Liście

Autor: Marcin Rabka

‚Liście’ to powieść przeznaczona raczej dla młodzieży. chociaż poruszana w niej problematyka z pewnością mogłaby zaciekawić dorosłego czytelnika. Główna bohaterka. Kasia. trafia pod opiekę starszych. dobrych ludzi na wsi. Początkowo nie jest w stanie zaakceptować tej radykalnej zmiany środowiska. buntuje się i tęskni za rodzinnym miastem. Z upływem czasu jednak odnajduje się w nowym miejscu. zaprzyjaźnia się z jego mieszkańcami. a piękno i spokój przyrody łagodzą jej ból po stracie rodziców. Nawiązuje znajomość z Wiktorem i Agnieszką. Wspólnie pokonują szkolne kłopoty. W pewnym momencie okazuje się. że Agnieszka pochodzi z rozbitej rodziny. a jej mama ma poważne problemy ze zdrowiem. To doprowadza do tego. że rudowłosa dziewczynka musi podjąć ważną decyzję: pozostać przy mamie. czy też udać się do babci w

Wydawnictwo: RW2010

Cena: 14.99


Wokół Księżyca

Autor: Jules Verne

Wspaniała powieść przygodowa klasyka fantastyki – Juliusza Verne. Tagi: po polsku. język polski. książki polskie. przygodowa. podróżnicza. fantastyka.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Zofia i Bolesław Leśmianowie

Autor: Piotr Łopuszański

Historia niezwykłego. obfitującego w dramatyczne epizody i zdrady małżeństwa wielkiego poety. twórcy Łąki i Sadu rozstajnego. z malarką. Zofią Chylińską.

Losy małżonków i dwóch ich córek. Wandy i Marii Ludwiki. na tle obyczajowym i historycznym przedwojnia. jak i życie bohaterek tej opowieści po śmierci Leśmiana dopełniają anegdoty o poecie-rejencie oraz bibliografia najważniejszych opracowań na temat jego życia i twórczości.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 25.99


ISBN

9788378592587: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/hashtag-norbert-gora-8914u

Cena:


:

:

Cena:bajki robotów lem, karolcia streszczenie szczegółowe, mariusz figurski, rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku, cora reilly złączeni, od tylca, scooby doo książka, latajacy cyrk, dług honorowy, komedia aleksandra fredry, był nim sofokles, tomasz terlikowski małgorzata terlikowska, fortuna i namiętności, ella maise, opowieść wigilijna opracowanie, gorgiasz platon, wnioski końcowe…