ISBN

9788365648273: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/sektor-kolejowy-w-polityce-transportowej-unii-europejskiej-engelhardt-juliusz-133983u

Cena:


Mądrość i różne niemądrości

Autor: Wiesław Łukaszewski

Napisano o mądrości ludzkiej tysiące tekstów przeróżnych. Wymyślono na jej temat tysiące aforyzmów. Od zarania dziejów wielkie umysły podejmowały próby uchwycenia istoty tego zjawiska. tego stanu ludzkiego umysłu. tej specjalnej właściwości niektórych ludzi. Robili to przede wszystkim filozofowie. ale już wcześniej w Torze. w Biblii znajdziemy księgi mądrościowe: Przypowieści Solomona. Księgę Koheleta i inne rozproszone biblijne teksty.

Można by pomyśleć. że to nie jest książka na dzisiejszy czas – ale może właśnie. paradoksalnie. jest. Bo kiedy kruszą się podwaliny obowiązujących do tej pory systemów (nie tylko ustrojowych czy politycznych). warto pamiętać o mądrości. o własnej drodze zbliżania się do niej. o niemądrościach. które wciąż trzeba w sobie pokonywać.

Mądrość traktowana jest jak skarb niezmiernie ceniony. ale – niestety – przed większością z nas ukryty w morzu niemądrości i trudny do zdobycia. Zapewne jednak osiągalny. W jaki sposób można ją osiągnąć? Co trzeba umieć. co trzeba zrobić. aby być mądrym?

Nade wszystko ta lektura skłania do refleksji. do stawiania pytań i do nieustannej czujności.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 39.9


14.9

https://woblink.com/ebook/druga-reka-bonowicz-wojciech-134464u: https://woblink.com/product-publication/download/134464/epub

:

Cena:blondynka na medycynie, pokonaj mature, jan grzenia, książka o rzuceniu palenia, psychologia w zarządzaniu pdf, dziecko wojny tekst, zły czas haner pdf, zaklęty, połączeni znajdź mnie pdf, nina wiśniewska, łukasz zaorski-sikora, homo deus chomikuj, marek hłasko pierwszy krok w chmurach pdf, marsz imperialny mp3, oczami mężczyzny nie idealnego pdf chomikuj…