Nie ma złej pogody na spacer

Autor: Linda Åkeson McGurk

Fińskie dzieci uczą się najlepiej. w Paryżu dzieci nie grymaszą. a w Szwecji – są zdrowe. aktywne i szczęśliwe!

„A gdyby tak więcej maluchów obserwowało prawdziwe ptaki. zamiast grać w Angry Birds?” – fragment książki

Stare skandynawskie porzekadło mówi. że nie ma złej pogody. są tylko źle dobrane ubrania. W Polsce jeszcze niedawno zwykło się mawiać. że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Kiedy Linda Åkeson. szwedzka blogerka i dziennikarka. wyszła za mąż za Amerykanina i przeprowadziła się do stanu Indiana. nie mogła uwierzyć. że mieszkańcy kraju o tak oszałamiająco pięknej i bogatej przyrodzie do tego stopnia utracili więź z naturą. Kiedy urodziły się jej dzieci. postanowiła – wbrew presji społecznej – wychować je tak. jak niegdyś wychowano ją. Nie ma złej pogody na spacer to zapis tych zmagań – oparty na osobistej historii poradnik. który pomoże rodzicom:

– wypuścić dzieci na zewnątrz niezależnie od pogody.

– zmierzyć się z lękiem. poznać wartość odrobiny ryzyka i zaufać dzieciom.

– pozwolić im na kreatywną nudę.

– uwierzyć. że czasami mniej naprawdę znaczy więcej.

– pozbyć się panicznego lęku przed bakteriami i brudem.

– ochronić dzieci przed uzależnieniem od urządzeń elektronicznych.

Osobista historia. przydatne rady. opinie specjalistów. wyniki najnowszych badań i inspirujące przykłady z życia – oto. co znajdzie w tej książce każdy obecny i przyszły świadomy rodzic.

„Linda Åkeson McGurk proponuje doskonałe antidotum na hiperczujne. zelektryfikowane. poddane standaryzowanym testom i aresztowi domowemu dzieciństwo XXI wieku oraz na ekspertów. którzy je wymuszają. Praktyczna i mądra książka” – Richard Louv. autor bestsellerów Ostatnie dziecko lasu i Witamina N

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Zdrowe przetwory

Autor: Jolanta Naklicka – Kleser

Ciesz się pysznymi smakami przez cały rok.

Zdrowe przetwory to niemal 80 przepisów na wyjątkowe przetwory – nie tylko pyszne. ale i zdrowe. W książce znajdziesz przepisy na tradycyjne przetwory – zarówno słodkie jak i wytrawne. w nowej. zdrowej odsłonie. a także autorskie receptury na wyjątkowe przysmaki. które wzbogacą Twoją spiżarnię i stół. m.in. ekspresowy dżem truskawkowy z chia. pesto z czosnku niedźwiedziego lub chutney z jabłek z czerwonym pieprzem i rozmarynem. Oprócz tego – garść przepisów na oliwy smakowe. octy owocowe oraz naturalne ekstrakty.

Pasteryzacja. kiszenie. marynowanie. fermentacja – oto techniki. które pozwolą Ci zamknąć w słoikach i butelkach smaki. którymi zachwycisz swoich bliskich.

Zapraszam Was w sentymentalną podróż do

9.9: https://woblink.com/ebook/jakie-zmiany-w-funkcjonowaniu-zwiazkow-zawodowych-beda-obowiazywac-od-1-stycznia-2019-r-ewa-podgorska-rakiel-130037u

Cena:


Fairy tales

Autor: Hans Christian Andersen

Język angielski

Poziom B1

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnym angielskim tekstom Fairy Tales przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagrania oryginalnego tekstu Fairy Tales dostępne na poltext.pl. Czytaj jednocześnie słu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 39.9


ISBN

9788365973658: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com

Cena:


Split payment w sektorze budżetowym

Autor: praca zbiorowa

Publikacja w bardzo praktyczny sposób wprowadza w arkana nowej instytucji podatkowej. czyli podzielonej płatności w VAT tzw. split payment. Zmiana ta wymaga od pracowników działów księgowości jednostek sektora finansów publicznych wielu prac. w tym m.in. dostosowania systemów księgowych oraz planu kont. Jednostki są także zobligowane do uważnego śledzenia wpływów i wydatków dokonywanych z odpowiednio dostosowanych kont bankowych jednostki.

W książce Czytelnik znajdzie także rozwiązania kluczowych zagadnień: w jaki sposób stosowanie split payment wpływa na odpowiedzialność podatkową płatnika faktury. co zrobić w sytuacji wpłaty podatku od towarów i usług na niewłaściwy rachunek bankowy. czy w związku z mechanizmem podzielonej płatności na każdej faktu

9.9: https://woblink.com/ebook/rozliczanie-vat-w-dzialalnosci-sezonowej-marcin-jasinski-130030u

Cena:model pielęgnowania, kryminologia feministyczna, zrzadzenie losu, otoczeni przez psychopatów pdf, wyobrażam, dzuma albert camus, jedyna książka, miłość i szacunek, mały bies, teresa wilk, kolejne 365 dni doci, painkiller gry, ekspozycja mróz pdf, explore treetops 3, kate morton zapomniany ogród, łuska w cieniu, prawo karne skarbowe pdf, zamek wolfenstein, prawo pomocy społecznej iwona sierpowska pdf, podstawy fizyki tom 1 pdf…