Postprawda

Autor: Matthew d’Ancona

POSTPRAWDA – SŁOWO ROKU

Co się za tym kryje?

Wietnam. afera Watergate. Iran-Contras. krętactwa Clintona… i w końcu kłamstwo zostało uznane za normę. Przyzwyczailiśmy się do tego. że wszyscy kłamią. Sukces Trumpa i Brexit to jednak nowe zjawiska. Witamy na pustyni postprawdy.

Czy w czasach postprawdy istnieje tylko relatywizm i osobiste przekonania. nie ma dziennikarskiej rzetelności. a „fake news” nie da się odróżnić od newsów? Matthew d’Ancona w przystępnie napisanej książce wyjaśnia. co kryje się za najczęściej przywoływanym słowem roku.

Dziennikarz piszący od kilku dekad dla najważniejszych brytyjskich tytułów prasowych przekonuje. że stawka w walce o prawdę jest zbyt wysoka. by można było przejść obok tego obojętnie. Bo tak naprawdę nikt z nas nie chce żyć w świecie postpra

29.9: https://woblink.com/ebook/zona-mordercy-rachel-caine-126876u

Cena:


ISBN

9788366134225: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/kocham-tylko-tak-kate-sterritt-128059u

Cena:


Żony kartelu

Autor: Olivia Flores

Książka powstała na podstawie autobiograficznych wspomnień żon nierozłacznych bliźniaków Pedro i Jaya Floresów. podwójnej prawej ręki „El Chapo” Guzmana – meksykańskiego barona narkotykowego. potężnego. niebezpiecznego przestępcy. o którym zrobiło się głośno za sprawą brawurowej ucieczki z więzienia. a następnie nie mniej spektakularnego aresztowania.

Bracia Flores. świadkowie. uczestnicy. wykonawcy oraz zleceniodawcy nielegalnych procederów kartelu z Sinaloi. przez wiele lat poszukiwani listem gończym. prócz błyskotliwej kariery w biznesie narkotykowym u boku swoich żon – Mii i Olivii – realizowali się jako przykładni ojcowie i mężowie. i to właśnie za sprawą nacisku ze strony rodzin pewnego dnia zdecydowali się na współpracę z amerykańskimi władzami i przyczynili się do aresztowa

23.9: https://woblink.com/ebook/my-savior-tom-i-lach-ewelina-126905u

Cena:


Człowiek – Media – Edukacja

Autor: Janusz Morbitzer

Edukacja medialna to nie tylko – jak dotąd przyjmowaliśmy – przygotowanie do mądrego. w tym krytycznego i odpowiedzialnego korzystania z mediów. Wyrasta ona. a przynajmniej wyrastać powinna. na podglebiu ogólnej kultury. którą

należy kształtować od pierwszego dnia pojawienia się człowieka na świecie. Co więcej. bez tego kulturowego podglebia nie uda się ukształtować mądrego użytkownika mediów. Media nie są bowiem odrębnym fragmentem rzeczywistości – są częścią naszego życia i do medialnego świata wkraczamy z całym bagażem uznawanych wartości. cech charakteru. problemów psychicznych. z naszą inteligencją. wiedzą. politycznymi poglądami. wierzeniami itd. Bo prawda. dobro czy odpowiedzialność w realnym świecie. będą prawd

:

Cena:księga przeznaczenia, pan samochodzik i winnetou pdf, wiek xxi, ibisz książka, reformy grabskiego, natalia jagiełło, pod wulkanem lowry, zadania otwarte egzamin gimnazjalny matematyka, któż jest jak bóg, nasza szkapa, król edyp sofokles pdf, zbiór zadań z matematyki klasa 6 pdf, e-logistyka, małgorzata rogala zapłata, słoneczne miasto, kontuzje biegacza, witold książe litewski…