Wieszczba krwawej głowy. Diaboliczny romans upiorny

Autor: Andrzej Sarwa

Dwa wieki historii Polski i Francji. splecione z reformacją w Europie. walką o władzę i poszukiwaniem miłości. To kanwa najnowszej powieści Andrzeja Juliusza Sarwy. A co na tę kanwę jest nałożone? To i powieść historyczna i obyczajowa. przygodowa i traktat teologiczny na temat demonologii. Co wychodzi z tak niecodziennego połączenia? Wielowątkowa powieść dla wymagającego czytelnika.

W historię podsandomierskiej rodziny Białeckich. reprezentującej najświetniejsze tradycje polskiej szlachty. wkrada się podstępne działanie Szatana. Przestrzenią tej aktywności staje się nie tyle Polska. ile głównie Francja. miejsce ścierania się starych i nowych nurtów religijnych. otwarcie uprawiany okultyzm i nieprawdopodobna wręcz arena walki o władzę.

36.9: https://woblink.com/ebook/gniazdo-dorota-dziewonska-maria-dahvana-headley-30150u

Cena:


Makuszyński

Autor: Mariusz Urbanek

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Autor najpoczytniejszych książek dla młodych czytelników. ojciec Koziołka Matołka. nie za bardzo lubił dzieci. Swoich nie miał. Twórca przesympatycznych bohaterek. nieprzewidywalnych i niezależnych młodych kobiet. był mizoginem. Zdeklarowany tradycjonalista i konserwatysta przyjaźnił się ze skamandrytami.

Kochał życie. nienawidził łzawych tragedii. a „Jontka z Halki powiesiłby z czystym sumieniem”. Niektórzy twierdzili. że był „bawidamkiem. kokietującym i mizdrzącym się do czytelników z minoderią salonowej lwicy”. Nałkowska nie cierpiała jego nieznośnego sentymentalizmu. W wydanej w 1953 roku Literaturze międzywojennej pisano. że Makuszyński nie gardzi „tanimi chwytami. schlebiającymi typowym gustom drobnomieszczańskim”.

II Rzeczpospolita w jego powieściach była szczęśliwym krajem dobrych ludzi. Komunistyczni decydenci zarzucali mu. że nie widział kontrastów i walki proletariatu z krwiożerczym kapitałem. Ale nie mieli racji. Zachowując humor. ironię. zachwyt światem i wiarę w ludzką dobroć. Makuszyński opisywał Polskę bez retuszu. Bieda. a wręcz skrajne ubóstwo. często boleśnie doświadczały jego powieściowych bohaterów. Autor znał je z własnego doświadczenia. Rodzinie wcześnie pozbawionej ojca wcale się nie przelewało i wczesne lata Kornela należały do zdecydowanie chudych. Jako bystry obserwator dostrzegał też. z jakimi trudnościami borykał się młody kraj.

Sam Makuszyński przeżywał wtedy swój najlepszy okres. Każda jego książka miała po trzy. cztery wydania – a niektóre nawet dziesięć. Jednak po latach prosperity los znowu się odwrócił. W czasie okupacji pisarz ledwo wiązał koniec z końcem. a po wojnie. nie godząc się na kompromisy. został reliktem minionej epoki. W 1951 roku jego powieści znalazły się na liście książek „ideologicznie szkodliwych”.

Na nic okazały się jednak starania komunistów. by skazać Makuszyńskiego na damnatio memoriae. Kolejne pokolenia zaczytywały się Szatanem z siódmej klasy i przeżywały przygody panny z mokrą głową wbrew głosom przed- i powojennych krytyków.

Próby czasu nie przetrwała tylko „dorosła” twórczość pisarza.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 33.9


Hejterstwo. Nowa praktyka kulturowa?

Autor: Julia Dynkowska

Zjawisko hejtu zbadali badacze wielu specjalności: kulturoznawcy. literaturoznawcy. medioznawcy. socjologowie. psychologowie. filozofowie. politolodzy oraz badacze prawa. Dzięki multidyscyplinarnej perspektywie czytelnik może się dowiedzieć o hejcie rzeczy. o których nie miał pojęcia. choć wydawałoby się. że jest to zjawisko każdemu dobrze znane. proste i nie wymagające głębokich analiz. A jednak ta książka pokazuje. że jest inaczej. Pokazuje. jak mało możemy wiedzieć o zjawisku. które dobrze znamy. I jak dużo musimy się jeszcze nauczyć.

Prof. dr hab. Paweł Łuków

kierownik Zakładu Etyki UW. redaktor naczelny czasopisma „Etyka”

 

Wiele dotychczas napisano o sztuce miłości. niewiele natomiast o sztuce nienawiści. Oczywiście zawsze można zadać pyta

:

Cena:


NATO poprzez pryzmat wybranych teorii geopolitycznych

Autor: Piotr Nowak

Monografia stanowi zwieńczenie rocznych badań nad miejscem Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego w stosunkach międzynarodowych w oparciu o wybrane teorie geopolityczne. Praca stanowi przedstawienie historii NATO. od momentu powstania. po najważniejsze operacje XXI wieku. z wyróżnieniem zmieniających się koncepcji strategicznych Organizacji na przestrzeni lat. Opisane i przeanalizowane zostają wybrane teorie geopolityczne. takie jak: Wielka Szachownica i Zderzenie Cywilizacji. W oparciu o najważniejsze tezy teorii geopolitycznych autor przedstawia jaką rolę w świecie pełni NATO oraz jak wpisuje się w rzeczywistość kreowaną przez teorie geopolityki. Publikacja stanowi analizę działań NATO na przestrzeni lat w perspektywie różnych wizji stosunków międzynarodowych

:

Cena: 29.79poradnik do gry wiedźmin 3, walka z szatanem, instrukcja mężczyzny psychologia manipulacji, krzysztof piróg, norweski dziennik, listonosz (powieść), giddens nowoczesność i tożsamość pdf, iniekcje podskórne algorytm, interpretacja trenów kochanowskiego, nieuleczalne choroby, grzegorczykowa wstęp do językoznawstwa pdf, kod rabatowy beck, paszyńska maria, fala koherentna, bractwo czystej krwi, opór. niegodziwe rozrywki pdf, sposób na elfa pdf za darmo, książę litewski…