Nadzieje Olgi

Autor: Aneta Krasińska

Olga usiłuje wrócić do normalnego życia. Chodzi do pracy. zajmuje się domem i dziećmi i marzy o chwili. kiedy zostanie ogłoszony wyrok w sprawie śmierci jej ciotki Elżbiety. Ciągnąca się od kilku miesięcy sprawa właśnie dobiega końca. Jednak znaleziony pamiętnik Elżbiety rzuca nowe światło na całą sytuację. całkowicie odmieniając stosunek Olgi do sprawczyni wypadku. Kobieta nawiązuje kontakt z Kaliną. która staje jej się coraz bliższa.

Tymczasem Lena odnosi wrażenie. że jest osaczona. Wciąż czuje na swoich plecach zimny oddech Adama. Ostatecznie decyduje się na wykonanie nieodwracalnego kroku.

Po marzeniach i pragnieniach nadeszła pora na nadzieję – najskromniejszą i najpłochliwszą towarzyszkę kobiecego losu. I na emocjonalną grę. która nie pozwoli Wam zapomnieć o bohaterkach wykreowanych przez Anetę Krasińską.

Dorota Lińska-Złoch. blog przeczytanki.pl

Niezwykle intrygująca powieść. w której przeplatają się losy kilku zupełnie różnych kobiet. Autorka zręcznie rozbudza ciekawość czytelnika. przykuwa uwagę i sprawia. że kibicujemy każdej bohaterce. Wiarygodnie wykreowane postaci zdają się żyć w realnym świecie tuż obok nas. Serdecznie polecam cały cykl Małe tęsknoty.

Edyta Świętek. pisarka.

autorka m.in. sagi Spacer Aleją Róż i Nowych czasów

Po raz kolejny otrzymałam kawał porządnej. wartościowej prozy. mocno osadzonej w realiach naszej rzeczywistości. Autorka pokazuje. jak postępować w niełatwych sytuacjach. a zarazem uczy. iż nie warto chować głowy w piasek. rezygnując z czegoś. co jest dla nas ważne. Krótko mówiąc – pełna polotu. urzekająca historia dla każdego czytelnika.

Krystyna Meszka

blog cyrysia.blogspot.com

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Sigalin

Autor: Andrzej Skalimowski

Józef Sigalin budował Warszawę przez blisko czterdzieści lat. Wszystkie instytucje i inwestycje. które wyznaczały rytm powojennego życia miasta – Biuro Odbudowy Stolicy. Trasa W-Z. Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa. Starówka. Pałac Kultury i Nauki. Zamek Królewski. Trasa Łazienkowska. aż po dolinę Wisły – związane są w ten lub inny sposób z jego nazwiskiem.

Autor. przytaczając liczne. przeważnie niepublikowane dokumenty i relacje. opowiada o życiu pierwszego po wojnie naczelnego architekta Warszawy. Pisze o mieście. które na skutek całkowitego zniszczenia i bezprecedensowej skali odbudowy całkowicie zmieniło swój charakter. Jest to również historia przemian w polskiej architekturze związanych z zadekretowaniem realizmu socjalistycznego. którego Józef Sigalin w pewnym okresie życia był symbolem.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia

Autor: Ann Voskamp

Detoks od świata. który wymaga doskonałości

Zanim sięgniesz po tę książkę. zastanów się: co czujesz na myśl o swoich zranieniach? Próbujesz się od nich odciąć? Wtedy pozornie wszystko jest w porządku. ale w głębi serca czujesz złość i coraz bardziej pogrążasz się w smutku. A może zaprzeczasz ich istnieniu? A co jeśli to zranienia są drogą do bogatego życia?

Ann Voskamp. autorka wielkiego bestsellera Tysiąc darów. w intymnej i dodającej otuchy opowieści. która pokazuje. że cierpliwość. czułość i szacunek wobec siebie są możliwe. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie. Nic dziwnego – każdy potrzebuje głębokiego oddechu w rozpędzonej rzeczywistości.

W:

Cena:


Serce z guzików

Autor: Andrzej Marek Dębkowski

Temat drugiej wojny światowej pojawia się w literaturze wielokrotnie. Opisano już bohaterstwo jej uczestników. aspekty życia codziennego. złe i dobre decyzje polityków. cierpienie i śmierć żołnierzy. nikczemność i odwagę.

