ISBN

9788377794623: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/ja-bona-janina-lesiak-133988u

Cena:


ISBN

9788380755710: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/nie-ma-jak-u-mamy-magdalena-witkiewicz-134448u

Cena:


Kulisy ‘Ndranghety

Autor: Arcangelo Badolati

Kulisy ‘Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie to historia cudzoziemek w klanach ‘Ndranghety. najpotężniejszej mafii na świecie.

Oto. jak wygląda życie towarzyszek bossów i picciotti. kobiet. które dorastały i wychowały się w świecie. w którym ‚’Ndrangheta nigdy nie zapuściła korzeni’. a którym potem przyszło pełnić funkcję szefów i lojalnych „zastępczyni” w klanie. stosując w Kalabrii wymuszenia. zastraszania i trzymając w ryzach handel kokainą.

W niniejszej książce przeplatają się historie kobiet. które odegrały niezwykle ważną rolę w przestępczych klanach. Mowa tu między innymi o Edycie Kopaczyńskiej. małżonce wielkiego bossa Michela Bruni. jedynej Polce. która została skazana przez włoski sąd prawomocnym wyrokiem za przynależność do organizacji mafijnej. A także o Słowaczce Lucii Bariovej. konkubinie Vincenza Forastefano. ojca chrzestnego z Cassano. Pojawia się także historia Ukrainki. Oksany Verman. kochanki Salvatore Pititto. handlarza narkotykowego dbającego o interesy z narkotykowym rynkiem kolumbijskim.

W książce znajdują się również informacje poświęcone obecności mafii kalabryjskiej w Stanach Zjednoczonych. Kanadzie i Australii. mamy tu też doskonały pogląd na to. jak bossowie i picciotti przy współpracy z historycznymi rodzinami Cosa Nostry. Bonnano i Gambino opanowują i poszerzają rynek narkotykowy. Na koniec. aby zrozumieć moc ‘Ndranghety na światowej szachownicy handlu narkotykami. zawarte zostały informacje na temat największych. znanych brokerów narkotykowych takich jak: Nicola Assisi. Pasquale Marando. Roberto Pannunzi. Domenico Trimboli i Salvatore Mancuso.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 30.9


Format

PDF: 135840

https://woblink.com/ebook/slownik-polsko-ukrainski-o-ukrainsko-polski-o-praca-zbiorowa-135840u

:

Cena:czarny mag tom 3, ebook kup, żniwiarz paulina hendel, quiz religijny dla młodzieży, genetyka molekularna zadania maturalne, samouczek j niemieckiego, sąd najwyższy stanów zjednoczonych, cukierku ty łobuzie do pobrania, kazimierz sławiński, latajace swinie, nienawidze cie, szarańska joanna, przeszukaj miejsce z drogowskazem, stara baśń pdf, psychologia w praktyce medycznej, adam szeląg, thorin dębowa tarcza charakterystyka…