Wszystkie kochanki naszego taty

Autor: Manula Kalicka

Zwariowana opowieść o dwóch siostrach wychowywanych tylko przez ojca. Ciepła i krzepiąca – dowodzi. że nawet najtrudniejszy problem można rozwiązać. korzystając z inteligencji i poczucia humoru. Dowcipne dialogi. niesamowite przygody i kolejne barwne damy serca ojca wprowadzające się do domu w podwarszawskiej miejscowości.

Karolina ma piętnaście lat. Paulina sześć. Kiedy pewnego dnia mama oznajmiła im. że znika. do opieki nad dziewczynkami zmusza ich ojca. a swojego byłego męża. muzyka rockowego – Eryka. Ten. nie mając pojęcia o wychowywaniu dzieci. korzysta z pomocy niezrównanej babci Fredzi i gosposi Honoraty. a sam generuje kolejne problemy.

Ta nietypowa rodzina jest mądra. szalona. złośliwa i serdeczna.
Jak ta książka.

Powieść jest wznowieniem książki. która wcześniej ukazała się pod tytułem ‚Tata. one i ja’.

Manula Kalicka – pisarka i dziennikarka. Opublikowała 10 powieści i liczne opowiadania. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika ‚Polityka’. Pracowała jako bibliotekarka. producentka konfekcji damskiej. prowadziła księgarnię. obecnie prowadzi agencję literacką.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2


Krótkie scenariusze o życiu

Autor: Elżbieta Walczak

„Kształtują nas rzeczy. o których nikt nie wie” – Stephen King.

Każde życie. podobnie jak utwór literacki. ma swoistą dla siebie fabułę. Zdarzenia. losy. tworzą epizody. które składają się na całość scenariusza naszego życia.

„Krótkie scenariusze o życiu” to szósty tomik poetycki wydany przez Elżbietę Walczak.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 19.99


ISBN

9788380839069: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/uwiklany-wlodzimierz-malczewski-129895u

Cena:


RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach z nową ustawą ODO

Autor: Barbara Pióro

Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację. w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz przepisami zawartymi w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Przygotowaliśmy ją z myślą o wszystkich. którzy wdrażają nową regulację w swojej działalności.

Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej. tabelarycznej formule. Pu

:

Cena:


Winda do nieba

Autor: Meszko Tadeusz

Epitafium dla ery kosmicznej.

Cuda XXI wieku nie okazały się tak cudowne jak sądzono.

Hamulcem rozwoju stała się religia. nastało nowe średniowiecze.

 

Akcja powieści dzieje się w 2069 roku (stulecie lądowania na Księżycu). w mieście-państwie Dawapolis blisko równika. gdzie zbudowano windę do kosmosu – jak uważają jedni. lub Boga – jak ją widzą drudzy. Osią narracyjną jest śledztwo Barta. poszukującego na zlecenie Ester jej matki Désirée. która porzuciła dziecko zaraz po porodzie. W trakcie tego śledztwa Bart przypadkowo trafia na nowe tropy. mogące wyjaśnić śmierć jego rodziców sprzed ćwierć wieku. Te dwa śledztwa zaczynają się splatać.

W tle toczy się rozgrywka dwóch odłamów Kościoła katolickiego. Spodziewana jest bliska śmierć papieża i zw

:

Cena:


The Dom

Autor: Jan Błaszczak

„Mecenas”. „filantrop”. „magnetyczna osobowość”. „ludzie po prostu do niego lgnęli”. O Stanleyu Tolkinie w Nowym Jorku mówiło się wiele. Polak. który z powodzeniem prowadził kluby The Dom oraz Stanley’s Bar. gdzie gościła śmietanka nowojorskiej bohemy. Andy Warhol wyświetlał tam swoje filmy. The Velvet Underground grali swoje pierwsze performatywne koncerty. najwięksi jazzmani wdawali się w światopoglądowe dyskusje. a afroamerykańscy aktywiści planowali równościowe pikiety. Ale kim tak naprawdę był Tolkin. o którym polskie archiwa uparcie milczą?

