Ministerstwo niedżentelmeńskich działań wojennych

Autor: Giles Milton

Sześciu dżentelmenów i jeden cel – zniszczenie machiny wojennej Hitlera.

Wiosną 1939 roku powołano w Londynie do życia ściśle tajną organizację: jej celem było knucie. mające doprowadzić do zniszczenia machiny wojennej Hitlera za pomocą spektakularnych aktów sabotażu.

Działania partyzanckie. które potem prowadzono były równie wyjątkowe. jak sześciu mężczyzn. którzy nimi kierowali. Churchill wybrał ich. bo byli wściekle pomysłowi i nie mieli w sobie nic z dżentelmenów. Jeden z nich. Cecil Clarke. niepospolity inżynier. pracował w latach trzydziestych XX wieku nad konstrukcją futurystycznych przyczep kampingowych. Teraz jego talent został zaprzęgnięty do mniej szlachetnego zadania: miał zbudować brudną bombę do zamachu na ulubieńca Hitlera. Reinharda Heydricha. Kolejnym członkiem tej grupy był William Fairbairn. zażywny emeryt. a jednocześnie światowy ekspert w dziedzinie skrytobójstwa. Miał szkolić partyzantów zrzucanych na spadochronach za linią wroga.

Ta szóstka. dowodzona przez znanego z wytworności Szkota. Colina Gubbinsa. tworzyła tajną wewnętrzną komórkę. która zaplanowała najzuchwalsze akty sabotażu w czasie drugiej wojny światowej. Winston Churchill nazywał ją swoim Ministerstwem Niedżentelmeńskich Działań Wojennych. Jego sześciu „ministrów”. wspomaganych przez grupę niesamowitych kobiet. wykazało się taką skutecznością. że udało się im zmienić przebieg wojny.

Historia przedstawiona w „Ministerstwie Niedżentelmeńskich Działań Wojennych” z typową dla Gilesa Miltona werwą i okiem do szczegółów. bazuje na gruntownych badaniach i nieznanych do tej pory materiałach archiwalnych. Wciągająca i barwna opowieść o brawurowych czynach i przygodzie jest także być może ostatnią zapełnioną białą kartą z dziejów drugiej wojny światowej.

„Milton ma niesamowite oko do szczegółów. dzięki czemu obrazowo przywołuje przeszłość do życia”.

„The Spectator”

„Mistrz opowieści historycznej”.

„Sunday Times”

„Niezachwiana pewność siebie. z jaką Milton pisze. jest oparta na gruntownych badaniach i jego inteligencji”.

„Times Literary Supplement”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 30


ISBN

9788301201036: Wydawnictwo

Od listopada 2013 do lutego 2014 roku na Ukrainie trwały protesty. które przerodziły się w rewolucję zwaną Euromajdanem. a następnie w trwającą do dziś wojnę hybrydową w Donbasie. Protestom od początku towarzyszyły działania artystyczne. które z czasem ewoluowały w estetyczny. polityczny. społeczny oraz osobisty przekaz. Sztuka stała się jednostkowym wyrazem oporu wobec Rosji. inteligentnie wykorzystywanym medium budującym obraz rewolucji i samych protestujących. próbą odnalezienia tożsamości oraz sposobem na walkę z ogarniającym pesymizmem. Ewa Sułek z sukcesem przybliża polskiemu czytelnikowi sztukę ukraińską. która nadal jest Polakom właściwie nieznana. mimo bliskości geograficznej i związków kulturowych i historycznych między Polską a Ukrainą. Poprzez sztukę pokazuj

34: https://woblink.com/ebook/reforma-ochrony-danych-osobowych-cel-narzedzia-skutki-praca-zbiorowa-133701u

Cena:


ISBN

9788324049035: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/jak-upolowac-pisarza-franson-sally-128429u

Cena:


Rok taty

Autor: Popławski Krzysztof

Samotny ojciec to zjawisko budzące zdziwienie. Tym bardziej ojciec z czterema córkami! Prawdziwa konfrontacja z kobiecym światem: prowadzenie domu. gotowanie. wywiadówki. bunt nastolatek. humory i hormony. pierwsze miłości córek i ich życiowe wybory… Do tego kryzys wieku średniego. podszyte flirtem współczucie koleżanek z pracy. tęsknota i poczucie winy. Jak sobie z tym wszystkim poradzi samotny ojciec?

Przeczytaj powieść Krzysztofa Popławskiego – uroczą. pełną humoru. zaskakujących i wzruszających momentów. opowiadającą o rzeczach zwyczajnych a najważniejszych w życiu.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 23.99super eksprs, prawo pracy książka pdf, ipa alfabet, stulecie winnych tom 3 pdf, inteligencja emocjonalna ćwiczenia pdf, stanfutbolu, pan tadeusz sprawdzian pdf, o powstawaniu gatunków pdf, zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwie pierścionek pdf, oczami mężczyzny chomikuj, romuald dębski udar, wyobraźnia w tekstach kultury, gazeta wyborcza wtorek, hesse demian, marsjanie i wenusjanki, moja walka, greckie rozmówki…