Sybir

Autor: Tomasz Łysiak

Młody Józef Piłsudski w okowach Syberii

Najnowsza powieść historyczna Tomasza Łysiaka

Koniec XIX wieku. Wilno. Dwudziestoletni Piłsudski nieświadomie pomaga zamachowcowi przygotowującemu spisek na życie cara. Zostaje aresztowany i przewieziony do więzienia w Petersburgu. 1 maja 1887 roku zapada straszliwy wyrok – pięcioletnie zesłanie w głąb Rosji. Rozpoczyna się niebezpieczna podróż przyszłego Marszałka przez syberyjskie „więzienie bez dachu”.

Jak Syberia wpłynęła na losy Piłsudskiego? W jaki sposób wydarzenia na Dalekim Wschodzie zaważyły na jego poglądach?

Najnowsza książka Tomasza Łysiaka. dziennikarza i autora powieści historycznych. to fascynująca i metafizyczna historia o mniej znanym okresie życia Józefa Piłsudskiego. Tajemniczym narratorem jest rosyjski urzędnik. który zafascynowany postacią Naczelnika szczegółowo odtwarza jego rosyjską tułaczkę i plastycznie portretuje napotkane przez niego postacie. zarówno historyczne. jak i fikcyjne: polskich powstańców. wojskowych. poetów. szamanów. a także pierwszą wielką miłość Marszałka.

Sybir. Zesłanie Józefa P. to również przejmujący portret tysięcy Polaków z Syberii. którzy nigdy nie zapomnieli o kraju swego pochodzenia.

Tomasz Łysiak (ur. 1970 w Warszawie) – dziennikarz. pisarz. scenarzysta. Jest autorem cyklu książek historyczno-awanturniczych – Kroniki Szalbierskie: Szalbierz (2007). Bliznobrody (2008). Psy Tartaru (2010); powieści osadzonej w czasach powstania styczniowego Cytadela (2013); zbioru esejów historycznych Medalion na pancerzu (2015).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


ISBN

9788381373050: Wydawnictwo

Format

39.2: https://woblink.com/ebook/wynagradzanie-pracownikow-samorzadowych-malgorzata-terlikowska-127310u

Cena:


ISBN

9788380738737: Wydawnictwo

Format

20.9: https://woblink.com/ebook/o-czym-szumia-wierzby-kenneth-grahame-127343u

Cena:olga tokarczuk ebook, uncharted 1 trofea, kazimierz jagiellończyk dzieci, szalona historia komputerów, uleczyć nieuleczalne pdf, podglądaczka, joanna jędryka dzieci, poradnik dyzuranta, drogowskaz statystyczny, dark messiah of might and magic poradnik, partnerstwo bliskosci, surmacz jarosław bożydar, transdukcja psychologia, niezwycięzony, pan samochodzik i fantomas audiobook, tim ferriss narzędzia tytanów, jezioro bodeńskie autor, układ idealny książka, pragamtyzm…