Pożegnanie Merkurego (1947-1981)

Autor: Stanisław Długosz

Autor. wieloletni pracownik handlu zagranicznego (były wiceminister HZ i wiceprzewodniczący Komisji Planowania przy Radzie Ministrów PRL). w interesujący sposób przedstawia swoje ponad 40-letnie doświadczenia w negocjacjach handlowych. Wspomina spotkania z wieloma osobistościami krajowego oraz międzynarodowego życia politycznego i gospodarczego. Prezentuje szereg rad. jak skutecznie prowadzić negocjacje. które mogą być przydatne również dzisiejszym negocjatorom.

Wydawnictwo: Elipsa

Cena: 22.05


ISBN

9788366134225: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/kocham-tylko-tak-kate-sterritt-128059u

Cena:


Wyszeptane

Autor: Magdalena Anna Dapczyńska

Książka z krótkim opowiadaniem oraz wierszami.

„Przyjacielu mój

Z dedykacją

Przyjacielu mój.

na skrawku chusteczki

sercem pisane składam słowa.

Przyjacielu mój.

co w ciszy poranka mnie budzisz

lekkim i wyszeptanym dzień dobry.

Aby poranek sennie się wybrzmiał

i w dzień zamienił się dobry.

Skrawek papieru. pióro i świeczka na stoliku małym.

Przyjacielu mój.

oddaję Ci każdą ciepłą myśl

i każdy uśmiech przez łzy. co

się toczą po policzku zranionym.

Przyjacielu mój.

Serce moje.

Duszo moja.

Życie moje.

Niestworzone siły drzemią ukryte

i spowite w naszych oczach.

Zaświecą się nam. kiedy życie w swym biegu nas zrani.

Ja dla Ciebie niebo otworzę.

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Wybrane problemy zarządzania i marketingu w instytucjach kulktury

Autor: Joanna Kurowska-Pysz

Rozwój rynku usług. zarówno od strony podaży. jak i popytu. skutkuje dynamicznymi przeobrażeniami w sektorze kultury. W Europie Zachodniej od lat narasta tendencja wspierania rozwoju współpracy międzysektorowej z wykorzystaniem komponentu kulturowego. Trend ten jest obecny m.in. w Strategii „Europa 2020”. Zmiany zachodzące na rynku dóbr i usług kultury dokonują się właśnie za sprawą rozszerzającego się partnerstwa sektora publicznego. organizacji pozarządowych i wreszcie mądrego. odpowiedzialnego biznesu. Poprzez współpracę z instytucjami kultury. podmioty komercyjne realizują własne cele związane z kreowaniem wizerunku. promowaniem marek produktów i usług. działalnością w obszarze społecznej odpowiedzialności biznes

: https://woblink.com/ebook/logistyka-wyzwaniem-przyszlosci-krystyna-kowalska-pawel-sobczak-128392u

Cena: Paweł Sobczak


Banda Michałka na wakacjach

Autor: Ewa Karwan Jastrzębska

Czy wiecie jak pachną Indie? Indyjska ulica jest pełna zapachu przypraw. Poza przyprawami Indie zapadają w pamięć także kolorami. Tych obu wrażeń nie da się zapomnieć!

Wydana pięć lat temu książka ‚Banda Michałka’ podbiła serca młodych czytelników. Nie bez powodu niektóre z przygód dzieci z bandy porównuje się do przygód ciut młodszego niż Michałek bohatera innej popularnej wśród dzieci serii – Mikołajka.
Tym razem żoliborska grupa przyjaciół wyrusza na prawdziwie egzotyczne wakacje. I nie sposób zaprzeczyć. że czeka ich wyjątkowa przygoda. Po pierwsze wakacje z założenia są frajdą – zapominamy o szkole. która bywa całkiem w porządku. ale przecież trzeba od niej czasem odpocząć.
Po drugie – nie ma nic lepszego niż wakacje w miejscu. które można poczuć wszystkim zmysłami. bo kraj i jego kulturę poznaje się wtedy. gdy stajemy się jego częścią. choć na chwilę. Tak przynajmniej twierdzi pani Róża. sąsiadka rodziny Michałka. która Indie odwiedziła kilkakrotnie.
I ruszyli całą grupą – Michałek. męska część bandy. Marysia. Julka z przyjaciółką. rodzice Michałka – i nie tylko Michałka oraz przyjaciółka rodziny. Iwona. znająca Indie lepiej niż przewodnicy wycieczek.
Ten wyjazd każdy członek bandy zapamiętał inaczej. Hubert zapisał prawie cały swój notes nowymi wierszami. Jerzyk wspiął się na prawie wszystkie ściany. a Marysia… Jak zwykle Marysi udało się zabłysnąć i dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom negocjacyjnym – przywiozła sobie prawie wszystkie wymarzone pamiątki i… zdobyła cudowny prezent dla pani Róży.
Za to Julka (nie banda. ale zawsze siostra Michałka. to trochę jakby banda) napstrykała. oczywiście. setki dobrych zdjęć.
Bo z wakacjami już tak jest. że każdy przywozi z nich zupełnie inne wspomnienia.


