Strach mędrca. Tom 1

Autor: Patrick Rothfuss

‚Świat fantasy ma nową gwiazdę’ – Publishers Weekly.

Mędrzec obawia się tylko trzech rzeczy: morza w czasie sztormu. nocy bez księżyca i furii człowieka łagodnego.

Oto ciąg dalszy epickich przygód Kvothe’a. który w zaciszu gospody mierzy się ze swoją legendą. Opowieść o jego wczesnej młodości. wstąpieniu do Akademii i stawaniu tam pierwszych kroków – powoli zaczyna nabierać głębszych barw. Zdecydowany nauczyć się magii imion bohater próbuje przekonać do siebie mistrza Elodina. Sukces rodzi jednak zazdrość. a jego wrogowie. przede wszystkim Ambrose. nie śpią. Goniąc za Chandrianami. w pragnieniu zemsty. Kvothe gubi gdzieś niewinność.

Przed wami odsłona druga Kronik Królobójcy.

„Patrick Rothfuss po niesamowitym debiucie zajął pewne miejsce na scenie głównych pisarzy gatunku fantasy i może kontynuować walkę bez żadnej rozgrzewki. Jordan i Goodkind powinni zacząć się nerwowo oglądać przez ramię!” – Kevin J. Anderson

„W tej książce żadne słowo nie jest zbędne. […] Jeśli jesteś czytelnikiem fantasy lub po prostu potrafisz docenić dzieło o naprawdę epickim rozmachu – nie przegap tej książki” – Orson Scott Card

Patrick Rothfuss (ur. 1973) studiował m.in. chemię. psychologię i literaturę angielską. Jest wykładowcą akademickim w Wisconsin. Gdy nie czyta (nałogowo) i nie pisze. marnuje czas na gry komputerowe i eksperymenty z formułami alchemicznymi.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 40.9


ISBN

9788380643383: Wydawnictwo

Format

10: https://woblink.com/ebook/hermes-trismegistos-tadeusz-zielinski-32110u

Cena:


La Dame de Monsoreau

Autor: Alexandre Dumas

La «Dame de Monsoreau» est la suite à «La Reine Margot». C’est la fin du XVI siècle. Nous avons la possibilité de déguster la vie des rois et reines des siècles précédents. la vie ces gentilshommes célébrés par leur bravoure. L’histoire d’amour. bien qu’agréable à suivre. est sans grande originalité. mais elle est soutenue par une intrigue historique particulièrement réussie et passionnante. En meme temps nous côtoyons le règne du roi Henri III. sa vie. sa cour. ses faiblesses.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788307034218: Wydawnictwo

Format

26.57: https://woblink.com/ebook/chrzaszcze-na-wyginieciu-diego-vargas-gaete-31960u

Cena:


Najwspanialsze widowisko świata

Autor: Richard Dawkins

„Barbarzyńcy stoją u bram”. jak pisał John Brockman we wstępie do książki Nauka a kreacjonizm. Trudno w to uwierzyć. ale prawie wszędzie na świecie z roku na rok zmniejsza się stopień akceptacji teorii ewolucji i coraz powszechniej daje się słyszeć głosy. że to „tylko teoria”. Świadomie lub nie (choć bardzo często z pełną premedytacją) ludzie mylą różne znaczenia słowa „teoria” i zapominają – lub nie chcą wiedzieć – że ewolucja jest teorią w takim samym znaczeniu jak teoria heliocentryczna czy teoria grawitacji. Ewolucja jest faktem.

Takie niepokojące zjawiska obserwujemy nie tylko w państwach zacofanych i islamskich teokracjach. ale nawet w krajach najbardziej rozwiniętych i cywilizowanych. Tę niechlubną statystykę ot

:

Cena:


Rzeczywistość nie jest tym. czym się wydaje

Autor: Carlo Rovelli

„Coś umownie jest słodkie. coś umownie gorzkie. coś gorące. coś kolorowe – ale naprawdę są tylko atomy i pustka”. (Sextus Empiricus. Adversus mathematicos. VIII. 135 (tłum. R. G. Bury Against the Professors). (Loeb Classical Library. 1989). Ta książka stanowi transmisję na żywo z trwających aktualnie badań nad podstawową naturą rzeczy: co już wiemy. czego się właśnie dowiadujemy. a co dopiero podejrzewamy. Zaczyna się od przedstawienia głębokich korzeni pomysłów. które dzisiaj wykorzystujemy w naszych próbach zrozumienia świata. i opisuje dwa wielkie odkrycia 20. wieku – einsteinowską ogólną teorię względności oraz mechanikę kwantową – starając się unaocznić ich znaczenie dla fizyki. Książka przedstawia obraz świata wyłaniającego się z badań nad grawitacją kwantową. w których uwzględniono najnowsze wskazówki dawane nam przez naturę. takich jak potwierdzenie modelu standardowego przez dane z satelity Planck czy brak odkrycia cząstek super-symetrycznych. których istnienie podejrzewało wielu teoretyków. Omówiono również konsekwencje idei takich jak granulacja przestrzeni. zanikanie czasu w małych skalach. fizyka Wielkiego Wybuchu. pochodzenie ciepła czarnych dziur. aż po rolę informacji dla podstaw fizyki. Wszyscy mamy obsesję na własnym punkcie. Zajmujemy się naszą historią. naszą psychologią. naszą filozofią. naszymi bogami. Większość naszej nauki dotyczy samego człowieka. jakbyśmy byli czymś najważniejszym we Wszechświecie. Wydaje mi się. że lubię fizykę dlatego. iż otwiera ona okno. przez które widać dalej. Jest jak wpadający do domu powiew świeżego powietrza. Nasze życie to kombinacja atomów. nasze myśli są stworzone z cienkich atomów. nasze marzenia też są wytworem atomów. zaś nadzieje i emocje spisano w języku stworzonym przez układy atomów; światło. które widzimy. składa się z atomów. dzięki którym widzimy widoki. Morza są zbudowane z atomów. tak jak nasze miasta. a także gwiazdy. To potężna wizja. niezwykle prosta. ale i niezwykle dalekowzroczna; na niej oparta zostanie cała późniejsza wiedza naszej cywilizacji. (fragmenty książki)

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9atlas anatomiczny człowieka pdf, środowiska wychowawcze, katarzyna nosek, lucyfer komiks pdf, streszczenie tango, szydłowski paweł, anna wieczorkiewicz, pierwsze biskupstwo na ziemiach polskich, severski trylogia, piątek macierewicz, kaznodzieja (powieść), ortografia pdf, ewa buczkowska, ajahn brahm, kierunki świata ćwiczenia, marta obuch, kurs programowania dla początkujących, kolejne 365 dni pdf za darmo…