Wielka księga dań w słoiku

Autor: Tanya Linton

Proste przepisy na zdrowe i smaczne lunche. sałatki i desery. które zamkniesz w słoiku i zabierzesz do pracy. szkoły czy na wakacje!

Jeszcze kilka lat temu słoiki były zarezerwowane wyłącznie do konserwowania i przechowywania żywności. Dziś moda na dania w słoiku zaczęła obejmować cały świat. Co jest przyczyną takiego sukcesu niepozornych szklanych naczyń z jedzeniem? To przede wszystkim podręczny. wygodnie i bezpiecznie zapakowany wartościowy posiłek. który często nie wymaga nawet minuty gotowania!

Zacznij korzystać ze słoików. a szybko się przekonasz. że to fantastyczne. proste i uniwersalne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli się ma do dyspozycji smakowite i pomysłowe przepisy z tej książki. Ciesz się różnorodnością smaków podczas śniadania. lunchu oraz kolacji. W Wie

:

Cena:


Depresja i inne magiczne sztuczki

Autor: Sabrina Benaim

Najgłośniejsza youtuberka. performerka z Kanady i jej wyjątkowa poezja

cześć. kiedy mówię cześć. chcę powiedzieć dziękuję. kiedy mówię dziękuję. chcę powiedzieć uwielbiam cię. kiedy mówię uwielbiam cię. chcę powiedzieć. że sprawdzę twój horoskop.

Możesz pisać o miłości i kobiecości. o dojrzewaniu i samoświadomości. Możesz pisać o chłopcach. których kochasz. Ale o depresji? Do tego potrzeba niezwykłej odwagi i nietuzinkowego talentu.

Sabrina Benaim jest przenikliwą obserwatorką codzienności. którą z niezwykłym wyczuciem opisuje w krótkich formach poetyckich. Jej wiersze zaskakują. wzruszają i rozśmieszają. a – przede wszystkim – są do bólu szczere. Ten tomik odczaruje nawet najbardziej mroczne chwile w naszym życiu.

mama mówi: przecież umiesz zrobić coś z niczego.

a potem pyta bez ogródek czy się boję śmierci.

nie.

ja się boję żyć.

Sabrina Benaim – popularna kanadyjska poetka i perfomerka. Jej poemat Explaining My Depression to My Mother stał się kulturowym fenomenem. który obejrzało na Youtubie prawie 7 milionów osób.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 23.9


Socjalizm jest piękny

Autor: Lijia Zhang

Lijia Zhang. bystra i wesoła nastolatka. wbrew swej woli staje się robotnicą w fabryce produkującej rakietowe pociski balistyczne dalekiego zasięgu (ICBM). Każdego miesiąca musi stanąć w kolejce. aby przedłożyć fabrycznej ‚policji okresowej’ materialny dowód. iż nie jest w ciąży. Podporządkowana opresyjnym procedurom obowiązującym na strzeżonym terenie oraz reżimowi politycznych szkoleń. Zhang w miarę dorastania coraz bardziej pozbywała się złudzeń co do ‚Chwalebnej Sprawy’. jakiej ponoć służyli. Zaczęła uczyć się języka angielskiego. Z dumą afiszowała się intelektualną niezależnością – nosiła kolorowe ubrania w zachodnim stylu i pomagała w zorganizowaniu w Nankinie największej robotniczej demonstracji poparcia dla protestu na placu Tiananmen w 1989 roku. Zdając relację ze zmian we własnym prywatnym życiu. Zhang dostarcza jednocześnie zapis przełomowego przeobrażenia chińskiej ekonomii: jej fabryka. nadal produkując ICBM. wygrywa przetarg na wykonanie gigantycznego posągu Buddy z brązu. albowiem kraj ogarnęła gorączka poszukiwania zysków.

‚Socjalizm jest piękny. Wspomnienia robotnicy z czasów nowych Chin’ jest świadectwem osobistego zwycięstwa Zhang. która potrafiła wyrwać się spod kontroli i odmienić swój los.

Wspomnienie oparte na ostrych spostrzeżeniach i wspaniałej czułości… Prawdziwie autentyczny wkład w nasze zrozumienie współczesnych Chin.

Jonathan D. Spence

Literacki klejnot… Zhang zręcznie rozpościera przed nami drogę całego pokolenia. rozpaczliwie pragnącego oderwać się od tradycji i życia. by śnić niemożliwe. To książka do rozkoszowania się. tom. który się pokocha. a przede wszystkim. obraz życia. jakie trzeba celebrować.

Da Chen. autorka ‚Colours of the Mountain’

Piękny pamiętnik… Współczesna literatura chińska obfituje w pamiętniki ofiar. ale to jest prawdziwa opowieść o aspiracji: młoda kobieta dorasta w kraju desperacko próbującym robić to samo.

Peter Hessler. korespondent w Pekinie dla ‚The New Yorker’ i autor ‚River Town’

Piękne… Niezwykłe wspomnienia… Ważny dokument historyczny i żywy. poruszający portret determinacji młodej kobiety.

‚Kirkus Review’

Lijia Zhang urodziła się i wychowała w Nankinie. Jej artykuły pojawiają się w wielu międzynarodowych publikacjach. takich jak ‚South China Morning Post’. ‚Japan Times’. ‚The Independent’ (Londyn). ‚Washington Times’ i ‚Newsweek’. Jest stałym mówcą w Radiu BBC i NPR. Obecnie mieszka w Pekinie z dwiema córkami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9morawiecki i jego tajemnice, wielka ksiega cipek ksiazka pdf, wytrzymałość materiałów niezgodziński pdf, wypożyczalnia książek online, angielski czasy pdf, tańcząca w ogniu, karty fabryka słów, konturek pdf, 5 lat kacetu pdf, wypożyczenie, adam zadworny, ułaskawienie, ebooki promocje, reżim demokratyczny, lew i zwierzęta krasicki, katarzyna krzan, telemach w dżinsach bohaterowie, literatura non fiction, oblężenie konstantynopola 717…