Nie wiem. czy wiecie. jak pachną Indie. Zewsząd dociera do nas woń przypraw. Zapach unosi się w powietrzu jak balon. który nagle pęka… i wtedy wszystko staje się jeszcze intensywniejsze. Oczywiście to nie żadne balony. ale tak się wydaje. Kolory. które są obecne po prostu wszędzie. to pomarańcz i żółć. Takie słoneczne barwy mają ubrania. ale też wózki. w których rikszarze wożą pasażerów. pedałując ile sił w nogach. Bo Indie to świat riksz. Znacie już nasze zamiłowanie do rowerów. więc na pewno nie zdziwi was. że gdy tylko wyszliśmy z lotniska. zobaczyliśmy dwie rzeczy. Obie równie ważne.

– Spójrz. Filip. ale piękne! – rozdarł się Drzewo. pokazując palcem (choć nie jest to szczególnie eleganckie) parking pełen skuterów. Lśniły w świetle wschodzącego słońca. które wyglądało zza chmur świeżo po gwałtownej monsunowej ulewie. Było ich chyba kilkaset.

– W Indiach skutery i motory to bardzo popularny środek lokomocji – oznajmiła Iwona.

Odkąd tylko dotknęła stopą indyjskiej ziemi. mówiła do nas jak zawodowa przewodniczka.

– I riksze – dorzucił Hubert. chcąc przypodobać się Iwonce.

To było silniejsze od niego. w szkole też był prymusem i zawsze wyrywał się do odpowiedzi. Niektórzy tak muszą. bo wtedy czują się – jak mówi nasza pani pedagog – bezpiecznie. Poza tym nic tak nie utrwala materiału jak powtórzenia. W sumie byliśmy więc wdzięczni naszemu poecie.Ewa Karwan-Jastrzębska – pisarka. scenarzystka i dziennikarka. Debiutowała filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Wśród cieszących się powodzeniem tytułów są między innymi: ‚Duchy w teatrze’ i ‚Hermes 9:10’. ‚Sobowtór’. seria ‚Agata z placu Słonecznego’ oraz ‚Banda Michałka’. Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.
Stworzyła serię powieści sensacyjno-przygodowych ‚Wyjątkowi’ (tom I ‚Misja Feniks’. tom II ‚Misja Xibalba’). utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o Indianie Jonesie.
Razem z mężem Markiem zawiązała spółkę autorską. czego owocem był cykl książek o czarodziejkach „Witch” i literacki eksperyment w postaci pierwszej polskiej powieści transmedialnej „Kaktus w sercu”. wydanej na licencji TVN.
Jest warszawianką. absolwentką tutejszego uniwersytetu. ale dzieciństwo spędziła w Afryce. która wielokrotnie powraca w jej twórczości dla dzieci. Pomysłów do powieści dostarczają jej dzieci. Mikołaj i Julka – jej powieść ‚Banda Michałka’ powstała na podstawie prawdziwych przygód paczki kolegów jej syna. Mikołaja.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6kosmiczne zachwyty, aiston, co to jest bumerang, zderzenie kultur, serce ciemności, musso uratuj mnie, krzysztof maurin, alternatywna przyszłość europy gra, rachunkowość zarządcza pdf, biologia z tangramem, paulina młynarska moritz, zasady ortograficzne dla dzieci pdf, kolejne 365, grupa pwn…