Otępienia i organiczne zaburzenia psychiczne w praktyce lekarza POZ

Autor: Marek Jarema

Pierwszą osobą. do której zgłasza się pacjent ze swoimi dolegliwościami. jest lekarz POZ. Jego zadaniem jest rozpoznać chorobę i zastosować właściwe leczenie. Czasami konieczne jest określenie. czy istniejące objawy mają swoje źródło w psychice pacjenta. czy odwrotnie – są związane z jego stanem somatycznym.

Zespół autorów pod kierunkiem prof. Marka Jaremy (byłego konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii) podjął się przygotowania cyklu publikacji. które będą wsparciem dla lekarza POZ w jego codziennej praktyce.

Zawarta w książce wiedza pomoże podjąć decyzję. czy leczyć samemu. czy skierować pacjenta do lekarza psychiatry.

„Otępienia i organiczne zaburzenia psychiczne w p

18.67: https://woblink.com/ebook/diabelski-mlyn-roman-cieplinski-136973u

Cena:


ISBN

9788301201050: Wydawnictwo

Format

89: https://woblink.com/ebook/rusztowania-robocze-i-ochronne-piotr-kmiecik-dariusz-gnot-robert-jurkiewicz-elzbieta-nowicka-slowik-marcin-brajza-137495u

Cena: Dariusz Gnot


Serce z guzików

Autor: Andrzej Marek Dębkowski

Temat drugiej wojny światowej pojawia się w literaturze wielokrotnie. Opisano już bohaterstwo jej uczestników. aspekty życia codziennego. złe i dobre decyzje polityków. cierpienie i śmierć żołnierzy. nikczemność i odwagę.

A jednak książka Andrzeja Dębkowskiego. o jakże znamiennym i romantycznym tytule „Serce z guzików” wnosi do wojennego tematu coś nowego. Opisuje bowiem miłość dwojga młodych ludzi Andrzeja i Aliny – która potrafi przeciwstawić się wrogim okolicznościom i trwać ponad przeciwności losu. Oczywiście. zjawisko miłości w czasie wojny nie jest czymś nadzwyczajnym. Wiele było związków. które połączyły ludzi na dobre lub na złe w czasie wojennej zawieruchy. Część z nich stanowiło przeżycie emocjonalne. które miało b

:

Cena:kasjusz dion historia rzymska pdf, oczy wilka 3, naród bez historii, prawo karne gardocki pdf, wstep do psychoanalizy, patron eliana lascaris pdf, focus english, stowarzyszenie umarłych poetów pdf, sztuka obsługi pdf, prawo administracyjne książka pdf, wampir z kc pdf chomikuj, izabela lepsza połowa, tokarczuk bieguni pdf, krzysztof sosnowski, zapiski z annopola, rilla ze złotego brzegu pdf, beata wieczorek homoseksualizm…