistości. Czas wielkiego chaosu charakteryzuje się wielością kodeksów moralnych. a ziemie pionierskie – gwałtownością konfliktów. Prowadzone śledztwo może przyczynić się do upadku człowieka. któremu bohater w czasach okupacji ślepo ufał.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


ISBN

9788379615476: Wydawnictwo

Format

37: https://woblink.com/ebook/17-rownan-ktore-zmienily-swiat-ian-stewart-8292u

Cena:


ISBN

9788363548513: Wydawnictwo

Format

4.9: https://woblink.com/ebook/przygotowania-do-wesela-malgorzata-michalska-8894u

Cena:tomasz scheffler, king martwa strefa, pan samochodzik 120 chomikuj, socjologia edukacji pdf, jarosław pieczonka książka, do miłości ojczyzny, sexedpl ksiazka pdf, chłopcy z placu broni czytanie, prokurator paulina świst pdf, the freddy files (five nights at freddy’s), aleksandra jagodzińska, testament mroz, prowincja noc…