ISBN

9788324167326: Wydawnictwo

Format

32.8: https://woblink.com/ebook/oslepiona-ewa-ratajczyk-nash-tina-125725u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/126044/epub

1:

:

Cena:


Samoświadomość emocji i percepcja własna kompetencji społecznych a osiągnięcia szkolne uczniów z dysleksją w wieku dorastania

Autor: Izabella Kucharczyk

Podjęte przez Autorki badania miały na celu poszerzenie współczesnej wiedzy z zakresu emocjonalno-społecznego funkcjonowania uczniów z dysleksją oraz porównanie uzyskanych przez nich wyników z wynikami uczniów bez dysleksji. Uzyskane dane empiryczne dostarczyły wielu informacji dotyczących różnic w zakresie samoświadomości emocji i kompetencji społecznych w percepcji uczniów w okresie dorastania. Ukazanie deficytów w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym uczniów z dysleksją pozwoli ukierunkować wszystkie działania terapeutyczne na rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz na rozwijanie strategii radzenia sobie z emocjami. Lektura winna motywować pedag

:

Cena:


Przebudzeni bogowie

Autor: Sylvain Neuvel

Pasjonująca kontynuacja „Śpiących gigantów” – jednej z najlepszych książek o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją.Ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu. ale Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddać. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie sekretu leżącego u podstaw zaawansowanej technologii Obcych. Najpotężniejszą bronią jest wiedza – odpowiednio wykorzystana może stać się kluczem do władzy nad Ziemią. a może nawet nad gwiazdami.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 35.9


Chłopak taki jak ty

Autor: Ginger Scott

Dzień. w którym powinna zginąć. był tym samym dniem. w którym rozpadła się jej rodzina. a Josselyn Winters przestała być miłą dziewczynką z sąsiedztwa. organizującą wyścigi dla wszystkich dzieci. Tego samego dnia zniknął też Christopher. chłopiec. który uratował jej życie.

Osiem lat po dniu. który pogrzebał jej dzieciństwo. Joss spotyka nowego ucznia swojej szkoły. Chociaż Wes na pierwszy rzut oka wydaje się kimś obcym. to dziewczyna nie może oprzeć się wrażeniu. że zna go doskonale. Przyciąga ich do siebie jakaś siła. jakby dzielili tragiczne wspomnienie. Dlaczego więc chłopak przedstawia się innym imieniem. skoro na Joss spoglądają oczy Christophera? Czy bohater z jej dzieciństwa wrócił. aby uratować ją po raz drugi?

Joss tylko przy nim czuje się jak tamta mała

1:

Cena:


Chaos. Narodziny nowej nauki

Autor: James Gleick

Narodziny nowej nauki

Błyskotliwe i przystępnie napisane wprowadzenie do teorii chaosu. jednej z najbardziej znaczących koncepcji naukowych ostatnich dekad

Współczesne badania chaosu zaczynają się w latach sześćdziesiątych XX wieku od odkrycia. że zupełnie proste równania matematyczne mogą modelować układy w każdym calu tak gwałtowne jak wodospady. Drobne różnice wyjściowe mogą szybko przekształcić się w potężne różnice końcowe. Zjawisko to otrzymało nazwę: wrażliwość na warunki początkowe. W pogodzie na przykład manifestuje się to w zjawisku żartobliwie nazwanym efektem motyla: motyl wywołujący dziś fale powietrza w Pekinie może być przyczyną huraganu w następnym miesiącu w Nowym Jorku. Kiedy badacze chaosu zaczęli myśleć o genealogii swej nowej nauki. znaleźli wiele intelektualnych śladów z przeszłości. Ale jedno było jasne: dla fizyków i matematyków prowadzących tę rewolucję w myśleniu punktem wyjścia był efekt motyla.

Książka Jamesa Gleicka opisuje narodziny tej nowej nauki. która widzi porządek tam. gdzie dotychczas obserwowano tylko przypadek. nieład i nieprzewidywalność. czyli chaos. Jak mówi Douglas Hofstadter. ‚Okazuje się. że tajemniczy typ chaosu czai się tuż za fasadą porządku – i co więcej. głęboko wewnątrz chaosu czai się jeszcze bardziej tajemniczy typ porządku’.

„Fascynująca książka. . . Prawie każdy akapit zawiera wstrząsające odkrycie ‚.

The New York Times

„Ekscytujący wywód. . . Niezwykła ilustracja tego. jak zmienia się struktura nauki’.

The New York Times Book Review

„Zaskakujące spojrzenie na nowo odkryte uniwersalne prawa’.

Chicago Tribune

„Niezwykle inspirująca książka. Podczas lektury odniosłem takie wrażenie. jakby ktoś właśnie znalazł wyłącznik światła’.

Douglas Adams. autor Autostopem przez Galaktykę

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48


https://woblink.com/product-publication/download/126190/epub

1:

:

Cena:kuratowski rachunek różniczkowy i całkowy, pwn co to, ikony designu, psychologia sportu książka, czterdzieści pięć, kryminały książki ranking 2017, jak skutecznie rzucić palenie allen carr, neurodydaktyka marzena żylińska, socjologia ciała, porozumienie zbiorowe, włodzimierz putin, biblioteka online pdf, zakazany uklad haner pdf, sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia pdf, solucja fire red, prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol chomikuj, anthony de mello wezwanie do miłości pdf, psychologia i zycie zimbardo, liderzy jedzą na końcu pdf, prokurator paulina świst pdf, paula marshall…