Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu

Autor: Szymon Grzelak

Dziki ojciec to nie jest książka tylko dla ojców. To książka dla rodziców. małżeństw i narzeczonych. którzy chcą rozwijać swój pomysł na rodzinę. na wychowanie. Rytuały inicjacyjne zawsze pełniły ważną rolę w życiu ludzi i społeczeństw. W inicjacjach jest moc. którą można wykorzystać. by wychować dzieci w duchu wyznawanych wartości. Dzieci potrzebują. by stawiać im progi rozwojowe. wtajemniczać w nowe obszary życia. pozwalać na nowe obowiązki. dawać nowe przywileje. Jeśli ze strony rodziców i wychowawców zabraknie świadomej. pozytywnej strategii inicjacyjnej dla dzieci. bardzo prawdopodobne. że ich postawy i system wartości kształtować będą jedynie popkultura i rówieśnicy. Ale wtedy przeżycia inicjacyjne – takie jak pierwszy papieros. pierwsze piwo w tajemnicy przed rodzicami. pierwsze kontakty seksualne – poprowadzą je w zupełnie inną stronę.

Przedstawiając strategię pozytywnych inicjacji autor łączy w jedną całość psychologiczne i duchowe aspekty wychowania. a poprzez przykłady z życia wzbogacone zdjęciami sprowadza przekaz książki na poziom konkretu.

Książka może być cenną inspiracją dla psychologów. pedagogów i duszpasterzy. którzy zajmują się sprawami wychowania i wspierania rodzin.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 37.99


Tajemnica zapomnianych podziemi

Autor: Magdalena Lewańska

Dzieci dobrze wiedzą. co według dorosłych jest niebezpieczne. niezdrowe czy w inny sposób niedozwolone: na ogół to. co pachnie przygodą. Dla dwunastoletniego Szymona i jego kuzynostwa. Jana i Mileny. odnalezienie tajemnego wejścia do ukrytych w lesie podziemi. będzie początkiem niesamowitych wydarzeń. które mogą jednak okazać się niebezpieczne…

Co czeka pod ziemią na małych odkrywców? Kogo spotkają i co zobaczą w zapomnianych korytarzach? I czy uda im się wydostać na zewnątrz?

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 19


Oczko. Miniatury (anty)klerykalne

Autor: Popławski Krzysztof

Oczko pokazuje księżowski świat w dwudziestu jeden krótkich opowiadaniach. Każdy z bohaterów to wyświęcony grzesznik poddawany presji z różnych stron. Kocha (nie tylko Kościół). upada. mozolnie się dźwiga i idzie dalej po drodze. która ciągle zaskakuje. Jak każdy z nas zmaga się z samym sobą. otaczającą rzeczywistością. z Bogiem. Odległość między naszymi światami może okazać się zaskakująco niewielka… jak stąd do najbliższej plebanii.

Biskup rozejrzał się po pokoju i rzekł:

– Proszę księdza. można powiedzieć. że mamy tutaj wszystko: wino. kobiety i śpiew. Trzeba z czegoś zrezygnować.

Ksiądz odpalił:

– To ja. ekscelencjo. rezygnuję ze śpiewu.

fragment opowiadania Wino. kobiety i śpiew

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 24.99


Warto być przyzwoitym

Autor: Władysław Bartoszewski

Warto być przyzwoitym to wspomnienia Władysława Bartoszewskiego zebrane przez niemieckiego wydawcę K. Lehmanna.

Pierwsze polskie oficjalne wydanie książki miało miejsce w 1990 roku w Wydawnictwie W drodze. Obecna edycja została dodatkowo wzbogacona o publikacje. wykłady i przemówienia autora z lat jego działalności w okresie PRL. a także z czasu jego służby dyplomatycznej w III RP.

Wstęp do książki napisał o. Maciej Zięba OP. szkic biograficzny przygotował prof. Andrzej Friszke.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 49.99


ISBN

9788381373388: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/zespol-7-przychody-dochody-i-koszty-po-zmianach-izabela-motowilczuk-jan-charytoniuk-130034u

Cena: Samuel Milewski


https://woblink.com/product-publication/download/129111/epub

1:

:

Cena:


Krupówki

Autor: Kuba Szpilka

Partner wydania: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Chociaż nie wydarzyło się to bardzo dawno temu. jej początki trudno dokładnie opisać. Niegdyś była ścieżką wśród łąk i lasów. ale potem. gdy mała wieś stawała się kolejno letniskiem. stacją klimatyczną. ośrodkiem walki z gruźlicą. centrum turystycznym i wreszcie modnym kurortem. zmieniła się i ona.

Krupówki – symbol miasta i serce zakopiańskiej historii – charakteryzuje nieustanny ruch. narastanie pomysłów. idei i interesów. Dla jednych to chaos. dla innych wyraz wolności. I chociaż. jak twierdzą autorzy. megalomanią byłoby twierdzić. że pewne zjawiska występują tylko w Zakopanem. to krótka historia i niewielka powierzchnia czynią z tego miasta idealną „doświadczalną pracownię”.

Kuba Szpilka i Piotr Mazik opowiadają o Krupówkach. najsłynniejszej ulicy w Polsce. opisując skomplikowane procesy. zdarzenia i postaci. które zdecydowały o jej istnieniu i obecnym kształcie.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9mein kampf audiobook, przeklęta korona pdf, jakbyś kamień jadła pdf, włoski dla początkujących pdf, uwierz w siebie i działaj, dziewczyny się biją, opracowanie makbet, srodki karne, piętno pdf, asertywność i sztuka celnej riposty, maria molicka bajki terapeutyczne pdf, wojciech tomasik, ryby drapieżne morskie, grim soul poradnik, marek hłasko pierwszy krok w chmurach pdf, niegrzeczne dziewczęta, człowiek w poszukiwaniu sensu audiobook chomikuj, sykulski, wychowanie w duchu empatii…