1

:

:

Cena:


Primum non nocere

Autor: Emelie Schepp

Trzecia po „Naznaczonych na zawsze” i „Białym tropie” powieść kryminalna szwedzkiej autorki. której książki są regularnie nagradzane i jak dotąd zostały przetłumaczone na 29 języków. Główna bohaterka. Jana Berzelius. „prokurator poza granicami prawa”. której mroczna przeszłość kładzie się cieniem na całe jej życie. musi zmierzyć się z serią bestialskich zbrodni. Ktoś okalecza swoje ofiary. Czy robi w akcie szaleństwa. czy też kryje się za tym coś innego?

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 33


Za co?

Autor: Lew Tołstoj

Opowiadanie powstało na motywach autentycznej historii. a postać głównego bohatera utworu – Józefa Migurskiego miała swój historyczny odpowiednik w osobie powstańca Wincentego Migurskiego.

Tematem utworu jest historia Józefa Migurskiego. uczestnika powstania listopadowego. który po klęsce powstania został zesłany w głąb Rosji. W ślad za nim na zesłanie udaje się jego ukochana. a później żona – Albina. Oboje podejmują próbę ucieczki z zesłania.

Autor. choć był rodowitym Rosjaninem w swoim utworze wyraził poparcie dla sprawy polskiej i z sympatią pisał o uczestnikach antyrosyjskiej rewolucji. Można w jego utworze znaleźć też krytyczne uwagi pod adresem caratu i rosyjskiej polityki.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


Spartakus

Autor: Ben Kane

W znakomitej powieści Bena Kane’a poznajemy Spartakusa w drodze do rodzinnej Tracji. Chce osiąść w wiosce. w której dorastał. ustatkować się po dziesięciu latach służby jako najemnik w rzymskiej armii. Zostaje pojmany i sprzedany handlarzowi niewolników. który szuka odpowiednich kandydatów do walki na arenach gladiatorów.

Tak zaczyna się odyseja. która uczyniła ze Spartakusa legendę. Ta historia była wielokrotnie ekranizowana. zapewniając mu nieśmiertelność. a teraz wielki wódz zostaje jeszcze raz wskrzeszony w nowym bestsellerze Bena Kane’a.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 35.99


Świerszcz za kominem

Autor: Karol Dickens

„Świerszcz za kominem” to historia o ludzkiej dobroci. pokonywaniu trudnych chwil w życiu. o miłości oraz o szczęściu. którego blask widać z mieszczącego się niedaleko ogniska domowego. Tytułowy owad jest strażnikiem tego ogniska. chroniącym się przed mroźną zimą za kominem i dającym swoje dobre rady tym. którzy go wysłuchają.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


https://woblink.com/product-publication/download/138377/epub

1:

:

Cena:kamienie na szaniec mp3, w. okoń, nowy słownik pedagogiczny, alfabet ipa, anioł życia z auschwitz, hobbit czyli tam iz powrotem audiobook, krzyzowkowicza, wczoraj felicia yap, kasztanowy ludzik chomikuj, kornel morawiecki kontakt, jak czytać ludzi radzi agent fbi pdf, grona gniewu pdf, hold you close pdf, agnieszka jagiełło…