Ilustrowany słownik terminów literackich

Autor: Opracowanie zbiorowe

Leksykon ten chciałby być lampą. Służyć ilustrowaniu pojęć i terminów. a zwłaszcza oświetlać te miejsca. w których czujemy się niepewnie. bo dawno tam nie byliśmy. Ilustrowanie (iluminowanie) jest nazwą rękodzielniczej techniki zdobienia słów. która unaocznia ich konkretność i materialność. Iluminacją bywa też etymologia – jej promień pozwala wejrzeć w serce wyrazów. dziś pojmowanych abstrakcyjnie. używanych technicznie i naukowo. Hasła tego leksykonu odkrywają rodowody pojęć. opowiadają ich zaskakujące historie. najważniejsze jest jednak poszukiwanie żywej tkanki słów. które akademicko skamieniały. Na nowo objaśnione i rozjaśnione terminy literackie powinny odzyskać blask. a badacze literatury kontakt z jej czytelnikami.

47: https://woblink.com/ebook/walka-obrazow-przedstawienia-wobec-idei-w-wolnym-miescie-gdansku-jacek-friedrich-125708u

Cena:


Starożytna mądrość chińska w sentencjach

Autor: Piotr Plebaniak

Pijąc wodę. pamiętaj o źródle

„Książka ta jest przeglądem najpiękniejszych. moim zdaniem. i najbardziej znanych sentencji. cytatów. passusów oraz przysłów występujących w chińskiej literaturze. Ma ona pokazać bogactwo i obfitość zawartych w tej literaturze treści. znaczeń i odniesień. które tworzyły się. rozwijały oraz zmieniały kształt i znaczenie przez stulecia trwania cywilizacji Państwa Środka”.

(ze Wstępu autora)

Sentencje kultury Dalekiego Wschodu od stuleci stanowią źródło inspiracji i wiedzy dla ludzi odnoszących wielkie i małe sukcesy. Uczą. jak cieszyć się życiem. jak radzić sobie z trudnościami. i jak wyciągać wnioski z porażek. Piękne wydanie pełne sentencji wyznaczających drogę do szczęścia uzupełniają oryginalne kaligrafie oraz wyjątkowe materiały ilustracyjne. Ta książka będzie doskonałym przewodnikiem i prezentem dla pasjonatów Dalekiego Wschodu. a także tych. którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wschodnią filozofią.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 50


ISBN

9788380171251: Wydawnictwo

Format

25.2: https://woblink.com/ebook/polacy-u-narodzin-stanow-zjednoczonych-longin-pastusiak-127789u

Cena:


Szpitalik w dżungli

Autor: Dianne Drake

Doktor Juliette Allen zrezygnowała z luksusowego życia u boku ojca w Indianapolis. znalazła pracę w stolicy Kostaryki. a weekendy spędzała jako wolontariuszka w szpitaliku w kostarykańskiej dżungli. Kierował nim Damien Caldwell. niegdyś chirurg w szpitalu klinicznym w Seattle. Juliette zastanawia się. dlaczego lekarz. który miał do dyspozycji sprzęt najwyższej klasy. zaszył się w prymitywnej. odległej od świata placówce. On z kolei usiłuje dociec. dlaczego piękna kobieta z bogatego domu ciężko pracuje w dżungli. Coraz bardziej go to intryguje. nie może doczekać się jej kolejnego przyjazdu…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788379769216: Wydawnictwo

Format

47.9: https://woblink.com/ebook/dalekie-pawilony-tom-1-mary-margaret-kaye-125410u

Cena:chciałabym czy chciała bym, korbut farmakologia pdf, jak zostać mnichem, podstawy pielęgniarstwa ślusarska, pieśń świętojańska o sobótce pdf, corrupt penelope douglas pdf, żywienie człowieka pdf, nobel literacki, aaron brat mojżesza, swiadectwo kosci, maria starnawska, żywina, mitologia parandowskiego ebook, przypadek nie sądzę, dna odkrycie, peter v brett otchłań, skarbiec nauczyciela terapeuty pdf, matematyka finansowa podgórska, graham masterton najlepsza książka, dziennikarstwo sledcze, liz fielding chomikuj, libra wum…