Cię-mność

Autor: Bogusław Kierc

druga część tryptyku ‚mniemania’

‚Cię-mność’ to bardzo szczególny dziennik. łączący elementy rzeczywistych notatek na temat odwiedzanych miejsc i przeżywanych emocji. z zapisem podróży w głąb siebie. do początku doświadczeń nacechowanych silnym. sensualnym. ale zarazem metafizycznym przeżywaniem erotyki. jak i potrzebą poznania w sensie egzystencjalnym; poprzez sztukę. tworzenie jako takie i szeroko pojętą duchowość.

‚Cię-mność’ jest także obrachunkiem osobistym. będąc w narracji Tym. Onym. kimś z zewnątrz i wewnątrz autora. i narratora zarazem. Dystans ów. to stylistyczna i gramatyczna samoobrona przed intensywnością tej wiwisekcji. A równocześnie gra z konwencjami spowiedzi. pamiętnika i opowieści podróżnej.

‚Ci

19.9: https://woblink.com/ebook/miedzy-prawami-przedpiekle-vera-eikon-31599u

Cena:


ISBN

9788307034218: Wydawnictwo

Format

26.57: https://woblink.com/ebook/chrzaszcze-na-wyginieciu-diego-vargas-gaete-31960u

Cena:


1

:

:

Cena:


Ty przeciwko mnie

Autor: Jenny Downham

Jeżeli ktoś skrzywdzi twoją siostrę – czy będziesz szukać rewanżu?

Jeżeli twój brat zostanie oskarżony o straszne przestępstwo – czy będziesz go bronić?

Mikey czuje bezsilny gniew. gdy jego siostra wyznaje. że została zgwałcona.

Ellie jest zdruzgotana. kiedy jej brat zostaje posądzony o napaść.

Teraz się spotykają.

Odważna powieść autorki „Zanim umrę”. To książka o lojalności i o wyborach. jakie się z nią wiążą. Ale przede wszystkim to książka o miłości.       

Jenny Downham urodziła się i wychowała w Hertfordshire jako najmłodsza z czwórki rodzeństwa. Po studiach aktorskich zaczęła pracę w niezależnym teatrze. Siedem lat występowała w najróżniejszych miejscach w Anglii – domach opieki. świetlicach. więzieniach. Pisaniem na poważnie zajęła się w 2002 roku. W 2007 roku ukazała się jej bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana powieść „Zanim umrę”. Jenny mieszka we wschodnim Londynie. Ma dwóch synów.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 32.9


Z dziennika berlińskiego

Autor: Max Frisch

Opracował i podał do druku Thomas Strässle przy współpracy Margit Unser.

Max Frisch (1911–1991) był jednym z czołowych twórców literatury niemieckiej XX wieku. Niedługo po przeprowadzce do Berlina zaczął prowadzić codzienne zapiski. które złożyły się na dzieło unikatowe w jego dorobku literackim. Autor zażądał jednak. by z uwagi na bardzo osobisty charakter notatki te opublikowano dopiero po dwudziestu latach od jego śmierci.

Ideowy spadkobierca Bertolda Brechta. przyjaciel Güntera Grassa i Uwe Johanssona. mistrz portretu psychologicznego. wnikliwy obserwator sytuacji politycznej. mieszkaniec Berlina Zachodniego śledzący zmiany po drugiej stronie muru. moralista wnikliwie przyglądający się relacjom międzyludzkim. starzejący się pisarz świadomy swojej sławy. mąż dużo młodszej kobiety – autor Homo faber Stillera daje się poznać z wielu stron.

„To nie jest brulion. tylko książka. od początku do końca skomponowana. prywatne zapiski też są na czysto. precyzyjnie sformułowane. to nie takie sobie notatki. Przymus formułowania jest ważny. inaczej zostaje tylko użalanie się nad sobą” – ta myśl przyświeca Frischowi w czasie pisania dziennika. który zaczyna w momencie przeprowadzki do nowego mieszkania w roku 1973. a kończy w chwili wyjazdu do USA rok później.

„Można tu odnaleźć Maxa Frischa w pełni. z bezmiernym bogactwem tematów. z właściwą mu przenikliwością psychologiczną i ciekawością spraw społecznych.” Jörg Magenau. „Süddeutsche Zeitung”

„Istna skarbnica wiedzy. a przede wszystkim gęste. przesycone atmosferą epoki świadectwo.” Helmut Böttiger. Deutschlandradio Kultur

„„Z dziennika berlińskiego” to portrety naszkicowane z wielką empatią.” Volker Hage. „Der Spiegel”

„Zapiski „Z dziennika berlińskiego” obejmujące lata 1973–1974 to najobszerniejsza wypowiedź Frischa o stosunkach w NRD […]. Dla współczesnego czytelnika będzie to relacja z obcego świata. niczym ponura opowieść o Niemczech z gatunku science fiction.” Richard Kämmerlings. „Die Welt”

„To literackie wydarzenie. w którym Max Frisch obserwuje sam siebie.” „Focus”

„Wnikliwe i interesujące są zapiski o elitach kulturalnych Berlina Wschodniego lat 70.” Detlef Kuhlbrodt

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 27.9


Moda. wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata

Autor: Roger Penrose

Czy modne teorie. ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania Wszechświata?

Profesor Roger Penrose. światowej sławy fizyk i matematyk. od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki. ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli. jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda. wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun. kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej. ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata.

Opisuje. w jaki sposób moda. wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową. od teorii twistorów. uważaną za jedną z alternatyw dla teorii strun. po ‚konforemną kosmologię cykliczną’ – ideę tak fantastyczną. że można by ją określić jako ‚konforemną kosmologię wariacką’.

Książka ta. jak wszystkie teksty Penrose’a. łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy. dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat  współczesnej fizyki matematycznej.

Penrose sięga do serca najważniejszych problemów. z którymi zmaga się współczesna fizyka. pisząc tę bardzo osobistą. a przy tym prowokującą książkę popularnonaukową. Publishers Weekly

Zapoznawanie się z bezkompromisowo niezależną perspektywą Penrose’a na fizykę jest zawsze inspirujące. Nature

Wyjątkowo oryginalny. bogaty. dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. Science

Sir Roger Penrose – jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych. matematyk i filozof nauki. Laureat licznych nagród. w tym Nagrody Wolfa i Medalu Alberta Einsteina. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Autor bestsellerowych książek. m.in. Nowy umysł cesarza. Droga do rzeczywistości czy Cykle czasu. Jest profesorem matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9tatiana i aleksander pdf, august zalewski, iwona kurz, biologia z tangramem pdf, karolina słowik, anatomia bochenek pdf, ortograficzne, stulecie winnych ci którzy walczyli, dmowski myśli nowoczesnego polaka, julie anne, immunitet mroz, paweł reszka książki, sapkowski książki chronologicznie, brian tracy sprzedaż, dziewczynka z parku pdf, gdynia przewodnik, japoński pisarz, czerwone gardło jo nesbo, 4 godzinny tydzień pracy pdf, tamten okrutny wiek, joanna małgorzata kania…