Sprawcy. Ofiary. Świadkowie. Zagłada Żydów 1933-1945

Autor: Raul Hilberg

Książka wybitnego amerykańskiego historyka Raula Hilberga to kompendium wiedzy na temat zagłady Żydów podczas drugiej wojny światowej.

Autor opisuje mechanizmy zbrodni z trzech perspektyw. Część pierwsza przedstawia szerokie spektrum wykonawców – głównie niemieckich funkcjonariuszy reprezentujących różne warstwy społeczne i grupy zawodowe oraz ich kolaborantów w poszczególnych krajach. Część druga poświęcona jest losom prześladowanych i mordowanych podczas masowych egzekucji. w gettach. obozach koncentracyjnych i obozach śmierci. W ostatniej części analizowane są postawy i działania państw. instytucji i osób. które były świadkami zagłady Żydów.

Tak uporządkowany materiał pozwa

103.2: https://woblink.com/ebook/praktyczny-leksykon-vat-2018-praca-zbiorowa-125294u

Cena:


Gdzie rosną pieniądze

Autor: Dymmel Joanna

Rata kredytu. rachunki. jedzenie – i pensja z głowy? I kolejny raz nici z wypadu w góry. Znowu nic nie odłożysz… Ech. gdyby tak wygrać w totka…

Stop! A co. jeśli tak naprawdę ty już masz pieniądze?

Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu: w szafach nieużywane ubrania. które mogliby nosić inni. na półkach wazony z PRL-u. na które polują kolekcjonerzy. i mnóstwo gotówki zamrożonej w szufladach. pawlaczu i piwnicy!

Oto pierwszy poradnik. który:

• odblokuje Twoje myślenie o pieniądzach

• pokaże Ci. jak skutecznie zrobić porządek w mieszkaniu i dostrzec wartość rzeczy. które posiadasz

• nauczy Cię. jak prawidłowo konstruować ogłoszenia. pakować przesyłki oraz zamieniać stare graty w przydatne i użyteczne przedmioty.

Marie K

Wydawnictwo: Amber

Cena: 32.8


ISBN

9788365947956: Wydawnictwo

Format

103.2: https://woblink.com/ebook/prawo-przedsiebiorcow-przewodnik-po-zmianach-przepisow-dominik-majewski-125293u

Cena:


ISBN

9788324054534: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/content-rebecca-lieb-jaimy-szymanski-126773u

Cena: Jaimy Szymanski


1

:

:

Cena:


Wojna a kultura

Autor: Olzacka Elżbieta

Czy wojna jest zakodowana w naszych memach. naszej kulturze? Jaką rolę w prowadzeniu działań wojennych odgrywają idee. wartości i przekonania. podzielane zarówno przez wojskowych i politycznych liderów. jak i przez rzesze walczących na wojnach mężczyzn? Autorka książki próbuje odpowiedzieć na te pytania. kreśląc teoretyczną perspektywę analizy związków pomiędzy sposobami prowadzenia wojen a podzielanymi w społeczności treściami kulturowymi. Książka opisuje transformację wojny. jaka zaszła pomiędzy szesnastym a osiemnastym wiekiem w krajach Europy Zachodniej oraz w Rosji. Zmiany związane z racjonalizacją i standaryzacją przemocy oraz rozszerzaniem się zakresu i znaczenia władzy dyscyplinarnej. towarzyszące wyłanianiu się nowoczesności. nie mogły pozostać bez wpływu na ludzi wywo

:

Cena:youtube audiobook kryminał, paweł plichta, różański marcin, gołąb immunologia, jak zrobić dobry samolot z papieru, python książki, bel studio, poligamista, duszczyk, sprawdziany z przyrody klasa 4, alina naruszewicz-duchlińska, niezależne wydawnictwo polskie, inteligencja sztuczna rewolucja prawdziwa, przed świtem pdf, iq wechslera, zdrowie na własne życzenie, dwaj ludzie z szafą, audiobooki online za darmo…