Theodore Boone: Afera

Autor: John Grisham

Przed Theo Boone’em koszmarny tydzień. Jeśli chce zostać prawnikiem. musi dać z siebie wszystko podczas wielogodzinnych egzaminów. Ich wyniki będą porównywane w kilku sąsiednich szkołach i najlepsi uczniowie dostaną się do najlepszych licealnych klas. Wkrótce anonimowy donos sugeruje. że odpowiedzi w jednej ze szkół zostały sfałszowane. Przez to marzenia Theo zawisły na włosku. Młody prawnik musi przyjrzeć się tej aferze. A także spróbować ocalić przyjaciela. któremu grozi niebezpieczeństwo ze strony kogoś bliskiego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 28


Europa o północy

Autor: Dave Hutchinson

Drugi tom cyklu „Pęknięta Europa”

Jedna z najbardziej wyjątkowych powieści SF tej dekady”. -„LA Review of Books”

W podzielonej Europie wyrastają kolejne quasi-państewka. Dla Jima. oficera wywiadu. to koszmar. Co tydzień z zaprzyjaźnionego dotychczas kraju wypączkowuje nowy organizm państwowy. który może – ale nie musi – sprzyjać interesom Anglii. Trudno za tym wszystkim nadążyć. Jednak sytuacja ma się jeszcze pogorszyć. Atak nożownika w londyńskim autobusie rzuca go w świat. w którym jego służba przygotowuje się do starcia z innym wszechświatem i w którym pojawia się człowiek mogący dzierżyć klucz do najściślej strzeżonych tajemnic Europy…

Cykl „Pęknięta Europa”

Europa jesienią

Europa o północy

Europa w zimie

Sugestywna proza autora. intymna znajomość Europy Wschodniej i jego fuzja Kafki z Lenem Deightonem tworzą czarującą powieść o intrydze i paranoi. -„The Guardian”

Mapa Europy została przerysowana. a kartografowie wciąż pracują… dla tych. którzy chcieliby sobie wykroić własne królestwa. największym darem w wizji przyszłości Dave’a Hutchinsona jest możliwość przekraczania granic. -Strange Horizons.

Intrygujący świat. charyzmatyczne postacie (…) Europa o północy. jak jej poprzedniczka Europa jesienią. jest pulsującą. energetyczną literaturą najwyższej próby. -„LA Review of Books”

Hutchinson pisze świetnie. wyróżniają go nie tylko żywe. wnikliwie scharakteryzowane postacie. ale też nieco czarne poczucie humoru. przez co jego twórczość dostarcza trochę mrocznej rozrywki. a zarazem wydaje się niepokojąco trafna i na czasie. -Locus

Z pozorną literacką łatwością Hutchinson splata bogate wątki. snując skomplikowaną alegorię politycznych manipulacji. podstępów i umiejętnego zarządzania państwem. -„The Guardian”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Współczesne wyzwania dla bezpieczeństwa narodowego

Autor: Marek Walancik

Zagadnienie rozpatrywania bezpieczeństwa w perspektywie zagrożeń i wyzwań oraz szans sprostania im jak najmniejszym kosztem ma swój wymiar zarówno obiektywny. jak i subiektywny. Zagrożenia. wyzwania i szanse funkcjonujące niezależnie od naszej świadomości mają wymiar obiektywny. Natomiast cechy związane z naszą percepcją otaczającego świata. świadomością zagrożeń i budowaniem koncepcji bezpieczeństwa mają wymiar subiektywny. Elementy bezpieczeństwa narodowego konstruowane są na podstawie przewidywania rozwoju sytuacji społecznej obowiązującej w przyszłości. Dlatego priorytetowe jest monitorowanie sytuacji i przewidywanie dalszego jej przebiegu oraz zapobieganie niekorzystnym zdarzeniom. Znajomości potencjalnych zagroż

13.53: https://woblink.com/ebook/to-co-zostaje-wojciech-pieniazek-127662u

Cena:


ISBN

9788366134225: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/kocham-tylko-tak-kate-sterritt-128059u

Cena:


ISBN

9788381373036: Wydawnictwo

Format

63.2: https://woblink.com/ebook/pip-i-zus-kontrole-u-pracodawcy-praca-zbiorowa-127331u

Cena:


Uwolnij mnie

Autor: Daria Skiba

Jak bardzo miłość może zaślepić?

Diana przekona się o tym. gdy wpadnie w sidła bezwzględnego Patryka. Jak wiele będzie musiała przejść dziewczyna. by w końcu podjąć decyzję o wyrwaniu się z objęć szaleńca. i czy wymarzone wakacje okażą się pierwszym krokiem do uwolnienia? Diana zostanie zmuszona do podjęcia egoistycznych decyzji. by po raz pierwszy od wielu lat postawić siebie na pierwszym miejscu. Czy rodzące się w jej sercu nowe uczucie przetrwa próbę czasu? Przeszłość nigdy nie odchodzi w niepamięć. czuwa. by uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Pewnego dnia demony upomną się o dziewczynę…Daj się porwać wirowi wydarzeń i emocji. by poczuć na własnej skórze to. co przeżyła Diana. Myślisz. że jesteś w stanie tego dokonać?

:

Cena:


ISBN

9788380838819: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/spioch-matka-i-syn-spotkanie-utwory-sceniczne-rafal-andrusiewicz-127703u

Cena:ibuk libra uw, stowarzyszenie umarłych poetów sprawdzian, hiszpański pdf, jacek skorupski, nasiłowski system rynkowy, o szczesciu, królowa mroku i powietrza pdf, insulinoopornosc w polskiej kuchni, sapiens od zwierząt do bogów pdf, czasowniki regularne niemiecki pdf, portugalski zwroty z wymową, pod prąd biedroń, ił-62 "kościuszko" 9.05.1987, heather graham…