Czy ochrzciłbyś kosmitę?. …oraz inne pytania ze skrzynki mailowej astronomów Obserwatorium Watykańskiego

Autor: SJ Guy Consolmagno

Czy wiara i nauka stoją do siebie w opozycji. czy też może wzajemnie się uzupełniają? Czy w świetle najnowszych odkryć naukowych opis stworzenia świata przestawiony w Księdze Rodzaju ma sens? O co naprawdę chodziło w sporze Kościoła z Galileuszem? Czym była Gwiazda Betlejemska? Dlaczego Pluton przestał być planetą? W jaki sposób rozumieć początek i koniec wszechświata? A także – jak wiara katolicka traktuje kwestię chrztu istot pozaziemskich?

Na te i inne pytania starają się udzielić odpowiedzi dwaj jezuici. brat Guy Consolmagno. astrofizyk i dyrektor Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. oraz jego zastępca. ojciec Paul Mueller. historyk i filozof nauki. W książce Czy ochrzciłbyś kosmitę. napisanej w formie pasjonującego dialogu zabarwionego sporą dawką niebanalnego humoru. autorzy podejmują interesujące i ważne zagadnienia. analizując je zarówno z religijnego. jak i naukowego punktu widzenia. Pozycja ta z pewnością okaże się niezwykle interesującym i cennym przewodnikiem dla wszystkich. którzy poszukują odpowiedzi na pytania pojawiające się na styku nauki i religii.

Brat Guy Consolmagno SJ – posiadacz dwóch dyplomów z MIT oraz doktoratu Uniwersytetu Arizony z planetologii. Od 1993 r. pracuje w Obserwatorium Watykańskim. gdzie jego badania koncentrują się wokół meteorytów. planetoid oraz ewolucji małych ciał w Układzie Słonecznym.

Ojciec Paul R. Mueller SJ – posiada stopień magistra filozofii. teologii i fizyki. a także doktorat Uniwersytetu Chicago z historii i filozofii nauki. Przed dołączeniem w 2000 r. do personelu badawczego Obserwatorium Watykańskiego był członkiem wydziału filozoficznego Uniwersytetu Loyola w Chicago.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Księga dzieci

Autor: OSHO

Dzieci są spontaniczne. zachowują się swobodnie. Są radosne i gotowe do zabawy. twórcze. Nasza kultura przejawia skłonność do patrzenia na dzieciństwo przez różowe okulary i nostalgiczne wspomnienia. Prawda wygląda jednak tak. że wychowanie w rodzinie i szkolna edukacja często pozbawiają dzieci tych naturalnych darów. Są one składane na ołtarzu ‚szybkich postępów’ i dobrego zachowania. Choć wielu z nas wspomina z czułością swoje dzieciństwo. to tylko dla nielicznych dzieci jest to rzeczywiście radosny okres życia. Osho stwierdza: ‚Każde dziecko pragnie dorosnąć tak szybko. jak to tylko możliwe. Wydaje się mu bowiem. że dorośli są silni. że mogą robić to. co chcą. i że mają dużo pieniędzy. Naturalnie każde dziecko chce szybko urosnąć’.

Ta książka nawołuje do stworzenia ‚Ruchu Wyzwolenia Dzieci’. Jest przewodnikiem dla każdej osoby dorosłej. która chce ‚zejść dziecku z drogi’. by mogło rozkwitać. realizować najgłębszy potencjał i osiągać trwałą radość.

Wydawnictwo: Czarna Owca

EPUB.MOBI: 135680

Autor: Aleksandra Gutysz-Wojnicka

efektywność inwestycji, repetytorium gimnazjalisty matematyka pdf, człowiek w poszukiwaniu sensu pdf, bezpański, uklad trojmiejski, fable srebrne skrzynie, erich segal doktorzy, silentium sacrum, skazy na pancerzach. czarne karty epopei żołnierzy wyklętych, diagnoza w resocjalizacji wysocka pdf, wiezy milosci, karolcia słuchowisko, uległość houellebecq pdf, oświecenie filozofia…