Life on the Mississippi

Autor: Mark Twain

Twain begins his story by telling of the Mississippi river and some of its origins. He describes several facts that gives the reader a little bit of information of its discovery. After covering the history of the river. Twain shifts to his history with the river. Growing up near the river created Twain’s dream as a child to become a steamboat pilot. Life on the Mississippi is no ordinary guided tour. for every page is expressive of the structure. style and high humour that is the very essence of Twain the writer. Spiced with Twain’s pungent observations and commentaries on the culture and society of the great river valley. the book is a wonderful collection of lively anecdotes. tall tales and character sketches; historical facts and information; and reminiscences of the author’s boyhood and experiences as a steamboat pilot.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Zakazane życzenie

Autor: Jessica Khoury

Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia.

Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę. Zahra zostaje przywrócona światu. którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny. więc aby przetrwać. musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty. będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu. kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.

Wszystko się komplikuje. gdy Nardukha. potężny król dżinnów. oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka. w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolno

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 14.9


Demon ruchu

Autor: Stefan Grabiński

Demon ruchu – zbiór nowel fantastycznych Stefana Grabińskiego wydany w 1919 roku.

Składają się na niego opowieści grozy. osnute wokół tematyki kolejowej (dworce. dróżnicy. konduktorzy. maszyniści). Bohaterowie traktują swój zawód jako rodzaj posłannictwa. rytuału czy kultu. W utworach są obecne niewytłumaczalne zjawiska. katastrofy. zabłąkane pociągi. tajemnicze depesze. dziwne stacje. ślepe tory. W zjawiskach tych przejawia się „demon ruchu” nadający światu techniki rysy irracjonalne.

Wydanie zbioru obejmuje 9 opowiadań: ‚Maszynista Grot’. ‚Błędny pociąg’ (Legenda kolejowa). ‚Demon ruchu’. ‚Smoluch’. ‚Wieczny pasażer’ (Humoreska). ‚W przedziale’. ‚Sygnały’. ‚Ślepy tor’. ‚Ultima Thule’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena:


ISBN

9788380882720: Wydawnictwo

Format

19.95: https://woblink.com/ebook/ryszard-kilvington-robert-podkonski-28443u

Cena:


Demaskator

Autor: John Grisham

Od sędziów wymaga się. by zawsze byli uczciwi i mądrzy. Ich rzetelność. niezawisłość i bezstronność są gwarancją praworządności i stanowią podstawę całego wymiaru sprawiedliwości. Ludzie wierzą. że w interesie sędziów jest przeprowadzanie uczciwych procesów. w wyniku których poszkodowani otrzymają zadośćuczynienie. a winni poniosą zasłużoną karę. Ale co wtedy. gdy sędzia przyjmuje łapówkę lub nagina przepisy prawne i interpretuje je zgodnie z własnym widzimisię? 

 

Lacy Stoltz jest prawniczką pracującą dla stanowej komisji etyki sędziów. która rozpatruje skargi na łamanie przez sędziów kodeksu etycznego. Jeśli komisja uzna. że są one uzasadnione. występuje o wszczęcie postępowania prowadzącego do odebrania sędziemu immunitetu i licencji prawniczej. Lacy po dziewięciu latach

34.9: https://woblink.com/ebook/powstanie-wojny-alchemiczne-tom-ii-ian-tregillis-28809u

Cena:lekturą karolcia pdf, biblioteka internetowa libra, kodeks prawa kanonicznego 2018 pdf, elżbieta leszczyńska, wojciech stepien, aleksander makowski książki, curzona, julian bartoszewicz, różnice indywidualne, prostytutki, manewry miłosne, risen kryształowe dyski, oczy wilka alicja sinicka pdf, kot tom 1, zarabianie prawdziwych pieniędzy, ebooki za free…