A Prince of the Captivity

Autor: John Buchan

A classic John Buchan story of espionage during World War I. It contains several familiar Buchan elements: a motley cast of characters. Great War intrigue. the use of disguises and linguistic talents. the concept of gaining inner strength from a beloved spot in nature. man against the forces of nature in less benign settings. a race against time and evil. and sacrifice for a greater good. This is the epic story of one man’s courage. Adam Melfort released from jail just before the outbreak of World War I and becomes involved in intelligence work behind enemy lines. After the war he carries on seeking adventure and tries to prevent the assassination of the German Chancellor. „A Prince of the Captivity” is not a story about external events. but about what happens in Adam’s mind and soul as he tries to rebuild his life in a new pattern. However. the external events that forge Melfort’s soul are drawn from the toolbox of a skillful writer of thrillers.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Arizona Ames

Autor: Zane Grey

This late-period Zane Grey is one of the best of his novels. Rich Ames didn’t set out to be a gunslinger – it was forced on him. After the bad guys try to „ruin” his twin sister Nesta. Ames grabs his pistols and the bloody gunfight follows. Unfortunately. his criminal actions forces him to flee from his beloved Nesta and his happy Tonto Rim home. pursued by the law and vengeful family members. Rich soon acquired the name „Arizona Ames” and for years after that fateful day his name struck fear into the hearts of bad men all over the West. Certainly he was quick with a six-gun; to be sure there were many notches in the Colt he threw with such lightning rapidity; but at his core he was a good man. forced into a life of wandering for protecting his kin. „Arizona Ames” is a classic western full of thrill and adventure. written by the granddaddy of them all – Zane Grey.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Jan Karski. Jedno życie. Tom II. Inferno

Autor: Waldemar Piasecki

Życie Jana Karskiego po raz pierwszy tak wspaniale opowiedziane. z fascynującymi detalami i wydarzeniami dotąd nieopisywanymi. a często wręcz nieznanymi.

Inferno to opowieść o losach Bohatera walczącego o ratunek dla Polski okupowanej i katowanej przez Hitlera. dla której alianci układają scenariusz zależności od Stalina; Polski zdradzanej. To historia walki Karskiego o powstrzymanie planowego mordu na narodzie żydowskim. dokonywanego przez hitlerowskie Niemcy.

To książka wciągająca niczym pasjonująca powieść sensacyjna. Drobiazgowo odtwarza wojenne lata legendarnego emisariusza. a także demistyfikuje i prostuje wiele fabularnych zniekształceń zawartych w bestsellerze Tajne państwo.

Takiej książki o Karskim jeszcze ni

https://woblink.com/product-publication/download/31230/epub: 1

Cena:


Wesoła rozwódka

Autor: Iwona Czarkowska

Rozwódka wcale nie musi być kobietą smutną i przegraną!

Życie może rozsypać się w mgnieniu oka. Jednego dnia jesteś szczęśliwą mężatką i urządzasz nowy dom. a następnego do twoich drzwi puka obca kobieta i oznajmia. że ukochany mąż od dawna cię zdradza. To właśnie przytrafiło się Alicji. Wyprowadza się. składa pozew o rozwód i zaczyna nowe życie w kawalerce. której użycza jej przyjaciółka. Na przekór wszystkim postanawia udowodnić. że rozwódka nie musi być wcale stracona dla świata. Może być wesoła i cieszyć się nowym życiem! To nowe życie najlepiej rozpocząć z rozmachem i przytupem. A jak konkretnie? Alicja już wie i postanawia pomóc innym kobietom. które spotkało to. co ją. i pokazać im. że życiem można się cieszyć nawet po rozwodzie. A może przede wszystkim po rozwodzie?

Będzie wesoło i będzie się działo!

Iwona Czarkowska z mistrzowską precyzją i przymrużeniem oka ukazała trudny temat rozwodów i rozpoczynania życia od nowa. Ta książka to gwarancja poprawy nastroju u każdego ponuraka!

Wioleta Sadowska. subiektywnieoksiazkach.pl

Wydawnictwo: Replika

Cena: 26.9


Miłość na odległość. Formy życia w epoce globalnej

Autor: Ulrich Beck

Najnowsza książka najważniejszych współczesnych niemieckich socjologów. Beck i Beck-Gernsheim wracają po sukcesie swojej książki Das ganz normale Chaos der Liebe. która stała się światowym[…]

Ulrich Beck – jeden z najbardziej znanych współczesnych socjologów niemieckich. który należy do najczęściej cytowanych przedstawicieli nauk społecznych. Profesor monachijskiego Ludwig-Maximilians-Universitat oraz London School of Economics and Political Science. W Polsce znany z takich prac. jak Społeczeństwo ryzyka. W drodze do innej nowoczesności (2002). Władza i przeciwwładza w epoce globalnej (2005). Europa kosmopolityczna (z Edgarem Grande. 2009). Modernizacja refleksyjna (z Anthony Giddensem i Scottem Lashem. 2009). Społeczeńs

89: https://woblink.com/ebook/leki-w-ratownictwie-medycznym-jacek-kleszczynski-marcin-zawadzki-31196u

Cena: Marcin Zawadzki


Dakota

Autor: Michał Piedziewicz

Lata osiemdziesiąte XX wieku. W życie siedemnastoletniej Aśki wbiega o rok starszy gitarzysta. Dziewczyna wkrótce dołącza do jego zespołu. to czas koncertów w gdyńskim Domu Kultury Kolejarz. gonitw z zomowcami. ale także zbliżających się matur i najważniejszych wyborów.

 

Perypetiom Aśki przygląda się Łucja – jej pamiętająca czasy powstawania Gdyni babka. Przygląda się również Marek. nieco zgorzkniały. bo ciężko doświadczony młodzieńczą miłością. młodszy brat.

 

Wkrótce Aśka z Łucją pasjonują się telewizyjną debatą Wałęsa–Miodowicz. a rzeczywistość nabrzmiewa do zmiany. Przychodzi wolność. z nią dobrodziejstwa wolnego rynku. a zamiast muzyki i miłości ważne zaczynają być kariery.

 

Dakota to relacja z czasów. gd

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5mit o wojnie trojańskiej pdf, kochanek lady chatterley pdf, zranione uczucia, barbara misztal, napawać optymizmem, ogolna teoria wzglednosci, danuta wałęsa książka, fajne kryminały, force sex, rosyjski dla początkujących pdf, jan krzek, forma prawna firmy, kalosze szczęścia, anioły do wynajęcia, to jest chemia pdf, literatura kobieca bestsellery, hanna krall zdążyć przed panem bogiem, promieniowanie słoneczne w polsce, nauka kochania siebie…