Best Seler i zagadka znikających warzyw

Autor: Mikołaj Marcela

Poznaj duchowe życie warzyw. Odwiedź Zwierzogród w wersji vege!

Niezwykła powieść grozy i kryminał dla najmłodszych w jednym!

Tej nocy niemal całe Jarzynowo przybyło na urodziny Melki Brukselki. Miejscowy bajarz. Hilary Czosnek. do późnego wieczora zabawia młode warzywka swoimi opowieściami grozy o wampiju. Nie wszyscy ich jednak słuchają. Najstarsza siostra Melki. nastoletnia Anielka. wybiera się na imprezę do koleżanki i… przepada bez śladu.

Spokojne miasteczko tylko raz było świadkiem tak dramatycznych wydarzeń. kiedy zniknęła Malina Pomidor. Tamtej sprawy nigdy nie rozwiązano. Tym większa odpowiedzialność ciąży na Best Selerze. synu dawnego szeryfa. czuwającym nad bezpieczeństwem w Jarzynowie.

Sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Na jaw wychodzą wstydliwe sekrety mieszkańców Jarzynowa. Znikają kolejne warzywa… Równolegle własne. niebezpieczne śledztwo prowadzą trzy młodsze siostry Anielki. Czy Best Seler zdoła je uratować?

„Każdy myśli sobie: pomidor. brukselka. seler. cóż bardziej pospolitego? Jednak gdy przeczytacie tę książkę. zupełnie inaczej na nie spojrzycie. Okaże się bowiem. że warzywa prowadzą fascynujące życie!” – mówi dziadek Hubert. wręczając swoim wnuczkom niezwykłą księgę Best Seler i zagadka znikających warzyw… Dziewczynki czeka pełna wrażeń. nieprzespana noc. czego i Wam – drodzy czytelnicy – życzymy.

Mikołaj Marcela – pisarz. nauczyciel akademicki (prowadzi zajęcia i warsztaty z teorii fabuły. pisania artystycznego i kultury popularnej). autor tekstów piosenek. specjalista z zakresu popkultury. literatury grozy i Jamesa Bonda. Współautor i współkoordynator kierunku sztuka pisania na Uniwersytecie Śląskim. Publikował m.in. w czasopismach: „Teksty Drugie”. „Czas Kultury”. „Kultura Popularna”. „FA-art”. Eseje jego autorstwa ukazały się także w leksykonach Bond i Wampir. Ma na swoim koncie także dwie powieści z pogranicza fantastyki i grozy dla dorosłych. Prywatnie fan seriali i zdrowego trybu życia. W wolnych chwilach prowadzi bloga kulinarnego Kuchnia Dr. Marceli. Mieszka w Katowicach.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 23.9


Labirynt Ognia

Autor: Rick Riordan

Czy naprawdę nie wystarczy. że mój ojciec Zeus zmienił mnie. niegdyś boskiego Apollina. w śmiertelnego nastolatka z trądzikiem. oponką i nieszczęsnym nazwiskiem Lester Papadopoulos?

Na dodatek zrobił ze mnie niewolnika wrednej dwunastolatki imieniem Meg i oczekuje ode mnie. że uwolnię pięć starożytnych Wyroczni od trójcy straszliwych rzymskich cesarzy. (Jak mam to zrobić. pytam was. skoro nie mam boskich mocy?)

Na razie udało mi się przywrócić do działania dwie Wyrocznie i otrzymać przepowiednię o „błędnym mroku”. „miejscu. co z żaru umiera” i „panu rączego białego ogiera”. Teraz razem z Meg musimy przebrnąć przez Labirynt – który gdzieniegdzie zieje piekielnym ogniem – żeby znaleźć trzeciego cesarza. Ale czy nasz kopytny przewodnik Grover Underwood poradzi sobie z zadaniem?

51.9: https://woblink.com/ebook/polska-1918-pawel-skibinski-125927u

Cena:


Jakie są konsekwencje wycofania środka trwałego z prowadzonej działalności gospodarczej

Autor: Ewa Kowalska

Wycofanie środka trwałego z prowadzonej działalności gospodarczej i przekazanie go na potrzeby prywatne przedsiębiorcy co do zasady podlega opodatkowaniu VAT. Wyjątkiem będą sytuacje. gdy podatnikowi przy nabyciu wycofywanego środka trwałego nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego. Jeżeli przekazanie obejmowałoby nieruchomość. czynność ta może korzystać ze zwolnienia z VAT. Zastosowanie zwolnienia od podatku z reguły będzie się jednak wiązało z obowiązkiem korekty podatku naliczonego. To najczęściej pojawiające się problemy. gdy podatnik przestaje korzystać ze środka trwałego i wycofuje go z działalności. Publikacja omawia na przykładach zasady rozliczeń VAT związanych z tą czynnością.

31: https://woblink.com/ebook/negatyw-klaudiusz-szymanczak-124503u

Cena:


ISBN

9788365534804: Wydawnictwo

Format

36.9: https://woblink.com/ebook/labirynt-ognia-rick-riordan-agnieszka-fulinska-126032u

Cena:


S.U.M.O. (Shut up. Move on) Zamknij się i idź dalej!

Autor: Paul McGee

MOTYWACJA

SUMO to skrót od „Shut Up. Move On” – zamknij się i idź dalej. Wszyscy pragniemy sukcesu i radości – niestety nie zawsze je osiągamy nich. Czy przyszło ci kiedyś do głowy. że może ci w tym przeszkadzać twoje własne nastawienie?

SUMO pokazuje. że to. jak myślisz. ma istotny wpływ na to. jak toczy się twoje życie. Pokazuje. że biorąc odpowiedzialność za swoje życie. możesz wykorzystać swój potencjał. chwytać okazje. cieszyć się związkami. odnosić sukcesy w pracy i z pozytywnym nastawieniem reagować na przeciwności.

SUMO zachęca. byś szczerze patrzył na swoje życie i pamiętał. że nigdy nie jest za późno na zmiany. Wszyscy możemy zrzucić koszulki ofiary. wypracować owocne myślenie i przestać

:

Cena:wzbudnik drgań mechanicznych, medicus gordon, specnaz suworow, kpa z komentarzem, houellebecq serotonina, the isle chomikuj, camilla läckberg syrenka pdf, percy jackson 3 pdf, sztuka kochania pdf doci, aleksandra derra, patologia transformacji, myslenie krytyczne, ciekawostki matematyczne. skarbnica zadziwiających rozrywek, muza historii krzyżówka…