Fryzjer męski

Autor: Adam Szulc

Ta książka to elementarz dla fryzjerów męskich. Jest w niej zawarta historia fryzjerstwa. rodzaje fryzur począwszy od starożytnego Egiptu. opisy narzędzi i gabinetów fryzjerskich.

Połączenie w niej tradycyjnej szkoły strzyżenia z nowoczesnym. subkulturowym fryzjerstwem. stawia ją w wyjątkowej pozycji – daje wiedzę dotycząca jednego z najstarszych zawodów nie tylko techniczną i historyczną. ale również kulturową i socjologiczną.

Po raz pierwszy polski fryzjer męski pisze książkę o fascynacji zawodem i przywraca rangę fryzjerstwu męskiemu. przez dziesiątki lat zepchniętemu na margines. Myślenie o fryzjerstwie było zdominowane przez fryzjerstwo damskie.

Książka może być podręcznikiem dla młodocianych adeptów fryzjerstwa.

Zamieszczone w niej rysunki autorstwa Pawła Garwola idealnie odzwierciedlają rodzaje fryzur i czynności wykonywane na głowach klientów.

Adam Szulc – znany poznański Barber – obserwuje go z perspektywy swej ponad trzydziestoletniej praktyki. zauważa zmiany w branży. łączy fascynację tradycją i historią rzemiosła fryzjerskiego z wszelkimi nowościami.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 38


Depresja u nastolatka. Poradnik dla rodziców

Autor: Monika Parkinson

Przystęne źródło informacji dla rodziców nastolatków chorych na depresję.

Pomóż swojemu dziecku odzyskać dobre samopoczucie.

„Zostaw mnie. mamo!”. „Daj mi spokój. tato!” Rodzice nastolatka często słyszą takie słowa od swojego dziecka. Czasem jednak mogą one wskazywać na to. że dziecko zmaga się z depresją. która jest u nastolatków problemem częstszym. niż mogłoby się wydawać. Jakiejś formy depresji lub długotrwałego obniżenia nastroju doświadcza około 10% nastolatków.

Jeśli martwisz się. że tak jest w przypadku twojego syna lub córki. ta książka może się okazać pomocna. Dowiesz się z niej. na co zwracać uwagę i jak wspierać swoje dziecko w walce o poprawę samopoczucia.

Książka ta. napisana przez ekspertów doświadczonych w leczeniu depresji u młodych ludzi. przybliża fakty (jak również demaskuje błędne wyobrażenia) na temat tej choroby oraz proponuje pomocne strategie oparte na technikach terapii poznawczo-behawioralnej. której skuteczność została udowodniona naukowo i potwierdzona w praktyce.

Uzupełnieniem tej książki jest tom Czy mam depresję i co mogę na to poradzić?. z którego twoje dziecko może korzystać samodzielnie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Historia w turystyce kulturowej

Autor: Armin Mikos Von Rohrscheidt

Jednym z ważniejszych przejawów obecności historii w przestrzeni publicznej jest turystyka kulturowa. która przeżywa dzisiaj widoczny renesans. Oprócz tradycyjnych form aktywności bardzo popularne stały się w ostatnich latach choćby spacery miejskie. które pozwalają odkrywać tajemnice swojej okolicy. Coraz więcej ludzi interesuje się własnym otoczeniem i jego historią. nie tylko lokalną. lecz także regionalną.

Przedstawiamy publikację na temat wykorzystania historii i dziedzictwa w turystyce kulturowej. Autor – wykładowca akademicki. a równocześnie wieloletni organizator turystyki – oprócz ukazania podstawowych aspektów teoretycznych: zakresu pojęcia i obszaru działań turystyki kulturowej. jej roli w popularyzacji dziedzictwa narodowego i rozwijan

34: https://woblink.com/ebook/ben-gurion-shapira-anita-135587u

Cena:


Duchy przeszłości. Morderstwa z jamnikami

Autor: Józefa Murawska

W małym. spokojnym kurorcie we Francji. gdzie życie toczy się leniwie. a kuracjusze z całego świata próbują podreperować swoje zdrowie. dochodzi do kilku tajemniczych morderstw. Jedną z ofiar jest Krystyna Dubois. znajoma żony Maksa Nowaka. sławnego pisarza. który wraz z belgijskim detektywem Guyem Van den Benden stara się rozwikłać zagadkę dziwnych zgonów. Towarzyszą im trzy starsze panie oraz pisarka Dominika Rigo i jej dwa jamniki. Czy ten nietypowy zespół ma szansę na wytropienie i ujęcie sprawcy?

Druga część cyklu „Duchy przeszłości” to mnóstwo zaskakujących. fantastycznych przygód. niebanalni bohaterowie i tajemnice. które czyhają za każdym rogiem pozornie sennego francuskiego miasteczka…

– Panie Nowak. Krystyna Du

:

Cena:format ebook kindle, zimbardo efekt lucyfera pdf, podstawy finansów korenik pdf, sejm wielki co to, bronwyn scott, endokrynologia książka, damian bąbol, schopenhauer świat jako wola i przedstawienie, ciekawość zakazana, laloux, mózg psychopaty, pawlikowska nauka angielskiego, zarys anatomii człowieka, frankl roman, kongo. opowieść o zrujnowanym kraju, książka strażak sam, nigma talib, ashley poston, syndrom nieadekwatnych osiągnięć szkolnych, andrzej żyluk, stosunki polsko słowackie, chyłka 10 tom, szczęście po włosku…