Pani od obiadów

Autor: Marta Sztokfisz

Poznajcie polską Julię Child! Trzęsła warszawską socjetą końca XIX wieku. Bywała na salonach. nadawała ton dyskusjom i balom. Żadna inna kobieta w Królestwie Polskim nie odniosła takiego sukcesu jak Lucyna Ćwierczakiewiczowa.

Fizycznie była przeciwieństwem urodzonej niemal sto lat później Amerykanki. Miała zaledwie półtora metra wzrostu i z dumą nosiła niemałą nadwagę. Za to sposób bycia. niezwykła charyzma i bezpośredniość z pewnością łączyły dwie słynne kucharki. Obie miały też podobny plan na przyszłość – być dobrą żoną i matką. pomagać innym. uczyć się i wieść życie nowoczesnej pani domu. A że bez umiejętności gotowania sprostać temu nie sposób. to całe swoje zaangażowanie zogniskowały w sztuce kulinarnej i odniosły niebywały sukces.

Pani Lucyna miała niespełna czterdzieści lat. a już była obiektem zachwytów. złośliwych spojrzeń i plotek. Jej 365 obiadów za 5 złotych było najchętniej czytaną polską książką tamtego okresu i zajmowało honorowe miejsce w tysiącach polskich domów. tuż obok Biblii. Nakłady kolejnych jej książek kucharskich przekraczały nakłady dzieł Mickiewicza i Słowackiego. prowadzony przez nią salon przy Królewskiej odwiedzały największe osobistości stolicy. a za roczną pensję mogła kupić trzy majątki ziemskie!

„Panoszy się na mieście jak pawie pióro w kapeluszu – mówili złośliwcy. zazdroszczący jej żyłki do marketingu i interesów. dodając: – Jest jak rtęć. wszędzie się wciśnie”. Słynęła też ze swojej oszczędności. co sprawiło. że żartobliwie nazywano ją „Ćwierciakiewiczową”. Była jednocześnie wzorem emancypacji. a promując w swoich poradnikach. redagowanych przez siebie kalendarzach i rubrykach prasowych zdrowy styl życia. wyprzedziła epokę.

Teraz Lucyna Ćwierczakiewiczowa i Warszawa końca XIX wieku ożywają na nowo na kartach frapującej biografii spisanej przez znaną dziennikarkę. Martę Sztokfisz. Tę książkę czyta się jak doskonałą powieść!

Marta Sztokfisz – absolwentka polonistyki UW. dziennikarka. felietonistka. Przeprowadzała wywiady z wieloma wybitnymi przedstawicielami świata kultury. mediów i nauki. które publikowała m.in. na łamach „Kultury”. „Polityki”. „Gali” i „Vivy!”. Od kilkunastu lat zajmuje się pisaniem biografii. jest autorką m.in. Ceny sławy (2000). Księżniczki deptaku (2007). Chwil. których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie (2013) oraz Carycy polskiej mody (2015).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


ISBN

9788375619669: Wydawnictwo

Format

54.9: https://woblink.com/ebook/e-marketing-grzegorz-mazurek-139051u

Cena:


Cuda. które zmieniły świat

Autor: Aleksandra Polewska

Proponujemy czytelnikom wyprawę przez historie i kontynenty w poszukiwaniu wydarzeń po ludzku nieprawdopodobnych. które jednak rzeczywiście miały miejsce i zostały potwierdzone. W wartkiej narracji i porywającym stylu odkryjemy między innymi: jak astronauci z komunistycznych państw spotkali w kosmosie Boga. jak w XVI stuleciu w niewyjaśniony sposób dokonała się samoistna reimplantacja części kończyny; jak w XX wieku dwukrotnie dokonał się cud rozmnożenia pokarmu. jak w czasie katastrofy spowodowanej tsunami w 2004 roku spełniła się starożytna przepowiednia św. Tomasza Apostoła. ratując życie rzeszy chrześcijan.Niektóre z tych cudów wpływały na losy grupy ludzi. inne na losy nawet państw. Wszystkie je łączy jedno: były wynikiem nadprzyrodzonej Bożej interwencji. Ale historie te mają ze sobą jes

29.2: https://woblink.com/ebook/dodatkowe-lata-latwe-cwiczenia-na-pelna-sprawnosc-ciala-i-umyslu-w-kazdym-wieku-f-schnack-g-elstner-140719u

Cena:


:

:

Cena:


ISBN

9788324168712: Wydawnictwo

Format

34.8: https://woblink.com/ebook/nierozwiazane-zagadki-historii-aron-paul-janusz-pultyn-138688u

Cena:


138695

32: https://woblink.com/ebook/roziskrzone-noce-beatrix-gurian-138695u

1

:

Cena:


Nowoczesny Budda

Autor: Dawid Piątkowski

Przebudź się i połącz swą indywidualność z charakterem olimpijczyków. kreatywnością legendarnych twórców. wiedzą osiągania sukcesu najbogatszych oraz bezwarunkowym szczęściem mistrzów duchowych. Kiedyś niewyobrażalne było latanie. a wznieśliśmy się w powietrze. W przyszłości nirwana i przebudzenie staną się powszechne.

 

Stań się nowoczesnym Buddą

 

Pierwszy raz w historii ludzkości mamy możliwość czerpać wiedzę od najwybitniejszych postaci tego świata. Synergia nauk duchowych. sportu. biznesu. sztuki i nauki mają moc. by niewyobrażalnie zmienić życie. Aby to osiągnąć. musisz zrozumieć. że wszystko ma początek w umyśle. Zadając właściwe pytania i wytrwale poszukując odpowiedzi.

dasz sobie szansę. by zmienić się na zawsze.

 

Jesteś gotów

29.9: https://woblink.com/ebook/sztuka-tworzenia-rzeczywistosci-dawid-piatkowski-141205u

Cena:sprawdzian z fizyki optyka 3 gimnazjum pdf, wierzyć jak piotr, julian tuwim życiorys, okrąg i koło praca klasowa klasa 4, podręcznik do hiszpańskiego pdf, semantyka html, perska zazdrosc, biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt, miasto plus, swieta olga, agresja elektroniczna, mclean jay, karolcia kruger, controlling pdf, pochwała cienia, zadania psychologa, anna skolimowska, jak zrozumieć mężczyznę, wzory kultury ruth benedict pdf, kryminały medyczne…