Diavolina

Autor: György Spiró

Tytułowa Diavolina. posługaczka. a potem lekarka przez lata służąca Gorkiemu. jego żonom. kochankom i otaczającemu go tłumowi literatów. donosicieli. naukowców. rewolucjonistów. wydawców. czekistów. artystów. którzy miesiącami i latami żyli na koszt pisarza. pod koniec życia stała się jego ostatnią miłością. Zapiski Olimpiady Czertkowej. bo tak naprawdę nazywała się Diavolina. to fascynująca opowieść o zmaganiach wielkiego twórcy z autorytarną władzą. Choć sam pamiętnik jest fikcyjny. wszystkie pojawiające się w nim postaci i wydarzenia są autentyczne.

Historia Gorkiego odsłania przerażającą rzeczywistość rewolucji wszechobecność potwornego terroru. nienawiść. strach i ogromną liczbę ofiar bezlitosnych inżynierów dusz. Opowieść stawia też odwieczne pytani

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


ISBN

9788380643369: Wydawnictwo

Format

8: https://woblink.com/ebook/liliowa-dolina-tomasz-a-kempis-32109u

Cena:


Św. Hipolit o greckich misteriach: misteria we Flius. misteria w Eleusis. misteria Rei-Cybeli

Autor: Stanisław Schneider

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Hipolit Rzymski. (170-235) – pisarz wczesnego Kościoła. prezbiter. męczennik. ojciec i święty Kościoła katolickiego oraz prawosławnego; antypapież w latach 217-235. Jako prezbiter kościoła w Rzymie. za pontyfikatu papieża Zefiryna. wyróżniał się wiedzą i elokwencją. To właśnie w tym czasie Orygenes. wtedy młody człowiek. słuchał jego homilii[5]. Był jednym z teologów aktywnie występujących przeciw nauczaniu sabelian[3]. Odmówił zaakceptowania nauczania papieża Zefiryna. a jego następcę. Kaliksta I (217–222). oskarżył o sprzyjanie herezji chrystologicznej monarchian.

16: https://woblink.com/ebook/jasnowidzaca-z-prevorst-justyn-kerner-32307u

Cena:


Na kogo wypadnie. na tego śmierć

Autor: Liselotte Roll

Nad jeziorem Valsjön policja odnajduje zwłoki młodego mężczyzny. W pobliskim lesie natrafia zaś na błąkającego się Andersa Levandera. który znajduje się w szoku. Gdy Linn Kalo. terapeutka i żona inspektora Magnusa Kalo. próbuje z nim rozmawiać. mężczyzna staje się agresywny. Kilka dni później zostaje zamordowany. Magnus Kalo odkrywa. że członkowie rodziny Levander od miesięcy po kolei znikają bez śladu.

Na kogo wypadnie. na tego śmierć to druga książka z serii o Magnusie i Linn Kalo.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99tomasz pasierski, audiobook cierpienia młodego wertera, proces pielęgnowania pacjenta z zapaleniem wyrostka robaczkowego chomikuj, dolnicki samorząd terytorialny pdf, c lewis, kampania wrześniowa w skrócie, donald trump biografia, pomnik cesarzowej achai tom 2 pdf, rozwiązywanie konfliktów pdf, wbrew wskazówkom zegara, beck kod rabatowy, antropomotoryka definicja, słownik polsko czeski pdf, ed catmull, od a do ja rosyjski pdf, bajki violety, pancerne serce jo nesbo, homoludens…