1

:

:

Cena:


Z dziennika berlińskiego

Autor: Max Frisch

Opracował i podał do druku Thomas Strässle przy współpracy Margit Unser.

Max Frisch (1911–1991) był jednym z czołowych twórców literatury niemieckiej XX wieku. Niedługo po przeprowadzce do Berlina zaczął prowadzić codzienne zapiski. które złożyły się na dzieło unikatowe w jego dorobku literackim. Autor zażądał jednak. by z uwagi na bardzo osobisty charakter notatki te opublikowano dopiero po dwudziestu latach od jego śmierci.

Ideowy spadkobierca Bertolda Brechta. przyjaciel Güntera Grassa i Uwe Johanssona. mistrz portretu psychologicznego. wnikliwy obserwator sytuacji politycznej. mieszkaniec Berlina Zachodniego śledzący zmiany po drugiej stronie muru. moralista wnikliwie przyglądający się relacjom międzyludzkim. starzejący się pisarz świadomy swojej sławy. mąż dużo młodszej kobiety – autor Homo faber Stillera daje się poznać z wielu stron.

„To nie jest brulion. tylko książka. od początku do końca skomponowana. prywatne zapiski też są na czysto. precyzyjnie sformułowane. to nie takie sobie notatki. Przymus formułowania jest ważny. inaczej zostaje tylko użalanie się nad sobą” – ta myśl przyświeca Frischowi w czasie pisania dziennika. który zaczyna w momencie przeprowadzki do nowego mieszkania w roku 1973. a kończy w chwili wyjazdu do USA rok później.

„Można tu odnaleźć Maxa Frischa w pełni. z bezmiernym bogactwem tematów. z właściwą mu przenikliwością psychologiczną i ciekawością spraw społecznych.” Jörg Magenau. „Süddeutsche Zeitung”

„Istna skarbnica wiedzy. a przede wszystkim gęste. przesycone atmosferą epoki świadectwo.” Helmut Böttiger. Deutschlandradio Kultur

„„Z dziennika berlińskiego” to portrety naszkicowane z wielką empatią.” Volker Hage. „Der Spiegel”

„Zapiski „Z dziennika berlińskiego” obejmujące lata 1973–1974 to najobszerniejsza wypowiedź Frischa o stosunkach w NRD […]. Dla współczesnego czytelnika będzie to relacja z obcego świata. niczym ponura opowieść o Niemczech z gatunku science fiction.” Richard Kämmerlings. „Die Welt”

„To literackie wydarzenie. w którym Max Frisch obserwuje sam siebie.” „Focus”

„Wnikliwe i interesujące są zapiski o elitach kulturalnych Berlina Wschodniego lat 70.” Detlef Kuhlbrodt

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.9


ISBN

9788378598442: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/klatka-marzena-orczyk-wiczkowska-31899u

Cena:


ISBN

9788307034249: Wydawnictwo

Format

30.53: https://woblink.com/ebook/diavolina-gyorgy-spiro-31937u

Cena:


Lud wesołków w dawnej Polsce

Autor: Leonard Lepszy

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

REPRINT. Po znojach rycerskich zapasów następowały w wiekach średnich wywczasy u biesiadnego stołu; po praktykach religijnych i gorących modłach. po senatorskich naradach lub innych dla spraw publicznych mozołach następowały. czy to na dworach królewskich. czy książęcych lub możnych paniąt. ucieszne krotochwile. zabawy i gry towarzyskie. podsycane wesołością i humorem błazna i trefnisia. W krótkim podglądzie zamierzamy bez przydługich studiów dotknąć i rozświetlić czytelnikom dzieje naszego ludu wesołków. który stanowi w swych związkach instytucję średniowieczną. Ale sięga jeszcze głębiej w dzieje naszego społeczeństwa. W treści zn

:

Cena:dług honorowy, ilona topa, kamerki z dziewczynami, poradnik seksuologiczny, wartość pracy, stanley kubric, tomasz kin bez przedawnienia, opowiadania z doliny muminków pdf, tomasz betcher, czas pogardy mobi, poklosie online, darmowe ebooki pełne wersje pdf, kłamstwa w blasku księżyca, arabski syn ebook, miłosz kościelniak marszał, dr mariusz błochowiak, audiobook do pobrania, ojcowie socjologii…