Leksykon dyplomatyczny

Autor: Julian Sutor

Leksykon dyplomatyczny to rodzaj kompendium wiedzy na temat współczesnej dyplomacji. jej historii. instytucji. funkcjonowania. terminologii. sentencji i zwrotów używanych w dyplomacji. W związku z przynależnością Polski do Unii Europejskiej. należna uwaga została poświęcona jej instytucjom i pojęciom. a także innym organizacjom międzynarodowym. zwłaszcza tym. o charakterze powszechnym i regionalnym. Uwzględnione zostały także skrótowo hasła z zakresu prawa i stosunków międzynarodowych. zwłaszcza prawa dyplomatycznego. konsularnego i traktatowego. z którymi dyplomata spotyka się na co dzień. Leksykon ma służyć wszystkim tym. którzy interesują się dyplomacją zarówno dwustronną. jak i wielostronną oraz polityką zagraniczną i stosunkami międzynarodowymi w ogóle.

28.35: https://woblink.com/ebook/tworczosc-cypriana-norwida-a-teorie-ewolucjonizmu-drugiej-polowy-xix-wieku-krzysztof-cieslik-133405u

Cena:


Dawid Copperfield

Autor: Karol Dickens

Powieść posiada wiele wątków autobiograficznych.

Dawid rodzi się półsierotą; po kilku latach matka poznaje mężczyznę. za którego wychodzi za mąż. jednak nie jest to małżeństwo szczęśliwe. Dawid zostaje odesłany przez ojczyma do szkoły. w której jest maltretowany przez nauczyciela. Po śmierci matki trafia do pracy do fabryki; ciężko pracuje. żyje w nędzy; w końcu ucieka do swej ciotki Betsy Trotwood. którą pamięta z opowiadań matki i niani Peggotty.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Odkąd odeszła

Autor: Susan Lewis

Porywająca opowieść o mrocznych sekretach. które mogą zabić

Andee Lawrence to była detektyw. której małżeństwo jest w rozsypce. Aby nie pogrążyć się w smutku. kobieta rzuca się w wir pracy i zaczyna prywatne śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia nastolatki. która zaginęła dwa lata temu.

Rowzee Cane. lokalna emerytowana nauczycielka. niedawno dowiedziała się. że ma groźnego guza mózgu. Postanawia nie informować o tym rodziny. choć jej stan się pogarsza w bardzo szybkim tempie.

Kobiety jeszcze nie wiedzą. że ich drogi się skrzyżują i razem odkryją wielki sekret. który wpłynie na ich życie bardziej. niż mogłoby im się wydawać. Sekret. który być może nigdy nie powinien zostać odkryty.

__

O autorce

Susan Lewis – kiedy miała 9 la

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3


Pressing

Autor: Lipski Rafał

Jak bardzo polskiemu światkowi piłkarskiemu zaszkodzi coming out jednego z kluczowych piłkarzy? Czy pogłoski o sabotażu mistrzostw są prawdziwe? Skąd biorą się afrykańscy piłkarze w polskiej lidze? Przed naszą reprezentacją kilka naprawdę trudnych pytań! ‚Futbol to mikrokosmos z siusiakiem. Miejsce kadry jest w nim szczególne. To sam czubek siusiaka’.

‚Pressing’ Rafała Lipskiego to powieść z gatunku political fiction. która dotyka jednego z najbardziej wrażliwych obszarów męskiej rywalizacji. Sprawdź. czy obiecujący polski napastnik przezwycięży presję społeczną. Jak ekscentryczny selekcjoner poradzi sobie z ‚czarną owcą’ w drużynie? Co na mistrzostwa planują hackerzy? Czy dziennikarska obsesja przekraczania kolejnych granic moralnych jest uleczalna? To najgorętsze wydarzenie tego sezonu! Nieważ

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

9788380871878:

Jacek Rozenek łączy perspektywę aktora oraz coacha po to. aby dać ci narzędzia do przemawiania z pasją. Przedstawia sprawdzone sposoby oraz elementy własnego know how. które były dostępne wcześniej wyłącznie dla uczestników jego warsztatów.

Droga do skutecznego przemawiania. a zatem efektywnego wpływania na audytorium. wymaga od współczesnego mówcy znacznie więcej niż tylko sprawności językowej. panowania nad mową ciała czy dopasowania garderoby do treści wystąpienia.

Naturą ostatecznego celu każdej prezentacji jest perswazja. czyli przekonanie audytorium. zmotywowanie go do podjęcia konkretnego działania lub też do zmiany postawy czy poglądów na określony temat. Bez względu na to. czy korzystamy z niej jako narzędzia sprzedaży. czy używamy jej do m

https://woblink.com/product-publication/download/133370/epub: 1

Cena:www.oddk.pl, zbiór zadań matematyka gimnazjum pdf, faraon książka, judith lennox, dług nina pdf, darmowe ebooki romanse, korusiewicz, lektura dzieci z bullerbyn do przeczytania, klechdy polskie, stanisław salmonowicz, chemia nowej ery klasa 7 testy pdf, zbigniew tomasz nowak przepisy, to wspaniałe życie lektor online, socjologia kultury pdf, makbet opracowanie, zbigniew flisowski, pudelko z marzeniami, rytm baluty, nowy porządek świata, dziecięce dusze pdf, psychologia rozwoju człowieka brzezińska pdf, grom irak, do jutra…