Ostatnie lato w Maisons-Laffitte

Autor: Hanna Maria Giza

‚Przez pół wieku współpracy z Jerzym czytałam dziesiątki jego wywiadów. ale takiego jak Pani nigdzie nie znalazłam. bo go nigdzie. nigdy nie było. Pani jest pierwszą osobą. przed którą Jerzy tak się otworzył’                                                                                      Z listu Zofii Hertz do Hanny Marii Gizy. 19 września 2001 roku Hanna Maria Giza – dziennikarka Polskiego Radia. Zajmuje się publicystyką kulturalną. szczególnie promocją literatury i popularyzacją nauki. prowadząc popularny wśród słuchaczy program Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego. Zabawy literackie oraz Sezon na Dwójkę.W sierpniu 2000 roku w Maisons-Laffitte przeprowadziła ostatnio wywiad z Redaktorem paryskiej Kultury Jerzy

:

Cena:


Nell. tom 1

Autor: Anna Rybkowska

Z przyjemnością przedstawiamy NELL. niezwykłą powieść Anny Rybkowskiej – w nowej. odświeżonej e-wersji. Natalia to przykładna żona i matka. która spełnia się. dbając o dom i rodzinę. Nie ma pojęcia. że czegoś jej brakuje. że za czymś tęskni. Nie musi lękać się swoich marzeń. bo… ich nie ma. Czy raczej zepchnęła je głęboko do podświadomości. Odzywają się. gdy przypadkiem nawiązuje internetową. a potem telefoniczną znajomość z Wiliamem Barlowem. angielskim muzykiem rockowym. idolem swojej własnej córki. Nie pisze mu o sobie prawdy. nie przyznaje się do wieku i czwórki dzieci… A gdy dostaje zaproszenie na koncert w Londynie – postanawia pojechać. On nazywa ją Nell. I jak nikt inny budzi w niej coś. czego się nie spodziewała. czego nie chciała. czego się lęka i o czym nie może przestać myśleć. Czy będzie umiała się temu oprzeć? Dla dobra rodziny. Dla spokoju własnej duszy… A co z rozbudzonym ciałem?

Wydawnictwo: RW2010

Cena: 12.9


The Wonderful Wizard of Oz. Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Autor: Frank Baum

Dwujęzyczna adaptacja książki „The Wonderful Wizard of Oz. Czarnoksiężnik z Krainy Oz” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów powieści. możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średniozaawansowanych. jednak dzięki dwujęzycznej wersji książki mogą z niej korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego.   Odnośniki umieszczone przy każdym akapicie  umożliwiają zmianę wersji językowej z angielskiej na polską i z polskiej na angielską.   Polecamy dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Spis treści:   I. The Cyclone / Cyklon   II. The Scarecrow and the Tin Woodman / Strach na Wróble i Blaszany Drwal   III. The Cowardly Lion and the Queen of Mice / Tchórzliwy Lew i Królowa Myszy   IV. The Great Oz / Wielki Oz   V. The Wicked Witch of the West / Zła Czarownica z Zachodu   VI. The Discovery of Oz. the Terrible / Ujawnienie Strasznego Oza   VII. Back Home / Z powrotem w domu

Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl

Cena: 12.3


Marysieńka Sobieska

Autor: Tadeusz Boy-Żeleński

Sobieski i Marysieńka to z pewnością jedno z najosobliwszych w świecie zdarzeń miłosnych. ucieleśniona bajka. Jedna miłość wypełniająca całe życie człowieka. rzucająca to życie bez wahania pod nogi kobiety. prowadząca go poprzez małostki do wielkości. zwycięsko opierająca się przeszkodom. rozłące. znosząca grzech i naganę opinii. czasem kaprysy i niewdzięczność. wzbijająca bohatera wyżej niego samego i wiodąca tę niedobraną na pozór. a w istocie świetnie dobraną parę aż na tron – czyż to nie jest historia z bajki?W każdej sprawie istnieje historia i legenda. Legenda opowiada nam o Sobieskim. który ujrzał. pokochał i poprzysiągł sobie. że nigdy inna kobieta nie będzie jego żoną. Kim naprawdę była kobieta. która tak bez reszty podbiła króla Jana Sobieskiego. pogromcę

37: https://woblink.com/ebook/17-rownan-ktore-zmienily-swiat-ian-stewart-8292u

Cena:upadek człowieka, pułapki myślenia pdf, angor pdf, nizioł metodyka rozwiązywania zadań z mechaniki pdf, ostatni olimpijczyk pdf, marta mikołajczyk, epoka antychrysta lisicki, zla julia pdf, opętanie helen hardt, lód dukaj pdf, pielęgniarstwo onkologiczne pdf, patrick dewitt, krwawa róża, prawa człowieka w afryce…