Tajemnice Mille

Autor: Dagmara Andryka

Po publikacji reportażu Marty Witeckiej o Mille miasteczko staje się obiektem zainteresowania turystów. a historia przez nią opisana inspiruje filmowców. W miasteczku pojawiają się scenarzyści. producent i polska gwiazda filmowa odnosząca sukcesy w USA. Mieszkańcy zachłystują się popularnością. ale przy okazji tracą czujność i ujawniają rzeczy. które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Pewnego poranka znaleziono nad rzeką zwłoki. To kobieta ubrana na czerwono.

Kim jest ofiara? Dlaczego zginęła?

Mille pojawia się na ustach całej Polski. Zabójstwo budzi ogromne zainteresowanie opinii publicznej. a naciski ‚z góry’ sprawiają. że sprawca musi zostać szybko złapany i przykładnie ukarany.

Wśród podejrzanych są mieszkańcy. goście ze świata filmu i sama Witecka. Wszyscy mają motyw.

Mroczna atmosfera Mille powraca…

Dagmara Andryka – z wykształcenia filozof. Autorka powieści ‚Tysiąc’ i ‚Trąf. trąf. misia. bela’. zdobywczyni wyróżnienia na MFO w 2009. Słuchaczka studiów podyplomowych w Instytucie Literatury Polskiej. Miłośniczka Szwecji i języka szwedzkiego. pasjonatka kina. w tym szczególnie twórczości Ingmara Bergmana.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Żydzi 2

Autor: Piotr Zychowicz

Kontynuacja bestselleru Żydzi. Piotr Zychowicz porusza w tej książce niemal wszystkie kontrowersyjne tematy. które wypłynęły podczas ostatniej wielkiej kłótni polsko-żydowskiej.

Z jednej strony – żydowska policja w gettach. Judenraty. obozowe Sonderkommanda i „żydokomuna”. Z drugiej – działalność granatowej policji. polskie donosy. zabójstwa i antysemityzm oraz złożony problem stosunku podziemia do Holokaustu.

W Żydach 2 znalazły się również tematy współczesne – krwawe zamachy terrorystyczne. brawurowe akcje Mosadu. działalność lobby żydowskiego w USA. a nawet wojny izraelskich kibiców piłkarskich. przy których nasi kibole wydają się grzecznymi chłopcami.

To najbardziej niepoprawna politycznie książka Piotra Zychowicza!

Wydawnictwo: REB

Cena:


:

:

Cena:katarynka prus pdf, piński jan, przemysław guła, negocjuj wojciech woźniczka, puzyńska nora pdf, marta buczek, nazywam się kurdystan, trening est, rubacha, niewidzialna korona audiobook, moja kuzynka rachela online, dziwne kamienie, ekonomia i zarządzanie, kołysanka z auschwitz chomikuj, isfp, język staroegipski…