Zachód słońca w Central Parku

Autor: Sarah Morgan

Frankie jest konkretna i rzeczowa. nie lubi wylewności. nie wierzy też w romantyczne związki. Ale choć wygląda na silną i opanowaną. kłębi się w niej mnóstwo emocji. Rozwód rodziców i złośliwość rówieśników mocno ją zraniły. dlatego Frankie ukrywa się za pozą twardzielki i za okularami. Nie może jednak udawać i maskować się w nieskończoność. Na szczęście może liczyć na przyjaciółki. a zwłaszcza brata jednej z nich. Matta. który szczególnie ją lubi. Lecz co robić. kiedy to właśnie Matt. najlepszy przyjaciel. staje się problemem. odkrywając przed nią własne sekrety?

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 19.99


Język miłości

Autor: Emily Robbins

Fascynujący debiut Emily Robbins to osadzona w targanej niepokojami Syrii. opisana w oszczędny sposób historia młodej Amerykanki. której życie odmienią język. poczucie zagrożenia. wojna oraz zupełnie nowe spojrzenie na miłość.

Podobno w języku arabskim istnieje dziewięćdziesiąt dziewięć słów na określenie miłości. Amerykańska studentka Bea poznała je wszystkie. a teraz wyjeżdża na Bliski Wschód. by przeczytać oryginalny manuskrypt sprzed wieków. zawierający osławioną w całym arabskim świecie historię miłosną. Jednak po dotarciu na miejsce odkrywa. że zamiast oddawać się intensywnej lekturze arabskich tekstów. coraz bardziej angażuje się w skomplikowane życie gospodarzy. którzy zamykają drzwi na klucz i szepczą niespokojnie o nadciągającej rewolucji. Staje się również świadkiem rozgrywającego się na jej oczach romansu rodem z Romea i Julii między dwojgiem kochanków wywodzących się z dwóch różnych światów − służącą i policjantem. 

Ta współczesna historia ją zaskakuje. odmienia. doprowadza do łez. Nieoczekiwanie życie Bei zaczyna przypominać historię znaną jej z niesamowitego tekstu. dla którego tu przyjechała – nie w roli jednego z kochanków. ale w roli świadka. który po odejściu zakochanych opowie o ich uczuciu.

Robbins buduje przejmującą opowieść. w której zadaje pytania. co to znaczy kochać na odległość. być kimś obcym w cudzej historii miłosnej i przejąć czyjąś namiętność. a potem pielęgnować ją tak długo. aż wreszcie stanie się twoją własną.

Ta debiutancka powieść stanowi świetny przyczynek do dyskusji o wielu postaciach miłości i o tym. że słowa i teksty mogą zarówno dawać jej ujście. jak i zadawać ból.

‚Library Journal’

Liryczna. słodkogorzka historia. która rodzi wiele pytań. ale nie na wszystkie udziela odpowiedzi. Debiut Robbins bada ograniczenia zarówno językowe. jak i kulturowe. problemy konfliktów lojalności oraz wiele określeń miłości. (…) Doskonała. słodkogorzka opowieść.

Shelf Awareness

Melodyjna opowieść Robbins to historia wojny. rodziny. języka. ale przede wszystkim pean na cześć nieokiełznanej. wyzwolonej miłości. Opowiedziana w spokojny. ale elegancki sposób historia. z każdym uderzeniem serca potwierdza odwieczną. ożywczą potęgę miłości.

Khaled Hosseini

Autorka ‚Języka miłości’ z artyzmem opowiada historię ludzkich losów. jednocześnie cały czas utrzymując w polu widzenia narastające konflikty polityczne w Syrii. Subtelna. lapidarna. przejmująca powieść cudownie oddaje bezruch pustych pokoi i narastające niepokoje na zewnątrz. ukazuje. jak niewinna dziewczyna z wolna staje się świadkiem wydarzeń. I jak wiele będzie to kosztować nie tylko ją. ale także tych. których zdążyła pokochać.