Jan Błaszczak niczym najlepszy detektyw prowadzi nas nowojorskimi ulicami Lower East Side i próbuje rozwiązać zagadkę Stanleya Tolkina. W śledztwie pomagają mu bitnikowskie poetki. organizatorzy punkowych koncertów z lat 70.. artyści wizualni. międzynarodowej sławy kompozytorzy. księża z nowojorskich parafii. afroamerykańscy pisarze i potomkowie polskich emigrantów.

A opowieść o Tolkinie jest też przewodnikiem po Nowym Jorku ostatniego półwiecza. gdzie od lat słodki zapach marihuany miesza się z rześkim powietrzem znad East River. Po mieście. którego mieszkańcy. jak niegdyś Stanley Tolkin. próbują realizować swój „American dream”.

„Skoro Nowy Jork był sceną dla tylu zjawisk kulturalnych XX wieku. gdzie w tym wszystkim była Polonia? I co jeśli kaowcem. który w przełomowym momencie wpływał na oblicze miasta. był Polak? Jan Błaszczak jest świetnym. uważnym i wnikliwym miejskim przewodnikiem. Na każdym rogu jego Lower East Side kryją się ślady jakiejś wielkiej historii. a na każdej stronie jego książki jakiś zaskakujący fakt.” Bartek Chaciński

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


Przepowiednia Reinkaanyiuki. Więź Płomienia

Autor: Kalina Bobras

Jedynie osoba posiadająca podwójną naturę zdoła utrzymać moc Władcy Dusz i pokonać Duszę Mroku.

Wiele miliardów lat temu władca wszystkich Dusz Natury zwany Duszą Słońca na wieki zapieczętował swojego brata – Duszę Mroku – aby uratować oba światy. Według legendy Wybraniec o mieszanej krwi – powiernik mocy Duszy Słońca – pewnego dnia stanie do walki z Duszą Mroku o wolność wszystkich Wymiarów. Żaden z mieszkańców Ybrezmaru nie spodziewa się. że przepowiednia właśnie się wypełnia. a ostateczne starcie z Duszą Mroku jest coraz bliżej. Nikt też nie przypuszcza. kto okaże się Reinkaanyiuki – następcą i reinkarnacją Duszy Słońca. mającym pokierować misją ocalenia świata.

‚– Każdy wie. jak to się zaczęło.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 45


Barbarzyńcy w Krainie Fetoru

Autor: Juan Soto Ivars

Jaka może być alternatywa dla nudnych wakacji? Kraina mlekiem i brudem płynąca!

Edward Lacoste był bardzo pracowitym wynalazcą. tak zajętym. że nie chciał. żeby ktokolwiek mu przeszkadzał z powodu takich bzdur jak jedzenie czy prysznic. Właśnie dlatego stworzył równoległy świat – Krainę Fetoru. gdzie nikt się nie przejmował brudem – nawet jeśli mieszkańcy nie kąpali się od dziesięcioleci.
Problem polega na tym. że jego laboratorium pozostało niedostatecznie zabezpieczone. Wałęsająca się w jego okolicach grupa przyjaciół. prowadzona przez braci Paco i Juana. wślizgnęła się do niego i niespodziewanie znaleźli się w Krainie Fetoru. Są wakacje. nikt z ekipy nie ma planów co do spędzania czasu. aż tu taka gratka – opuszczone laboratorium!
Ponieważ Kraina nie jest być może zbyt rozległa. ale za to jest dosyć zróżnicowana. przyjaciele. lekko rozproszeni. będą musieli znowu się spotkać i znaleźć sposób na powrót do świata. z którego pochodzą. Bo pomimo tego. że mogą tam robić. co tylko chcą. a chodzenie spać z brudnymi zębami jest wręcz w dobrym tonie. nie wszystko układa się po ich myśli.
Dzieciom z pewnością spodobają się miejsca tak malownicze jak wioska Świnoburg czy też Żabi Las. Dorośli z pewnością docenią miasto Nowy Olejszlam. które słynie z niezbyt grzecznego zachowania oraz koncertów jazzowych i bluesowych.
Podsumowując: ta książka to próba odkłamania obiegowej prawdy. że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Bo dziecko szczęśliwe jest naprawdę tam. gdzie czuje się dobrze. Zanim jednak poczuje. że miło być czystym. powinno poznać. co znaczy być brudnym w świecie. w którym nie ma miejsca na czystość.
Zachęcamy: tę książkę można czytać. nie myjąc przedtem rąk!

