9788301199234: Wydawnictwo

49: https://woblink.com/ebook/wojna-przyszlosci-robert-h-latiff-124409u

Instruktaż nadmierny

Autor: Wiesław Sokoluk

W 1987 roku w polskich szkołach pojawił się podręcznik do edukacji seksualnej. O seksie mówił bez ogródek. radził. jak podjąć decyzję. jak się kochać. by było przyjemnie. jak nie zajść w ciążę. Związki homoseksualne prezentował jako nieróżniące się od heteroseksualnych. Nie straszył seksem w pojedynkę. W szkołach utrzymał się tylko dwa miesiące. Konserwatyści okrzyknęli go „podręcznikiem masturbacji i defloracji”. Postępowcy w zasadzie go nie bronili. uznając za zbyt progresywny. Protestowała tylko młodzież. bo wreszcie ktoś odpowiedział na pytania. które zadawała w szkole i stawiała w listach do seksuologów.

Wiesław Sokoluk. pomysłodawca i główny autor podręcznika. opowiada Agnieszce Kościańskiej. jak to się stało. że to właśnie on go stworzył. Jaką drogę intelektualną i życiową przeszedł? Co chcieli wiedzieć młodzi ludzie. którzy pisali do niego listy. z czym przychodzili do poradni. jakie tematy drążyli na lekcjach? Skąd wiedział. jak pisać. by trafić do serc nastolatków? I co stało się później?

Wydawnictwo: Czarne

Jesteś wędrówką

Autor: Paulina Młynarska

Każdego dnia jesteś w podróży.

Boisz się zmian? Na myśl o samotnej podróży na drugi koniec świata dostajesz ataku paniki? W nowym miejscu czujesz się zagubiona? To najlepszy moment. żeby śmiało pójść własną drogą. Lepszego nie będzie!
W kilkunastu historiach Paulina Młynarska opowiada o tym. jak sprzedała dom w Kościelisku. gromadzone przez lata graty i zaczęła podróżować po świecie. Przejechała tysiące kilometrów. by zrobić porządki we własnym wnętrzu i stać się niezależną emocjonalnie.
‚Jesteś wędrówką’ to opowieść o podróżowaniu. Ale nie takim. które zaczyna się na lotnisku. To podróż przez otwartość na świat. pracę nad sobą i umiejętność wychodzenia ze strefy komfortu. Bo podróżować można. nie wychodząc z domu. Choć nic nie stoi na przeszkodzie. żebyś jutro spakowała walizki i poleciała do Azji. Już nie!

Paulina Młynarska (ur. 1970) – dziennikarka. producentka radiowa i telewizyjna. związana z rynkiem polskim i francuskim. Felietonistka. blogerka. autorka scenariuszy. piosenek. wierszy i książek. znana z ciętego języka. własnego zdania i odważnego podejścia do tematów tabu. Przez ponad dekadę na antenie TVN Style współprowadziła talk-show ‚Miasto kobiet’. Stworzyła program ‚Lustro’ w Onet.pl. pisze felietony dla Onetu i prasy. prowadzi autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet ‚Miejsce Mocy’. Współorganizuje kobiece wyprawy do Azji. Feministka. narciarka. podróżniczka i certyfikowana nauczycielka jogi. Matka dorosłej córki. Dzieli życie między Indie. Sri Lankę. Grecję i Polskę.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Jaki związek mają asymetryczne rytmy ultradobowe i nerwowo-mięśniowe ciała ludzkiego

Autor: Heather Carr

Rytmy ultradobowe stanowią dalszą specjalizację każdej ze stron ciała mającą na celu zwiększenie potencjału adaptacyjnego i ewolucyjnego. Z e-booka poznasz ich znaczenie.

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

978836344: Kopel Piżyc

Za mną idzie młoda kobieta. Na plecach nosi tłumok. Niemiec z szatańskim uśmiechem podchodzi do niej. podnosi pejcz i wali w plecak. Rozlega się straszny krzyk ukrytego dziecka. Niemiec wyrywa kobiecie maleństwo i ciska je wraz z tłumokiem pod ścianę. Nieszczęsna chce iść za dzieckiem. Oprawca zatacza się wprost ze śmiechu. bawi go to. Uderzeniem kolby wpycha siną z rozpaczy kobietę z powrotem do szeregu”.

z pamiętnika Mirki Piżyc

Na książkę składają się pisma ojca i córki: Kopla i Mirki Piżyców. którzy sporządzali swoje notatki po ucieczce z warszawskiego getta. w ukryciu po stronie aryjskiej. Kopel był syjonistą. działaczem społecznym. w getcie współorganizował szkolnictwo hebrajskie i chór d

Wydawnictwo: INFOR

najlepsze romanse książki, w imie rozy, podnieś głowę, miasto snów, formy pisemne polski, harry potter więzień azkabanu gra, alchemia uwodzenia pdf, ojczyzna hannibala, żywienie człowieka pdf, bibliotekarka z auschwitz, nie zabijaj mnie kochanie, operacja pasztet, ksenia kakareko, griffin r.w. podstawy zarządzania organizacjami, helen hardt pożądanie pdf, książki online, cieplarnia aldiss, genetyka pdf, kłamczucha audiobook całość…