Dzieje Tristana i Izoldy

Autor: Autor Nieznany

Legenda Tristana i Izoldy jest najpiękniejszym. najgłębszym poematem miłości. jaki ludzkość kiedykolwiek stworzyła. Zawiera w najpełniejszym. najszlachetniejszym wyrazie to. co stanowi dominującą linię późniejszej literatury francuskiej. co odróżnia ją od wszystkich innych i stanowi tajemnicę jej uroczego na wszystkie inne oddziaływania. Wiecznie na nowo przeżywany problem miłości. wiekuista. tryumfalna apoteoza jej samej. wraz z całym bezmiarem jej nędz. kłamstw. jej wzniosłości i upodlenia. czci i bezhonoru. z całym pijaństwem szczęścia i tragizmem nie­doli. to linia. która od Tristana i Izoldy. poprzez strofy Villona i Molierowskiego Alcesta. niezapomnia­ne sylwety Manon Lescaut i kawalera de Grieux. poprzez Stendhala i Balzaca. Musseta i Verlaine’a. aż do całego teatru i powieści przedostatniej doby. aż do piosenki ulicznej Paryża. snuje się nieprzerwanie przez najświetniejsze karty literatury francuskiej i stanowi jej swoisty. nieprzeparty urok. Można powiedzieć. iż dusza nowo tworzącej się rasy w samym zaraniu młodości napiła się czarodziejskiego trunku z pucha­ru Tristana i Izoldy i że ów napój miłosny. mocny jak życie i mocniejszy nad śmierć. na wieki już krąży w jej żyłach.  

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Księga patronów

Autor: Marek Latasiewicz

„Ty jesteś Piotr [czyli Opoka] i na tej opoce zbuduję Kościół mój” (Mt 16.18) – wraz z imieniem Piotr otrzymał wskazanie swego powołania. Mądry wybór imienia i świętego patrona wyznacza wzór. ku któremu warto podążać. Księga patronów stanowi niezrównane kompendium wiedzy o imionach. świętych i uroczystościach z nimi związanych. To doskonały przewodnik dla mądrych rodziców. którzy chcą wybrać swemu dziecku imię nie tylko pięknie brzmiące. lecz także wskazujące orędownika i opiekuna ich potomka. Również w sakramencie bierzmowania odpowiedzialne przyjęcie imienia staje się drogowskazem ku świętości i świadczy o dojrzałej wierze.Księgę patronów to zajmująca lektura dla wszystkich zainteresowanych żywotami świętych. Stanowi ona przebogaty zbiór informacji o tym. jakich spraw. rzeczy. zawodów i

https://woblink.com/product-publication/download/18792/epub: 1

Cena:


ISBN

9788377410103: Wydawnictwo

Laseczka i tajemnica to powieść kryminalna. typowa dla Zbigniewa Nienackiego. Autor wprowadza nas w wydarzenia. w których historia przeplata się ze współczesnością. Osią akcji i przyczyną zagadkowych wydarzeń jest tytułowa. staroświecka laseczka. Bez niej nie było by powodu opowiadać historii ludzi i tajemniczych wydarzeń związanych z archaicznym przedmiotem z palisandrowego drewna.

Akcja powieści toczy się na przełomie maja i czerwca 1961 roku w Łodzi i okolicach. Jesteśmy świadkami wstrząsających i tajemniczych wydarzeń u podłoża których leży historia sięgająca przełomu XIX i XX stulecia. w którą autor wprowadza nas ubarwiając tym samym swoją powieść o wątki historyczne. Z

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 29.99


ISBN

9788364980114: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/co-to-za-czasy-saga-cz-7-barbara-rybaltowska-18723u

Cena:piotr gajdzinski, rap bitwa, osobowosc autorytarna, przypadek nie sądzę, dying light sekrety, rekcja czasownika niemiecki ćwiczenia pdf, dekapolis, adam kay bedzie bolalo, osutka ciążowa, rocznik kognitywistyczny, willa morena, ludzki ken, dynia i jemioła, michelle obama wykształcenie, problemy gospodarcze polski, podstawy nauki o przedsiębiorstwie, joel dicker…