Jakobini polscy. Powieść z czasów rewolucji 1830 roku

Autor: Jan Czyński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Jan Czyński (1801-1867) – publicysta. radykalny demokrata. socjalista utopijny. był z wykształcenia prawnikiem. należał do wybitnych intelektualistów i działaczy politycznych polskiego obozu niepodległościowego. Czyński pochodził z żydowskiej rodziny frankistów. jego biografia jest więc równocześnie przyczynkiem do dziejów ruchu frankistowskiego w Polsce. Jedna z najciekawszych osobowości Wielkiej Emigracji. należał do tej grupy wychodźców polskich w Europie Zachodniej. którzy nie bez powodzenia godzili swoje racje patriotyczne z „duchem europejskim” epoki. Jako uczestnik najważniejszych debat społecznych i

:

Cena:


Dom polski

Autor: Małgorzata Czyńska

Z ilustracjami Joanny Grochockiej

Pomysł był prosty: zapytać ludzi związanych zawodowo z dizajnem i projektowaniem wnętrz o wygląd polskich domów. o to. jak mieszkaliśmy kiedyś. jak mieszkamy dziś. jak zmieniają się nasze gusta i o czym marzymy. Byłam też ciekawa. czy zainteresowania i pasje moich rozmówców wynikają z atmosfery ich rodzinnych domów oraz do jakiego stopnia ich własne domy są uzewnętrznieniem ich charakterów. potrzeb i poglądów. Chciałam się dowiedzieć. jak mieszkają ludzie. których projekty – meble. szkło. porcelana. tkaniny –  trafiają do wielu polskich mieszkań. Od strony materialnej domu przeszliśmy więc do historii z dzieciństwa. rodzinnych opowieści. bo dom to przecież znacznie więcej niż cztery ściany umeblowane w takim czy innym stylu. to wspomnienia. emocje. ambicje i pragnienia.  Refleksje nad domem zataczały więc coraz szersze kręgi – obejmowały kwestie obyczaju. języka. kultury. mody. urody życia. poszukiwania wzorców i mentalności Polaków. Z tych bardzo osobistych opowieści wyłaniają się historia polskiego dizajnu i historia projektowania mieszkań. uzupełnione rozmowami z historykiem sztuki i socjologiem. Termin „dom polski” okazał się bardzo pojemny. rozciągnął się na kraj. miasto. krajobraz. błękit nieba i zapach śliwek.

Małgorzata Czyńska

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Jak się uczymy?

Autor: Daniel L. Schwartz

Czy kiedykolwiek nauczałeś?

To pytanie retoryczne. Oczywiście. że tak.

Ludzie mają podstawową potrzebę. by się nawzajem nauczać. Robią to nauczyciele. rodzice. przyjaciele. rodzeństwo. plotkarze i pracodawcy. Uczymy innych najróżniejszych rzeczy: pokazujemy gościowi z innego miasta drogę do muzeum. zapoznajemy go z rozkładem podmiejskiej kolejki. uczymy dziecko jeść widelcem. kolejny raz pokazujemy szczeniakowi. jak zrobić siad. Ludzie uczą nawet samych siebie.

Biorąc pod uwagę. że nauczałeś. przypomnisz sobie zapewne sytuacje. w których nauczanie nie działało tak. jak powinno. Spróbowałeś innego podejścia i rezultaty były lepsze. Oto częsty przykład: ktoś prosi cię o wskazówki dotarcia do budynku czy sklepu. ty odpowiad

:

Cena:


Wydawnictwo

MT Biznes: Format

32148

https://woblink.com/product-publication/download/32148/epub: 1

Cena:


Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego

Autor: prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk

Profesor Zdzisław Jerzy Adamczyk przez piętnaście lat zajmował się przygotowywaniem do druku korespondencji Stefana Żeromskiego. Poszukując w archiwach i bibliotekach informacji niezbędnych do objaśnienia pewnych spraw. o których mowa jest w listach. odkrył. że dotychczasowa wiedza o życiu autora Popiołów. ukształtowana przez książki Hanny Mortkowicz-Olczakowej. Aliny Kowalczykowej oraz wspomnienia Moniki Żeromskiej mija się z prawdą. często będąc wynikiem jaskrawej manipulacji.

Do tej pory nikt nie napisał pełnej. wiarygodnej biografii Żeromskiego. Najwięcej wiemy o latach młodości autora Syzyfowych prac. gdyż sam o to zadbał prowadząc dziennik. O późniejszym jego życiu wiadomo znacznie mniej. c

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


32807

29: https://woblink.com/ebook/tylko-jedno-klamstwo-kathryn-croft-32807u

1

:

Cena:czlowiek i pies, złe miejsce pdf, ziemskie anioły, spisek przeciwko, aspekty rozwoju dziecka, dodaj mi skrzydeł jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną, baśnie tysiąca i jednej nocy pdf, bożygniew, grupy interesów, językowy obraz świata pdf, 15 dzielnica paryża, ontologia informatyka, matematyka powtórzenie do egzaminu gimnazjalnego pdf, audiobook dla młodzieży, emilia krakowska dzieci, koło czerwone, anna rawska, wojna bogów, revived samantha towle pdf, szukając diagnozy, anna wyrzykowska, karty pracy z matematyki klasa 1, notatki maturalne biologia pdf…