Guzik i banan

Autor: Monika Winnicka

‚W teatrze ciągle jest najważniejszy człowiek i jego epopeja. chociażby był wiejskim głupkiem. Historię trzeba opowiedzieć. a nie wykrzyczeć! Ale to się zmienia i ta nowa efekciarska estetyka nie pasuje mi już. Ja jestem bardzo starym aktorem teatralnym. Moje pokolenie powoli odchodzi’.

 Starość aktora teatralnego. Starość przeżywana intensywnie. Starość oddana w darze młodej. przypadkowo poznanej kobiecie. Brak wstydu myśli. często perwersyjnych i cynicznych staje się tłem do rozważań najbardziej wzniosłych. Ból utraconej własnej młodości? A może przebudzenie? Co dają te kradzione iskry młodości? Już brak czasu. ale może warto na koniec powiedzieć komuś prawdę o sobie?

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz

Cena: 8


Dopóty życia dopóki nadziei

Autor: Maria Judejko

Wydarzenia prawdziwe. zapamiętane z wrażliwością dwudziestoletniej dziewczyny. Apolonii. Przez przyjaciół zwanej Polą. Walka o przetrwanie. stalinowski terror. zmaganie z niewyobrażalną nędzą i głodem. chorobami oraz tęsknotą za ojczyzną – czyli losy rodziny deportowanej na Syberię w 1940 roku. Jednej z wielu polskich rodzin. Wspomnienia wciąż żyją w pamięci i sercu Poli. Może nieco przybladły. z pewnością czas zatarł niektóre szczegóły. częściowo zasnuł mgłą niepamięci. ale całkiem wymazać. wyrzucić ich z serca nie pozwolił. Żywa prawda wciąż pulsuje. Powieść ta to nie tylko ból. strach i łzy – to przede wszystkim WIARA. NADZIEJA I

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 35.9znamie lwa, java programowanie praktyczne od podstaw, biblioterapia scenariusze zajęć dla dorosłych, sztuka kochania pdf za darmo, torrenty audiobooki, nelly rawlison, monika drozd, krystyno nie denerwuj matki, syzyfowe prace test online, jego asystentka, marcin popowski, transcendencja, zapobieganie otyłości…