Poza trasą

Autor: Rafał Urbanelis

Porywająca opowieść o prawdziwej pasji. 

Miejsca tworzą ludzi. Ludzie tworzą miejsca.

Majestatyczne szczyty Tienszan. Bezdroża Alaski. Mroźne Hokkaido. Nieokiełznana Gruzja. Zaskakująca Laponia. Krippenstein – mekka narciarzy pozatrasowych.

Tato – gruziński kelner dotknięty wojenną traumą. André – Holender. którego miłość i marzenia wygnały do dalekiej Kirgizji. Theo – pionier. zdobywca setek gór masywu Chugach. Javier – Chilijczyk pracujący w hotelu. do którego prowadzi jedna z najsłynniejszych serpentyn górskich na świecie…

Narciarstwo pozatrasowe to coś więcej niż sport ekstremalny. To przygoda życia i nieustanne przekraczanie wewnętrznych barier. To wreszcie napotkani ludzie i ich historie. które odciskają na nas niezatarte piętno.

Rafał Urbanelis pokazu

34.9: https://woblink.com/ebook/nowa-odyseja-patrick-kingsley-28205u

Cena:


Graffiti

Autor: Marta Zelwan

Tom ‚Graffiti’ to przejmujące notatki senne. to kronika chwil ciemności. czarnych nurtów jawy i halucynacji nocnych. to swoisty dziennik liryczny pisany w oczekiwaniu na lepszy czas.

Ślady zmagań przeplatają się tu z momentami iluminacji. gdy światło porannych chłodów znaczy cienie na papierze. w wyobraźni i świecie. bo tam. gdzie ciemno. jest też jasno. widzenie światła nie jest możliwe bez ciemności i „prawie wszędzie jest radość”.

Marta Zelwan to poetka onirycznych wędrówek. jej wytrwałe podróże w senne pejzaże to droga przez język i obrazy. wciągające wizje. które karmią czytelnika. Oto: „świat jest wielki w mirażach – / są w mirażach korytarze”. bezkresny kosmos i lękliwy człowiek. bezsenna noc i zmęczony dzień. zachód słońca i zmiany

25: https://woblink.com/ebook/gorzkie-lata-stanislawa-sowinska-28233u

Cena:


Świadek

Autor: Günter Krieger

Stefaton. młody Grek. członek grupy aktorskiej. mieszka Tyberiadzie nad Morzem Galilejskim. Jego ukochana jest Żydówką. To od niej Stefaton po raz pierwszy słyszy o galilejskim rabbim. Jezusie.

Za jej namową idzie posłuchać nauk owego nauczyciela. Przyznaje. że słowa Galilejczyka zrobiły na nim wrażenie.

Życie Stefatona zmienia się. kiedy grupa aktorska. do której należy. wystawia nową farsę. a on sam gra w niej rolę rzymskiego namiestnika. Stefaton zostaje oskarżony i osądzony – musi odsłużyć dwa lata w jednym z rzymskich garnizonów w Jerozolimie. Trafia do oddziału zajmującego się wykonywaniem wyroków – krzyżowaniem skazanych. Któregoś dnia. na krótko przed żydowskim świętem. w pałacu namiestnika odbywa się proces rabbiego. którego nauk Stefaton niegdyś słuchał.

Günter Krieger – bestsellerowy autor poczytnych książek. przede wszystkim powieści historycznych. Tematem swojej twórczości czyni głównie średniowiecze. Krytycy opisują jego dorobek jako niezwykłą mieszankę „akcji. romantyzmu i przygody” („Stolberger Zeitung”). „most łączący dawne czasy ze współczesnością” (RoterDorn.de)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Cena: 35


Demon ruchu

Autor: Stefan Grabiński

Demon ruchu – zbiór nowel fantastycznych Stefana Grabińskiego wydany w 1919 roku.

Składają się na niego opowieści grozy. osnute wokół tematyki kolejowej (dworce. dróżnicy. konduktorzy. maszyniści). Bohaterowie traktują swój zawód jako rodzaj posłannictwa. rytuału czy kultu. W utworach są obecne niewytłumaczalne zjawiska. katastrofy. zabłąkane pociągi. tajemnicze depesze. dziwne stacje. ślepe tory. W zjawiskach tych przejawia się „demon ruchu” nadający światu techniki rysy irracjonalne.

Wydanie zbioru obejmuje 9 opowiadań: ‚Maszynista Grot’. ‚Błędny pociąg’ (Legenda kolejowa). ‚Demon ruchu’. ‚Smoluch’. ‚Wieczny pasażer’ (Humoreska). ‚W przedziale’. ‚Sygnały’. ‚Ślepy tor’. ‚Ultima Thule’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena:


Jem (to co kocham) i chudnę

Autor: Karolina i Maciej Szaciłło

Pozbądź się na zawsze zbędnych kilogramów… Z miłości do siebie.

W książce Jem (to co) kocham i chudnę Karolina i Maciej Szaciłło dzielą się nie tylko przepisami na zdrowe i pyszne dania. ale też wiedzą psychodietetyczną. która pozwoli Ci pozbyć się zbędnych kilogramów na zawsze… Z miłości do siebie.

Karolina przez lata zmagała się ze zbędnymi kilogramami. Diety cud. intensywne treningi. Waga spadała. ale później wracała z nawiązką. Przez 10 lat Karolina zamiast schudnąć przytyła ponad 25 kilogramów. Po poznaniu Macieja. eksperta od zdrowego odżywiania. Karolina zaczęła pracować nie tylko nad zawartością talerza. ale również… głowy. Poddała szczegółowej analizie swoje nawyki i zrozumiała. że je nie wówczas. kiedy poja

29.9: https://woblink.com/ebook/o-wiele-wiecej-kim-holden-28276u

Cena:origami dla dzieci pdf, prachet, czubaszek książka, biologia w pigułce gimnazjum pdf, czerwony błazen, system gospodarczy definicja, technologie informatyczne w logistyce, stefan żeromski syzyfowe prace, ile stron ma felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi, wstęp do językoznawstwa grzegorczykowa, darmowe pdf, prawda zapisana w popiołach, nowelizacja ustawy o pracownikach samorządowych, tatry pdf, pielęgniarstwo internistyczne talarska pdf, literatura lgbt, malcolm xd pastrami, dziwne losy jane eyre książka, wiek 21, stanisław urbańczyk, drygle, artur zygmuntowicz, izabella wentz blog, nowela bolesława prusa krzyżówka, józef tishner…