Wzniesienie

Autor: Milen Ruskow

Napisana stylizowanym. niepowtarzalnym językiem powieść. wciąga od pierwszej strony w wir dramatycznych wydarzeń i komicznych sytuacji. z maestrią przeplatanych barwnymi opisami i „filozoficznymi” rozważaniami bohaterów.

Jest rok 1872. W Bułgarii pod panowaniem tureckim toczy się walka o wolność. o prawo do tożsamości narodowej. o język. sztukę. literaturę i religię. Jest to czas odrodzenia narodowego. także czas działalności rewolucyjnej. partyzanckiej i zbójnickiej.

Czytelnik poznaje tę rewolucyjno-rozbójnicką rzeczywistość z perspektywy słabo wykształconego. prostolinijnego Gicza i jego wiernego towarzysza Asencza. Uzbrojeni w pistolety i książki buntownicy wyruszają z miasta Koteł. by przyłączyć się w górach do jednej z grup rewolucjonistów. Razem z nimi biorą udział w napadz

:

Cena:


Szkoła Pod Żaglami 1983/84. 3. ALBUM RODZINNY

Autor: Kazimierz Robak

Album opisujący i dokumentujący fotografiami pierwszą Szkołę Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego (1983/84).

Edycja wzbogacona o 51 fotografii i 12 rozdziałów.

Obejmuje: 

– przygotowanie do rejsu (od kwalifikacyjnych zawodów sportowych w czerwcu 1983); 

– trwający 278 dni rejs Pogorią z Gdyni przez Kanał Sueski do Indii i drogę powrotną wokół Afryki (7 września 1983 – 10 czerwca 1984); 

– spotkania porejsowe.

Dowódcą Pogorii był twórca SzPŻ kpt. Krzysztof Baranowski. Na pokładzie płynęło trzydziestu 16-letnich uczniów. 

Autor. Kazimierz Robak. był współorganizatorem rejsu. a na pokładzie – nauczycielem jęz. polskiego. historii i jęz. rosyjskiego oraz kierownikiem sekretariatu SzPŻ.

Wydawnictwo: eLit

Cena:


https://woblink.com/ebook/knights-of-the-range-zane-grey-31155u

https://woblink.com/product-publication/download/31155/epub: 1

:

Cena:


World of WarCraft: Arthas. Przebudzenie Króla Lisza

Autor: Christie Golden

Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym. jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula. Król Lisz był zwykłym człowiekiem – Arthasem Menethilem. pierwszym w linii sukcesji do tronu Lordaeronu i gorliwym paladynem zakonu Srebrnej Dłoni.

Kiedy wszystkiemu. co ukochał. zagroził legion nieumarłych. Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza. które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu. która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu. gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 29.9


The Hash Knife Outfit

Autor: Zane Grey

The sequel to „The Drift Fence”. featuring the continuing story of Jim Traft and Molly Dunn and introducing Jim’s sister Glorianna. who finds more than she bargained for in the West. When Gloriana Traft came to Arizona to visit her tenderfoot brother Jim. trouble was rampant in Yellow Jacket. The notorious Hash Knife Outfit of rustlers and gunmen were stealing the ranchers’ cattle and terrorizing the beautiful valley. Guns would blaze and blood would run hot and red before Goloriana and her brother became true and valiant citizens of the frontier West. Zane Grey paints a pretty picture of the land. the men and women who settled it. and they danger of cowboy life.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Wydawnictwo

KtoCzyta.pl: Format

31315

https://woblink.com/product-publication/download/31315/epub: 1

Cena:atlas świata pdf, jarosław newerly, pielęgniarstwo xxi wieku, soria moria, mroczne porzadanie, jurek olszewski, pewniak gimnazjalny matematyka, akta dresdena tom 12, fizjologia człowieka konturek pdf, kasjusz dion historia rzymska pdf, felek alkoholik, darmowe eboki, kronika thietmara pdf, król z bliznami, strona z ebookami, piekło hulka pdf, krew elfów sapkowski, konstytucja książka…