Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi

Autor: Andrzej Brzeziecki

Książka zawiera 13 rozmów z intelektualistami białoruskimi. Napisana została przez Andrzeja Brzezieckiego i Małgorzatę Nocuń. redaktorów dwumiesięcznika Nowa Europa Wschodnia.   Przez lata kazano Białorusinom zapominać narodowe traumy. fałszowano ich historie i izolowano od świata. Nie mogli posługiwać się swoim językiem. propaganda radziecka chciała by stali się sowieckimi ludźmi. by o białoruskości zapomnieli. Nauczyli się więc uciekać i wieść życie ‚w podziemi’. dlatego nazywa się ich narodem partyzantów.Cykl wywiadów z białoruskimi intelektualistami jest wycieczką do ich podziemnego świata. Pokazuje zmagania Białorusinów w odkrywaniu własnej historii. kultury. języka. Walkę garstki społeczeństwa z systemem i zgodę sporej części na łukaszyzm. Prze

10: https://woblink.com/ebook/ostatnie-lato-w-maisons-laffitte-hanna-maria-giza-8489u

Cena:


Kruszynka

Autor: Dorota Gąsiorek Drzymała

Książka ta opowiada o cierpieniu. jakie doznaje mała dziewczynka chorująca na śmiertelną i rzadką chorobę. Autorka pokazuje także. w jak ciężkiej sytuacji znajdowała się jej matka. jak zachowywało się społeczeństwo. które otaczało te dwie osoby. Poprzez ten tekst pragnęła pokazać. że trzeba z odwagą przechodzić przez przeciwności losu. nie poddawać się. Okazuje się jednak. że większość ludzi woli stać obok. uciec od problemów. Chcieliby by było zawsze dobrze i idealnie. a jakieś ludzkie ‚wyjątki’ nie pasujące do reszty najlepiej odstawić na bok. Jest to kolejna książka Doroty Gąsiorek Drzymały. Dwie poprzednie to ‚Alfabet dziecka poszukującego’ oraz ‚Myśli i lęki małego człowieka’. Utwory Pani Doroty poruszają tematy związane z problemami międzyludzkimi. a zwłaszcza ukazują problemy małych dzieci. które bardzo często stają się właśnie problemami dla swoich rodziców. którzy je później porzucają. Obecną książką Autorka chce przypomnieć o ważnych wartościach. które niesie ze sobą rodzina. która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju i życia człowieka. Dorota Gąsiorek Drzymała wraz z mężem prowadzi zawodową rodzinę zastępczą. Ma pod opieką trójkę dzieci. a także dwójkę własnych. już dorosłych dzieci.

Wydawnictwo: Witanet

Cena: 14.76


Ogród polskiej Safony

Autor: Sylwia Stolarczyk

Istnieje stosunkowo niewiele publikacji. które opisują znaczenie i dzieje symboliki roślin w kulturze europejskiej jak i światowej. a jednak motywy roślinne często pojawiają się w literaturze i sztukach plastycznych. Symbolika florystyczna stała się przedmiotem zainteresowań teologów i biblistów. rzadziej badaczy kultury. Jedną z najwybitniejszych dostępnych po polsku publikacji dotyczących motywów roślinnych jest Florarium christianum. Symbolika roślin – chrześcijańska starożytność i średniowiecze księdza Stanisława Kobielusa. Księga ta zawiera przegląd wiedzy o europejskiej symbolice roślin. której fundamentem jest Biblia i mitologia grecka. Godną uwagi pozycją traktującą o historii i symbolice roślin jest również Atlas roślin biblijnych. Pochodzenie. miejsce w Biblii i symbolika Barbary Szczepa

21.9: https://woblink.com/ebook/tozsamosc-wieslaw-lukaszewski-dariusz-dolinski-aleksandra-fila-jankowska-tomasz-maruszewski-agnieszka-niedzwienska-piotr-oles-tomasz-szkudlarek-8364u

Cena: Dariusz Doliński


2065. Grabieżcy wody

Autor: Jean-Michel Payet

W II części trylogii 2065 z gatunku eko science fiction 15-letni Emil Kolaux znów przenosi się w przyszłość. która jest jak przeszłość po recyklingu… Chciałby poznać wyniki losowań totolotka i jak najszybciej wrócić. jednak zostaje wplątany w wir niesamowitych wydarzeń prowadzących do rozwikłania zagmatwanej afery. która w roku 2065 roku pozbawiła wody mieszkańców jego rodzinnego miasta. 

Wydawnictwo: Biobooks

Cena: 24.9


Prowincja pełna czarów

Autor: Katarzyna Enerlich

Mówisz czasem. że w Twoim życiu nie dzieje się nic szczególnego? Mylisz się. Życie jest przepełnione codziennymi czarami; magią codzienności. Przekona się o tym bohaterka Prowincji pełnej czarów. Bez dalekich podróży. wyjazdów i wielkich wydarzeń jej życie dostarczy wielu niespodzianek. ponieważ ciekawe historie drzemią nieodkryte tuż za miedzą. Na tle mazurskiego krajobrazu rozgrywają się dalsze losy Ludmiły. jej córeczki Zosi i pozostałych członków ich patchworkowej rodziny. We wsi pod Mrągowem pojawia się tajemnicza kobieta. Sąsiedzi zaczynają szeptać o tajemnicach z przeszłości. Ludmiła natomiast dostrzega. że kobieta za każdym razem wygląda inaczej. W opowiadaną przez Autorkę opowieść wplatają się historie dwóch kobiet-legend z historii Prus Wschodnich. Jedna Barbara (bo obie nosiły właśnie to imię) była dzieciobójczynią. druga oszalała po porzuceniu przez kochanka. Czy mogą mieć coś wspólnego z tajemniczą kobietą spod Mrągowa? Ludmiła pracuje nad kolejną powieścią. ale wplątuje się w pewną tajemniczą przygodę. Tylko czy to wplątanie jest całkiem przypadkowe? Wszystko wydaje się wskazywać. że nie. jakby historia zaplatała się zgodnie z wcześniej ułożonym planem. Jakby ktoś pochylał się nad Prowincją i szeptał swoje czary…

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9uroda piękno, niewola tatarska, darmowe ebooki, przedmiot i cel badań pdf, rozwój transportu, omerta: miasto gangsterów, metoda ndt bobath pdf, katarzyna miller książki pdf, sztuka obsługi penisa pdf chomikuj, krzysztof kościelski wiersze, luca vitiello pdf pl, land warrior, tomasz dominik, baranow czarnobyl, gorzkie gody, tadeusz zubiński, rachunkowość podstawy, kasacja mróz pdf chomikuj, komornik audiobook, adam sagan, fundamenty odżywiania, beśka krzysztof…