Reportaże z warszawskiego getta

Autor: Perec Opoczyński

Perec Opoczyński był doświadczonym i utalentowanym poetą. prozaikiem. publicystą. Urodzony w 1892 roku w Lutomiersku. pobierał nauki w jesziwie. potem praktykował w warsztacie szewskim. Po I wojnie światowej (podczas której służył w armii carskiej i znalazł się w niewoli niemieckiej). mieszkając w Łodzi. a od 1925 roku w Warszawie. współpracował z gazetami żydowskimi i z grupą ‚Jung Jidysz’. W czasie okupacji znalazł się w warszawskim getcie. Był tam listonoszem i bliskim współpracownikiem Archiwum Ringelbluma ‚Oneg Szabat’. Właśnie w Archiwum zachowały się jego poruszające reportaże. Zginął prawdopodobnie schwytany w obławie w styczniu 1943 roku.

W dziennikach pisanych w gettach i obozach powtarza się ten sam motyw: bezradności języka wob

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33


Będę Mamą!

Autor: Jillian Michaels

Co każda matka wiedzieć powinna…

Jillian Michaels znasz przede wszystkim jako wiodącą specjalistkę w dziedzinie fitnessu oraz uznaną ekspertkę w zakresie żywienia. Być może jednak nie wiesz. że jest również dumną matką dwojga dzieci. Korzystając z najnowszych odkryć w tej dziedzinie. wraz z zespołem wybitnych ekspertów napisała książkę Będę mamą!. która całkowicie odmieni twoje przekonania dotyczące ciąży. abyś mogła podejmować jak najlepsze decyzje dla siebie i swojego maleństwa.

Informacje zawarte w tej książce pozwolą ci rozprawić się z zagrożeniami czyhającymi w twoim najbliższym otoczeniu. zrozumieć znaczenie wizyt kontrolnych. badań oraz procedur medycznych zalecanych przez twojego lekarza. Lektura niniejszej książki uzbroi cię również w wiedzę przydatną do łagodzenia w

https://woblink.com/product-publication/download/126576/epub: 1

Cena:ida kurcz, przesuń paluszkiem. na nocnym niebie, pilot i ja karty pracy, izabela jarosińska, politologia heywood pdf, pospiszyl, kluczowy świadek, katarzyna wielka i potiomkin, czując. rozmowy o emocjach, dziarski dziadek książka, platon państwo, drugi legion, rafał smoczyński, otolit, chłopcy z placu broni książka do czytania online, język internetu, książki obyczajowe, techniki manipulacji pdf, batrachomyomachia, wiersze logopedyczne…