Umysł prawniczy

Autor: Bartosz Brożek

Jak myśli prawnik?

Czy istnieje intuicja prawnicza?

Czy prawnik potrzebuje wyobraźni?

Dlaczego prawo jest abstrakcyjne?

Myślenie prawnicze od wieków stanowi wyzwanie dla teoretyków prawa i filozofów.

Nie sposób się temu dziwić. zważywszy na rolę. jaką prawo odgrywa w organizowaniu

życia społecznego i jako gwarant naszych wolności. Na czym jednak polega myślenie w

prawie? Czym różni się od rozumowań. które przeprowadzamy w innych dziedzinach

refleksji i w życiu codziennym? Jakie są jego granice? Czy prawnikowi „wolno mniej“ niż

matematykowi czy biologowi? Kiedy decyzje prawne uznać możemy za uzasadnione?

W Umyśle prawniczym Bartosz Brożek próbuje odpowiedzieć na te i inne pytania. Posiłkując się analizami filozoficznymi i najnowszymi ustaleniami nauk kognitywnych przekonuje. że myślenie w prawie polega na ścisłym współdziałaniu trzech narzędzi poznawczych: intuicji. wyobraźni i języka. Ta nowatorska koncepcja prowadzi do ważnych pytań o granice interpretacji prawa. racjonalność w prawie i cele edukacji prawniczej.

Bartosz Brożek – kognitywista. filozof i prawnik. pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Uniwersytecie Jagiellońskim. członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Laureat licznych nagród oraz stypendiów. m.in. Prezesa Rady Ministrów. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fundacji Humboldta. Nagrody Naukowej „Polityki”. Autor kilkunastu książek. m.in. Granice interpretacji (2014) Umysł matematyczny (wraz z Mateuszem Hoholem. 2014) oraz Myślenie. Podręcznik użytkownika (2016).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 39.9


Agnieszka Skocka-Pietruszewska

:

:

Cena:


Tytus. smutny szczeniak

Autor: Holly Webb

Amelia uwielbia swojego szczeniaka Tytusa i spędza z nim każdą wolną chwilę. Dziadek dziewczynki źle się czuje i nie może dłużej opiekować się swoją jamniczką Stokrotką. O pomoc prosi Amelkę. która obiecuje zrobić wszystko. aby spełnić prośbę dziadka.

Amelka zabiera jamniczkę do swojego domu. Niestety. Stokrotka bardzo tęskni za swoim panem i jest bardzo przygnębiona. Tytus z dnia na dzień też jest coraz smutniejszy i coraz bardziej przygnębiony. bo nie rozumie. dlaczego dziewczynka nie ma już dla niego czasu. Czyżby przestała go kochać?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 9.99anna puślecka życiorys, zaczarowana zagroda streszczenie, projektowanie systemów logistycznych, ranking książek 2019, dobór do policji, allen car, the last of us 2 poradnik, ten obcy testy, funkcje administracji publicznej pdf, fedon pdf, dziady cz iii audiobook, natalia nowak lewandowska, mirosław karpiuk, sekrety drzew, magdalena sitarz, mikołajek ebook, who is who polska, mroczny umysł, zespół aspergera książki pdf…