Wsparcie mikro-. małych i średnich przedsiębiorstw oraz preferencje podatkowe w Polsce

Autor: Anna Chmielak

Monografia składa się z trzech części. z których dwie pierwsze podejmują wątek zewnętrznych źródeł finansowania przedsięwzięć gospodarczych oraz rozwoju już istniejących przedsiębiorstw. zaś trzecia traktuje o wykorzystaniu preferencji podatkowych przez przedsiębiorców.

Wydawnictwo: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach

Cena: 29.8


ISBN

9788380170780: Wydawnictwo

Format

25.2: https://woblink.com/ebook/regulacyjny-wymiar-liberalizacji-andrzej-t-szablewski-128042u

Cena:


Błazen

Autor: Monika Sznajderman

Książka ‚Błazen. Maski i metafory’ jest szukaniem śladów. pogłosów i powidoków błazeńskiej mitologii w nieoczywistych kontekstach dawnej i współczesnej kultury; tropieniem masek i metafor błazna w filozofii. literaturze. sztuce. myśleniu potocznym. Bohater tej książki należy do porządku wyobraźni. Nie jest – jak w większości poświęconych błaznowi monografii – realną figurą błazna królewskiego. klowna. linoskoczka. zamkniętą w obrębie konkretnych epok ani dworskich. teatralnych bądź jarmarczno-cyrkowych przestrzeni. Jeżeli pojawiają się te konkretne postaci. to raczej jako punkt wyjścia. konieczne odniesienia przywołane po to. by przeprowadzić analogię pomiędzy dosłowną i metaforyczną sylwetką błazna. a nie cel sam w sobie. Nad „fizykę” błazna autorka przedkłada jego metafizykę.

‚Książka Moniki Sznajderman. poprzez wszechstronną analizę fenomenu błazna i błazeństwa. przynosi oryginalną diagnozę kultury współczesnej. Wydobywa te jej znaczenia. których nie mógłby ukazać inny typ analizy. a przynajmniej nie miało to miejsca na taką skalę w humanistyce polskiej. Autorka ma szczególną umiejętność krytycznego czytania tekstów. o których pisze. Nie stroni od polemik. na nieścisłościach czy chybionych interpretacjach przyłapuje nawet uznane autorytety. Ma też dar trafnego. syntetycznego wykładu nierzadko zawiłych spraw. Przejrzysta konstrukcja książki wynika także ze swobody. z jaką autorka porusza się po różnorodnych obszarach światowej humanistyki’. prof. Roch Sulima

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788381253772: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/perla-carolina-de-robertis-izabela-matuszewska-128061u

Cena:


Wielkie spory małego narodu

Autor: Joanna Goszczyńska

Książka poświęcona jest dziewiętnastowiecznej kulturze słowackiej. a zwłaszcza tym latom. kiedy kształtowała się nowoczesna idea narodowa. Był to okres burzliwych nierzadko sporów. jakie toczyły się wśród dziewiętnastowiecznych elit. sporów wielkich i ważnych. będących motorem ruchu narodowego. Słowacy. którzy należą do tzw. małych narodów – a ponadto w owym czasie nie państwowotwórczych – toczyli boje o prawo do samodzielnego bytu narodowego w złożonej sytuacji kulturowej. Generowało to poszukiwanie różnych rozwiązań w rozmaitych konstelacjach. nierzadko zmieniających się w zależności od sytuacji politycznej: od pozostania w ścisłych związkach z Czechami. poprzez ułożenie stosunków z Węgrami. po lojalność wobec Austrii. bądź skrajny panslawizm.

18.9: https://woblink.com/ebook/dwie-ukryte-tragedie-w-cieniu-atomowej-apokalipsy-pawel-soroka-ireneusz-gebski-127723u

Cena: Ireneusz Gębski


ISBN

9788365624918: Wydawnictwo

Format

21: https://woblink.com/ebook/bylismy-ofiarami-ofiar-grzegorz-fels-128162u

Cena:niemcy leon kruczkowski pdf, zmuszona by zabić, rachel e. carter, metodyka edukacji polonistycznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym, freakonomia pdf, rodzaje norm spolecznych, przedwiośnie opracowanie, oskar i pani roza pdf, motywacyjne formy organizacji pracy, niegrzeczny szef pdf, ibuk pwn, boss of me tia louise, sekrety uwodzenia słowami, eksiążka…