A jednak książka Andrzeja Dębkowskiego. o jakże znamiennym i romantycznym tytule „Serce z guzików” wnosi do wojennego tematu coś nowego. Opisuje bowiem miłość dwojga młodych ludzi Andrzeja i Aliny – która potrafi przeciwstawić się wrogim okolicznościom i trwać ponad przeciwności losu. Oczywiście. zjawisko miłości w czasie wojny nie jest czymś nadzwyczajnym. Wiele było związków. które połączyły ludzi na dobre lub na złe w czasie wojennej zawieruchy. Część z nich stanowiło przeżycie emocjonalne. które miało b

:

Cena:


Mój mąż Żyd.

Autor: Praca Zbiorowa

Miłość bywa trudna. zwłaszcza gdy tak wiele was dzieli.

Nie zrozumiesz. czym jest istniejące od 70 lat państwo Izrael. dopóki nie zakochasz się w mężczyźnie stamtąd. Tylko silne uczucie pozwoli wam przetrwać. Jego rodzina uszanuje ten wybór. ale zawsze będziesz gojką. a wasze dzieci nie będą Żydami. Przerwiesz łańcuch. którego ogniwa z takim mozołem dokładane są jedno za drugim od stuleci.

Ta książka to niezwykłe historie Polek. które poślubiły Izraelczyków i zamieszkały w Izraelu. Na urodzonego tam Żyda mówi się sabra (owoc opuncji). One rozgryzły go i poznały jego słodko-cierpki smak.

Wydawnictwo: Pascal

Cena: 31.5


ISBN

9788381510752: Wydawnictwo

Format

24.99: https:

Cena:


Asymptoty

Autor: Przybyszewska Stanisława

Asymptoty obalają mit. wedle którego Przybyszewską interesowała wyłącznie rewolucja francuska. Tematyka powieści. nigdy dotąd niepublikowanej. jest współczesna. akcja rozgrywa się w kosmopolitycznym środowisku naukowych elit dwudziestolecia międzywojennego. Jej główny motyw to studium rozpadu małżeństwa Edy i Charlesa. bakteriolożki o międzynarodowej sławie i wypalonego zawodowo publicysty. Powieść stanowi popis erudycji Przybyszewskiej. zawiera liczne dyskusje o literaturze epoki i aktualnych wydarzeniach politycznych. W warstwie psychologicznej autorka podnosi kwestię depresji i dalekosiężnego wpływu stresu pourazowego na człowieka. relacji dorosłej córki z ojcem. problemów pojawiających się w związkach słabych emocjonalnie mężczyzn z silnymi kobietami-intelektualistkami oraz wpływu prob

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Wojownicy. Superedycja (tom 1). Misja Ognistej Gwiazdy

Autor: Erin Hunter

Po wydarzeniach z Czarnej godziny Ognista Gwiazda wyrusza ku przygodzie. by odkryć skrywaną od wieków prawdę.

W lasie zapanował wreszcie pokój i każdy z czterech klanów prosperuje. Spokój zaburza odkrycie przez Ognistą Gwiazdę straszliwej tajemnicy: Klan Gwiazdy kłamał. Przywódca Klanu Pioruna wyrusza w podróż. by udowodnić im. że się mylą.

„Idealna lektura dla wszystkich miłośników kotów. która ukazuje świat zwierząt z całkowicie innej perspektywy. Akcja. która trzyma w napięciu. wielowątkowość i różnorodność osobowości bohaterów sprawia. że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Choć może się wydawać. że cykl jest zadedykowany głównie młodszym czytelnikom. można śmiało stwierdzić. że na pewno sam pomysł. jak i cała fabuła są godne polecenia. również starszym”.

Rafał Troczka

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Cena: 36.9babcia rabuś david walliams, zbigniew hundert, would rather would prefer ćwiczenia pdf, pobierz:pdfepubmobiwięcej, kazimierz ilski, sekrety serca, wywiad cechy, cykl o jakubie wędrowyczu, wiedźmińskie opowieści poradnik, audiobook zbrodni i kary, trójkąt 3 cesarzy, bohaterowie nad niemnem, katastrofizm w literaturze, bogusław wołoszański sensacje 20 wieku radio zet, miłość online pdf, florystka katarzyna bonda, jan paweł ii o małżeństwie, spotkanie nad morzem test sprawdzający, historia internetu w polsce pdf, siła przebaczenia, osho książki pdf, obywatel film wellesa, finanse przedsiębiorstw pdf…