ISBN

9788301194222: Wydawnictwo

Fo

29.9: https://woblink.com/ebook/kochanka-james-patterson-grzegorz-kolodziejczyk-david-ellis-30522u

Cena: David Ellis


Jan Karski. Jedno życie. Tom II. Inferno

Autor: Waldemar Piasecki

Życie Jana Karskiego po raz pierwszy tak wspaniale opowiedziane. z fascynującymi detalami i wydarzeniami dotąd nieopisywanymi. a często wręcz nieznanymi.

Inferno to opowieść o losach Bohatera walczącego o ratunek dla Polski okupowanej i katowanej przez Hitlera. dla której alianci układają scenariusz zależności od Stalina; Polski zdradzanej. To historia walki Karskiego o powstrzymanie planowego mordu na narodzie żydowskim. dokonywanego przez hitlerowskie Niemcy.

To książka wciągająca niczym pasjonująca powieść sensacyjna. Drobiazgowo odtwarza wojenne lata legendarnego emisariusza. a także demistyfikuje i prostuje wiele fabularnych zniekształceń zawartych w bestsellerze Tajne państwo.

Takiej książki o Karskim jeszcze ni

https://woblink.com/product-publication/download/31230/epub: 1

Cena:


Skaza

Autor: Zbigniew Zborowski

Historia. która nie da Ci zasnąć przez kilka kolejnych nocy…

Zagłębienie tuż pod potylicą. Najsłabiej osłonięty mięśniami punkt kręgosłupa szyjnego. 

Nawet lekkie uderzenie ostrym przedmiotem w to miejsce przerywa rdzeń kręgowy 

i powoduje śmierć.

Tak zginęła młoda kobieta.

Tak zabić mógł tylko fachowiec.

Komu zależało na śmierci doktorantki Zakładu Fizyki Jądrowej? 

I czy to możliwe. że morderstwo ma coś wspólnego 

z tajemniczym odkryciem przedwojennego polskiego naukowca?

++++

Zbigniew Zborowski – lubi życie na krawędzi: na granicy pakistańsko-afgańskiej kupił pistolet. który przemycił przez Chiny i Rosję. z Maroka wracał pod pokładem statku przewożącego chemikalia. Był wolontariuszem wydziału ge

26.9: https://woblink.com/ebook/odzywianie-wedlug-jogi-melissa-grabau-31323u

Cena:


ISBN

9788380872998: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/magia-sprzedazy-robert-grzybek-30728u

Cena:


Dunkierka. Sukces operacji „Dynamo”

Autor: Edward Keble Chatterton

Operacja „Dynamo” ‒ „cud Dunkierki”. który przesądził o losach wojny

27 maja 1940 roku wynik bitwy o Francję był już przesądzony. Wówczas to rozpoczęła się jedna z największych operacji II wojny światowej: ewakuacja spod Dunkierki.

Przez kolejne dziewięć dni. sformowana naprędce armada najrozmaitszych statków i okrętów ocaliła blisko 340 tys. żołnierzy sił sprzymierzonych. Przewiozła ich przez kanał La Manche i sprowadziła bezpiecznie z powrotem do Anglii.

Wspomnienia tamtych wydarzeń są wciąż żywe w pamięci Brytyjczyków. Jednak przy całym zaangażowaniu Królewskiej Marynarki Wojennej. marynarki handlowej oraz innych armatorów z Wysp Brytyjskich. wkład pozostałych zaangażowanych nacji ‒ Francuzów. Holendrów czy Belgów ‒ pozostaje niedoceniony. Podobnie zresztą jak znaczenie działań obronnych w Calais. Lille czy Amiens. które skutecznie odciągnęły uwagę Niemców od Dunkierki.

Książka Chattertona to nie jedna. a wiele opowieści. ukazujących ówczesne wydarzenia z różnej perspektywy. Dopiero splot rozmaitych faktów i relacji pozwala ujrzeć je w pełnym wymiarze. Z kolei przytaczane dokumenty z epoki wskazują. że pewne zdarzenia widziano i oceniano na bieżąco inaczej. często w opozycji do późniejszej wiedzy.

Autor opisuje „cud Dunkierki” okiem zapalonego żeglarza i byłego żołnierza. Relacjonuje go na gorąco. bo zaraz po zakończonej sukcesem operacji. W przystępny i rzetelny sposób przedstawia wnikliwie obraz zdarzeń. tętniący wciąż żywymi emocjami. Chattertona bulwersuje zdrada belgijskiego króla Leopolda II wobec aliantów. Jasno wyraża swą pogardę dla niemieckich ataków na wyraźnie oznakowane statki pasażerskie. Emanuje dumą z postawy cywilów. którzy. nieustraszeni. ruszyli praktycznie bezbronni w strefę walk.

Edward Keble Chatterton (1878‒1944) był żeglarzem. a także uznanym pisarzem z Sheffield. Jego podróże przez kanał La Manche. do Holandii. wokół basenu Morza Śródziemnego stały się tematem wielu książek i artykułów.

Po wybuchu I wojny światowej wstąpił do ochotniczej rezerwy Królewskiej Marynarki Wojennej. gdzie dowodził flotyllą kutrów. Służbę zakończył w roku 1919 w stopniu komandora podporucznika.

W międzywojniu pisał książki o modelarstwie. powieści dla młodzieży oraz historie rozgrywające się na morzach. Od roku 1939 skupił się wyłącznie na tematyce II wojny światowej.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 30.9kim jesteś sky pdf, nawiedzony dom joanna chmielewska, leszek kwieciński, karol may winnetou pdf, robin cook pandemia, piotr czerwiński ukraina, kompendium farmakologii janiec, srebrne parnickiego, gułag anne applebaum, thomas metzinger, dzieci z bullerbyn pdf do pobrania, ebooki download, szkoła gry na fortepianie, winnetou pdf, penelope douglas birthday girl pdf, zabójczy pocisk chomikuj, łódź w xix wieku, strelau temperament…