Podatki Nr 13 – VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Autor: INFOR PL SA

Od 1 lipca 2015 r. wprowadzono zmiany w rozliczeniu VAT od dostaw towarów dla których podatnikiem jest nabywca oraz tzw. towarów wrażliwych. ulgi na złe długi. Natomiast od 1 stycznia 2016 r. zostanie wprowadzona do ustawy o VAT tzw. pre-proporcja. Od rozliczenia za lipiec lub III kwartał 2015 r. obowiązują również nowe formularze VAT.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 29.9


Trzy minuty po trzeciej. Powieść sensacyjno-egzotyczna

Autor: Teodor Parnicki

Powieściowy debiut Teodora Parnickiego z 1929 roku wraca do czytelników po ponad 85 latach zapomnienia!

Autor przenosi czytelników w egzotyczny świat Azji i  odległej Mandżurii. której stolica. Harbin. w latach dwudziestych zyskała miano „Paryża Dalekiego Wschodu”. Właśnie tam rozpoczyna się historia opowiedziana na kartach „Trzech minut po trzeciej”. powieści. której narracja jest kreślona przez Parnickiego w zgodzie ze wszystkimi regułami literatury popularnej początku XX wieku.

Akcja powieści rozpoczyna się w mroźny zimowy wieczór w połowie lutego 1927 roku. gdy w ręce sowieckiego wywiadu przypadkowo dostają się dokumenty. których ujawnienie naraziłoby japońskie interesy związane z Koleją Wschodniochińską. Tajne informacje wkrótce mają być prze

22: https://woblink.com/ebook/fragmenty-winem-poplamionego-notatnika-charles-bukowski-robert-sudol-17579u

Cena:


(Nie)napisane arcydzieło. Znaczenie „Dziennika” w twórczości Andrzeja Kijowskiego

Autor: Agnieszka Tomasik

Andrzej Kijowski zostawił po swojej śmierci kilkadziesiąt małych. niepozornych notesów. Spisywał w nich zwierzenia o twórczych lękach. projekty i próbki literackie. fragmenty felietonów. komentarze polityczne i barwne obrazki z życia pisarzy w PRL-u. Dziennik pisał „zamiast” wielkiej powieści. o jakiej stworzeniu marzył. w chwilach twórczej jałowości i gdy wydarzenia polityczne nabierały rozpędu. Paradoksalnie zapiski te okazały się fascynującą autobiografią i najważniejszą książką Andrzeja Kijowskiego. (Nie)napisane arcydzieło to wielowymiarowy portret bohatera swoich czasów. sumiennego świadka wydarzeń drugiej połowy XX wieku. wrażliwego poszukiwacza religijnej tożsamości. pisarza przeżywającego męki artysty i potyczki z cenzurą. zmagającego się z upływającym czasem. chorobą i własną słabością.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 28


Skarga na interpretacje. decyzje oraz bezczynność organów podatkowych

Autor: Grzegorz Gębka

W publikacji przedstawiamy jak nowelizacja ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi wpłynęła na podstawowe prawa procesowe podatnika takie jak: – zaskarżanie interpretacji podatkowych. – zaskarżanie decyzji podatkowych i innych czynności w ramach czynności sprawdzających i kontrolnych. – skarżenie przewlekłości postępowania podatkowego oraz bezczynności organu. Każde ze wskazanych zagadnień zostało omówione krok po kroku. wraz z sygnalizacją zmian. które weszły w życie15 sierpnia 2015 r. Nowelizacja ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ma przyspieszyć i uprościć postępowania przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi (WSA) i Naczelnym Sądem Administracyjnym (NSA). Zmiany mają wpływ na realizację praw podatnika przed sądem. Kluczową zmianą jest nadanie sądowi uprawnień do wskazania. jak powinna dokładnie wyglądać nowa decyzja podatkowa. Sąd zyska też możliwość kontroli nad realizacją tego obowiązku. Jeżeli organ podatkowy nie wykona wyroku sądu. sąd może ukarać go karą grzywny. a na rzecz poszkodowanego w sprawie podatnika zasądzić dodatkowo kwotę pieniężnego zadośćuczynienia.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


Huna i Ho’oponopono: starożytna wiedza współcześnie

Autor: Wojciech Filaber

„Huna i Ho’oponopono: starożytna wiedza współcześnie” Wojciecha Filabera to swojego rodzaju przewodnik po systemach wewnętrznego umacniania oraz zachowania harmonii ciała. umysłu i ducha. Autor próbuje wytłumaczyć współczesnemu przedstawicielowi cywilizacji zachodniej. czym są Huna i Ho’oponopono. Huna to starożytna. hawajska nauka o wewnętrznej świadomości i energii życia. umożliwiająca człowiekowi umocnienie. stabilizację. osiągnięcie harmonii oraz stanu bogactwa. Dzięki temu sposobowi myślenia. praktykując Hunę. człowiek jest w stanie odkryć swoją prawdziwą naturę i właściwy sposób bycia. Natomiast Ho’oponopono to starożytna nauka. która zakłada. że każda osoba z natury jest kompletna i poprawnie funkcjonująca. że każdy od urodzenia wyposażony jest w wewnęt

19.9: https://woblink.com/ebook/skarby-cara-aleksandra-wojciech-motylewski-17823u

Cena:


Wielki świat. wielka polityka 1940-1951. Korespondencja Józefa Potockiego i Alika Koziełł-Poklewskiego

Autor: Józef Potocki

Wielki świat. wielka polityka 1940–1951. Korespondencja Józefa Potockiego i Alika Koziełł–Poklewskiego w opracowaniu i z komentarzami Jerzego Jakubowicza to wyjątkowy zbiór listów pochodzących z okresu. kiedy Józefa Potockiego i Alika Koziełł–Poklewskiego łączyła przyjaźń. wspólnota poglądów i wyznawanych wartości. Dyplomaci byli wytrawnymi komentatorami wydarzeń rozgrywających się na powojennej scenie politycznej. Ich korespondencje są ciekawym świadectwem historycznym. ważnym dla poznania historii polskiej emigracji. ale też wykraczającym poza ..sprawę polską” – bo ukazującą zachodnią cywilizację w momencie wybuchu zimnej wojny. 

Potocki i Poklewski dzielą się wieściami o rod

33: https://woblink.com/ebook/ostatnie-lato-w-nebrasce-ostatnie-lato-w-nebrasce-nele-neuhaus-anna-urban-milosz-urban-17983u

Cena:deborah harkness księga czarownic, pudelko z marzeniami, jetstream sam, głód knut hamsun, krew elfów sapkowski, harlan coben w domu pdf chomikuj, augustyn bańka, iwona blecharczyk miss, www audiobook pl, akt komunikacji, open andre agassi, matasek gramatyka, ukryte terapie ksiazka, agnieszka mielczarek książka…