Każda kolejna książka autorstwa Juana Soto Ivarsa otwiera się w nowym. nieoczekiwanym wymiarze. Dzieje się tak być może z powodu młodego wieku autora. który nie boi się iść pod prąd nurtu konwencjonalnej powieści. Każda z jego kolejnych publikacji ma świeżość i urzekającą moc. płynącą z nieposkromionej wyobraźni.
librujula.com

Juan i Paco – bliźniacy. razem mieli dwadzieścia lat. Na pierwszy rzut oka byli do siebie podobni jak dwie krople wody: mieli płomiennorude włosy. byli pulchniutcy i wyposażeni w parę wielkich zębów trzonowych. które upodabniały ich do wyrośniętych wiewiórek. Najłatwiej można ich było odróżnić po plamach na koszulkach. bo. nie ma co się oszukiwać. Juan i Paco nie przepadali za kąpielą. Przyprawiali o ból głowy swoich rodziców: bardziej bali się mydła niż bomby atomowej! Gdy tylko usłyszeli wodę lejącą się do wanny. zapowiedź wieczornego mycia. znikali jak kamfora i trzeba było podejmować zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Bliźniacy byli rasowymi brudasami. ale od całkowitego potępienia ratowała ich wrodzona sympatia i nieokiełznana wyobraźnia.
Tamtego lata kisili się w mieście. bo ich ojciec stracił pracę i nie mogli wyjechać jak zwykle nad morze. Czy Ty. Czytelniku. który z wypiekami na twarzy czytasz te słowa. myślisz. że bardzo się tym przejęli? Otóż wcale. nic a nic. Nie minął tydzień. a bliźniacy byli już hersztami bandy dzieciaków. które również siedziały tamtego lata w mieście. Ochrzcili swoją paczkę nazwą Lawina i przygotowali stosowne legitymacje dla wszystkich członków. Napędzani niespożytą energią i zwariowanymi pomysłami włóczyli się na czele bandy z kąta w kąt. I przez myśl im nie przeszło. że są o krok od przeżycia niezwykłej przygody.

Juan Soto Ivars (1985) jest pisarzem i dziennikarzem. Za powieść ‚Ajedrez para un detective novato’ otrzymał nagrodę dla młodych pisarzy Premio Ateneo Joven de Sevilla de Novela (2013). za powieść ‚Syberia’ (Premio Tormenta – Najlepszy autor roku 2012). Prowadzi swoją cotygodniową kolumnę w opiniotwórczym dzienniku internetowym ‚El Confidencial’. To trzecia co do zasięgu gazeta cyfrowa Hiszpanii.
Regularnie współpracuje z ‚Vice’. ‚Time Magazine’. ‚Ling’ i innymi czasopismami. Przez dwa lata był redaktorem naczelnym biuletynu ‚The Critic’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9lipiński eryk, pomnik cesarzowej achai audiobook, leszek bednarski, obecne konflikty na świecie, zły tyrmand, platon dialogi pdf, uniwersytet medyczny karola marcinkowskiego, gorzka czekolada i inne opowiadania, poeci współcześni, świat zofii audiobook, piastowie wielkopolscy, kowal prawdziwa historia pdf, wstęp do psychoanalizy freud, uszczęśliwić kobietę, powiedz ze mnie chcesz pdf, noczkin, jak wychować sensorycznego bystrzaka, womanizer katy evans pdf, biografie kobiet, historia maszyn liczących…