Zachary Lazar

Emily Robbins mieszkała i pracowała w różnych krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W latach 2007−2008 jako stypendystka Fulbrighta studiowała religię i kulturę Syrii dzięki badaniom kobiecego ruchu odrodzenia islamu oraz mieszkała z rodziną wiodącego intelektualisty tego kraju. Ukończyła studia licencjackie na Swarthmore College i zdobyła tytuł magistra na Washington University w St. Louis. a w 2016 roku po raz drugi otrzymała stypendium Fulbrighta. umożliwiające jej podjęcie badań w Jordanii. Czas dzieli między domy w Chicago oraz w Brownsville w stanie Texas.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


ISBN

9788364523885: Wydawnictwo

Format

36.9: https://woblink.com/ebook/wojna-oszukanych-piotr-langenfeld-31470u

Cena:


Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część pierwsza: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907.

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część pierwsza dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI. do XIII. w.: Dzieje polityczne i stosunki zewnętrzne od początku VI w. aż do upadku Wielkiej Morawy r. 907. Słowiańszczyzna Pomorska: 1. Wycieczki morskie. Osady słowiańskie na ziemiach Jutów. 2. Sagi północne o zajściach pomiędzy Danami a Słowianami. 3. Podania polskie. 4. Osady Wieletów w Brytanii i Batawii. 5.

17: https://woblink.com/ebook/slowianie-zachodni-dzieje-obyczaje-wierzenia-tom-trzeci-czesc-druga-slowianszczyzna-polnocno-zachodnia-od-vi-do-polowy-xiii-wieku-dzieje-polityczne-i-stosunki-zewnetrzne-w-x-w-wilhelm-boguslawski-31606u

Cena:


ISBN

9788381190893: Wydawnictwo

Format

16.9: https://woblink.com/ebook/granica-rzeczywistosci-anna-wodzicka-31483u

Cena:


Pacjent na oddziale psychiatrycznym

Autor: Michael I. Casher

W książce przystępnie i zwięźle – w formie pytań i odpowiedzi – przedstawiono zagadnienia związane z rozpoznaniem i różnicowaniem chorób psychicznych. a także ogólny zarys postępowania z pacjentami hospitalizowanymi psychiatrycznie z powodu różnych chorób i zaburzeń psychicznych.

Autorzy zawarli w niej wskazówki diagnostyczne oparte nie tylko na obowiązujących kryteriach diagnostycznych (DSM). ale również na własnym doświadczeniu. Przedstawili zasady leczenia ostrych zaburzeń psychicznych i cele terapii w warunkach stacjonarnych. 

Osobne rozdziały poświęcono osobom z tzw. podwójną diagnozą oraz młodym dorosłym. Zwrócono też uwagę na zagadnienia związane z prowadzeniem dokumentacji psychiatrycznej.

Wyda: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Nadzór bankowy w Polsce

Autor: Bogusław Bujak

Publikacja jest wynikiem zainteresowań badawczych autora. obejmujących zagadnienia nadzoru finansowego. ze szczególnym uwzględnieniem organizacji funkcji nadzoru nad sektorem bankowym. Poruszana problematyka dotyczy aspektu organizacyjnego sprawowania nadzoru bankowego. którego efektywność i skuteczność można analizować z punktu widzenia zarządzania.

Obserwowane dążenie Unii Europejskiej oraz poszczególnych jej członków do podniesienia rangi i roli banku centralnego w pełnieniu funkcji nadzorczych uruchomiło szeroką polemikę teoretyków i praktyków polskiego sektora bankowego. Docelowo powinno to doprowadzić do wypracowania modelu organizacji nadzoru europejskiego. W wyniku przeprowadzonej dyskusji. autor przedstawia możliwe przyszłe warianty organizacji nadzoru bankowego w

34.9: https://woblink.com/ebook/z-gory-widac-tylko-nic-arek-borowik-31536u

Cena:james macpherson, darmowe-ebooki.com.pl opinie, mój szef melissa darwood pdf, rewizja mroz, heinrich rickert, lou duva książka, książki historyczne pdf, kozubski neurologia, spacer nad rzeką, siedem nawyków skutecznego działania pdf, pies reproduktor, do policji, raport witolda pileckiego, nauka japońskiego pdf…