Dzieci księży

Autor: Marta Abramowicz

O jej poprzedniej książce Krystyna Janda mówiła. że to „specjalna. mocna i poruszająca lektura”. 

Marta Abramowicz. autorka bestsellera „Zakonnice odchodzą po cichu”. powraca z nowym reportażem! Książka „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica” porusza. bo przełamuje kolejne tabu. Ten. kto ją przeczyta. inaczej spojrzy na nasz kraj. 

Ludzie znają dzieci księży. Znają ich matki i ojców. Ale o tym się głośno nie rozmawia. Niektórzy mówią – tabu. Inni – hańba. Wszyscy wiedzą. że księża nie przestrzegają celibatu. Jest to wiedza tak powszechna. że u wielu nie budzi ani zgorszenia. ani zdziwienia. A więc skąd ta tajemnica? Dlaczego matki są odsądzane od czci i wiary. a księży-ojców oczyszcza się ze wszystkich grzechów?

Co jest ważniejsze: do

29.2: https://woblink.com/ebook/cala-prawda-o-tluszczach-zdrowie-i-dlugowiecznosc-dzieki-kwasom-omega-3-jopp-andreas-136722u

Cena:


Krwawy księżyc

Autor: K. C. Hiddenstorm

Każde marzenie może stać się koszmarem. Każdy człowiek może stać się potworem.

Victoria Page i Thomas Wilde są małżeństwem światowej sławy pisarzy. Gdy Thomas oznajmia żonie. że zamierza wydać swój pierwszy kryminał. kobietę ogarnia nieuzasadniony niepokój.

„Księżycowy zabójca” szybko staje się bestsellerem. W tym samym czasie Victoria zauważa dziwne zmiany w zachowaniu partnera. Kobietę zaczynają nękać koszmary. w których doświadcza śmierci z rąk własnego męża.

Niedługo po premierze powieści w Nowym Jorku zaczyna grasować morderca. który naśladuje zabójcę wykreowanego przez Thomasa. Victoria zaczyna nabierać podejrzeń. że człowiek z którym dzieli życie. jest bardzo niebezpieczny.

__

„Krwawy księżyc” to niepokojący i trzymający w napi

35.9: https://woblink.com/ebook/wanda-rutkiewicz-elzbieta-sieradzinska-136785u

Cena:


ISBN

9788381373708: Wydawnictwo

Format

47.2: https://woblink.com/ebook/specustawa-mieszkaniowa-z-wyjasnieniem-rzadowym-praca-zbiorowa-137829u

Cena:


Wywracanie kultury

Autor: Rafał Księżyk

Książka wydana we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

„Tam. gdzie stawką jest przetrwanie. wszelkie chwyty są dozwolone. Sztuczny gest. maska. brikolaż. improwizacja. akty magii i prywatne mity liczą się bardziej niż racjonalne rachuby. Drobiazgi ponad systemy. Paradoksy ponad prawa. Funkcjonalność ponad moralność. Estetyczny materializm ponad uduchowiony racjonalizm”.

Trzeba sobie radzić. stwierdza autor. A skoro uwiera nas i osacza kultura. można ją wywrócić. Tylko jak to zrobić? I za jaką cenę?

Podpowiedzi dostarcza ten błyskotliwy esej. którego bohaterowie na szok nowoczesności odpowiadają szykiem. Księżyk nawiguje swą książką po luce między dyskursem humanistycznym a popkulturową mitologią i próbuje przyjrzeć się tradycji i użyteczności takich zjawisk jak sztuka drażnienia. mit błyskawiczny. narcyzm kompensacyjny. patafizyka. ironiczny konformizm. dryfowanie. psychogeografia. przechwycenie. rytmanaliza. cool. Neo-HooDoo i inne.

„Wywracanie kultury” odległe jest jednak od teoretyzowania. Skupia się na perspektywie dnia codziennego. a wszystko ogniskuje się wokół trzech figur niedocenionych bohaterów nowoczesności: dandysa. hipstera i mutanta.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9ksiegarnia ebook, pedagogika podręcznik akademicki tom 1 pdf, retoryk, kromka chleba książka, chowanna pdf, wiosna pełna tajemnic pdf, toksykologia książka pdf, maria pilarczyk, justyna sikorska, aleksandra tyl książki, strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi pdf, dziewczyna na miesiac pazdziernik pdf, undergroundowy, bez tadeusz różewicz, jak inwestować i pomnażać oszczędności, piątek macierewicz i jego tajemnice…